Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Concert II nie włącza się, dziwna sprawa


cooler100

Rekomendowane odpowiedzi

witam znawców

otóż dzisiaj radyjko umarło, grało sobie spokojnie bez zbytniej łupaniny ( maluszek spał w samochodzie) , po przyjeździe i postoju pod domem po 10 minutach ponowny start audi i cóż radio ani drgnie :( różne fora, różne informacje ale nic co by mogło pomóc i tak :

Radio oryginalne Concert II, nigdy kod nie był potrzebny po odpieciu aku, nigdy nawet nie wyjmowane ( do dzisiaj), wtyczki sprawdzone, dociśnięte :(

- bezpiecznik główny 20A dobry, sprawdzony ale wymieniony na nowy

- bezpiecznik z tyłu radia 7.5A dobry, sprawdzony ale wymieniony na nowy

- odłączenie akumulatora z nadzieją, że może to pomoże :(

i nadal nic

jaki powinien być prąd we wtyczkach podłączonych do radio, są 3 duże wtyczki, 1 sygnał wejściowy i subwoofer, 2 głośniki i 3 zasilanie ( tak myślę)

miernik w rękę i zmierzyłem wtyczkę tą na samym dole radia ( masa + druga końcówka miernika do wtyczki i widzę jakieś ok. 5 volt, czy tak ma byc ?

co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? może coś w samym radiu padło?

macie jakieś pomysły ?

z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez cooler100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na radio ma isc 12 v dobre zasilanie zmierzyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem miernik pod UB+ i drugą końcówkę pod śrubkę z masą :) tyklko nie pamietam co miałem na mierniku ustawione czy V~ czy V- hmmm. ot teraz zagwostka

UB+ jak na pierwszym foto w linku.

http://www.audi-sport.net/xf/threads/this-concert-ii-is-an-iso-connection-right.96479/

dodam, że po podłaczeniu Vaga celem sprawdzenia błedów, vag nie łączy sie z kontrolerem radia ( pewnie dlatego że radio nie chce sie właczyć) wcześniej kiedyś przy łaczeniu do radia vagiem pokazywało sie na radiu DIAG i wyświetlacz sie włączał.


na radio ma isc 12 v dobre zasilanie zmierzyłeś ?

sprawdziłem napięcie na kostce i jest tam 12.5V wiec padło radio, czas szukać jakieś używki na to wychodzi.

Na alledrogo jest masa takich modeli za 250-400 zł, mysle ze mozna by kupić jakiegoś z odrapanymi przyciskami i przełożyć sam panel od mojego uszkodzonego radia, który jest w stanie idealnym.

Z tego co czytam w necie to jest troche zabawy jeśli chodzi o wstawienie np Concert III 2 din. więc chyba sobie odpuszcze. ( ciekawe ile jest tego podcinania kosza czy tam klimatronika o którym tak piszą) moze wiesz ?

moje radio ma numer 8E0035186L, na allegro jest np wygladające tak samo jak moje uszkodzone ale ma numer 8L0035186G i jest od audi A3, czy bedzie działać prawidłowo czy musze kupić radio z takim samym numerem, sorry moze duzo głupich pytań ale chce wiedziec zeby nie kupić jakieś lipy. :) albo jest jeszcze numer 4B0035186G też wyglada tak samo i niby montowane w B6 miedzy 2001-2005, mój jest 2004. Ciekawe jaka różnica miedzy tymi radiami jest bo wygląd maja taki sam.

móglibyście coś doradzić ?

Edytowane przez cooler100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z audi a3 nie pasuje.

czyli pozostaje mi kupic radio o takim samym numerze i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś czy pokrętło włącza radio?

kumplowi padło pokrętło w B7, po reanimacji radio ożyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś czy pokrętło włącza radio?

kumplowi padło pokrętło w B7, po reanimacji radio ożyło

oczywiście ze probowałem włączyc pokrętłem, ale nie ma reakcji. Inaczej nie wyciągałbym radia i nie sprawdzał czy jest napięcie na kostce przecież :)

panel radia był bardzo gorący w momencie gdy zauważyłem ze nie działa.

u mnie jest 8E0035186L

zastanawiam sie czy moge wstawić np 8E0035186 , 8E0035186 AA, 8E0035186 AB, 8E0035186D czy musi byc dokładnie z literką L na końcu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię tutaj o części zewnętrznej.

A o tym co siedzi na płytce.

Pokrętło działało a jednak nie łączyło

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj to jakiemuś kumatemu elektronikowi a nie zaraz wertujesz allegro. Zaraz kupisz jakiegoś dziada który nie będzie płyt czytał i znów problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo po wyjęciu u wsadzeniu nie reaguje na pokrętło włączania oraz się nie podświetla, kierownica multi jak daje głośniej oczywiście działa i radio włacza się po kluczyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...