Co to może być?

mtnb85

Podczas zjazdu z górki bez gazu na pierwszym lub drugim biegu czuć jakby skakanie(silnika), jeśli chodzi odwrotnie czyli pod górkę jest ok. Rozumiem ze jadąc bez gazu z górki silnik hamuje auto, czy to bedą poduszki albo dwumasa?

Męczysz silnik z górki na 1 lub 2 biegu? A na 3 i 4 to samo się dzieje?

Poduszki raczej nie, bo odzywają sie bardziej przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła. Ale na 1 i 2 to jest męczenie auta tak jak kolega napisał .

dzieje sie tez tak jak dojeżdżam do skrzyżownia i wysprzegle chodz nie zawsze, co ciekawe jak samochód zatrzymam to przestaje, co do meczenia zawsze daje troche gazu jak jezdze na tych biegach.

wylał się olej z prawej poduszki, jak wymienię ją to napisze czy pomogło

On 14/05/2016 at 9:58 PM, mtnb85 said:

wylał się olej z prawej poduszki, jak wymienię ją to napisze czy pomogło

no wiec nie pomoga wymiana poduszki ale problem jest juz rozwiazany, chodzilo o dawke paliwa, pare miesiecy wstecz wymienialem uszczelke pod i nad nastawnikiem bez ustawienia vagiem dawki paliwa, teraz po sprawdzeniu okazalo sie ze jest za duza (1,5mg a powinno byc pomiedzy 3,2mg do 4mg)

jeszcze zapowietrzone bylo sprzeglo ktore powstalo po wymianie cylindra tylnego hamulca

Edytowane przez mtnb85

Męczysz silnik z górki na 1 lub 2 biegu? A na 3 i 4 to samo się dzieje?

A silnik PB też jak się zjeżdża na 1 z górki i hamuje tylko biegiem bez hamulca to też męka?