Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Piszczenie w głośnikach!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że na pewno ten temat gdzieś był poruszany lecz niestety nie mogę znaleźć.

Mój problem polega na tym iż po podłączeniu przednich głośników pod wzmacniacz zewnętrzny strasznie piszczy jak bym miał turbinę wielkości wiadra, jest to strasznie męczące. Mam ekranowane kable, mój brat również miał ten problem w swoim aucie i nie potrafiliśmy go zlikwidować, próbowaliśmy różne cuda z allegro ale nic:-( proszę o pomoc gdyż bardzo lubię dobry dźwięk w aucie a to jest jakaś masakra:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie niewlasciwie podlaczyles zestaw (mase). Wystepuje u ciebie petla masy, poczytaj tutaj bo przyczyn jest kilka.

http://www.google.de/search?hl=de&q=p%C4%99tla+masy&btnG=Suche&meta=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym odświeżyć temat, ale od razu zaznaczam że mój problem jest troszke inny..

autko: A4 B7

przedmiot problemu: Audi Symphony II by Matsushita

stacje radiowe grają bez problemu.

po włożeniu płyty CD, po około minucie odtwarzania zaczyna się piszczenie w głośnikach..

przełączenie w tryb RADIO nic nie daje, pisk jest dalej.

wyłączam radio na kilka minut, włączam, radio działa, odtwarzam płytę CD, minuta i piszczy znów.

ten problem z piszczeniem jest od niedawna, poprzednio wszystkie płyty grały bez problemu.

czy to ma jakiś związek z tą pętlą masy? jakieś nagłe uszkodzenie gdzieś w układzie?

jak to zdiagnozować? czy można to samodzielnie naprawić?

pozdrawiam!

bzx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masa nie ma nic do tego bo by piszczalo caly czas...raczej procesor w radiu no ewentualnie jakis zimny lut w radyjku niestety...jesli znasz sie na elektronice to pewnie ze mozesz sam grzebac a jesli nie to zawiez radio do jakiego elektronika :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie u mnie również w B6 występuje problem piszczenia w głośnikach głównie przy uruchomionym silniku i narasta proporcjonalnie do obrotów, przy wyłączonym też minimalnie słychać. Nie piszczy po wyłączeniu radia. Mam chyba Ori zestaw Bose i moje pytanie od czego zacząć szukanie masy bo pewnie w tym jest problem. W którym miejscu może jej brakować?

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jakiś Kenwood. W audio nic nie grzebałem. Radio podmieniałem na inne pewne i jest to samo. Czy oryginalnie występowały jakieś kondensatory, filtry przeciwzakłóceniowe, które mogły paść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z allegro do zestawu Bose. Czarne pudełeczko owinięte niebieską taśmą. 

IMG_20201102_211439.jpg

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tysiące takich, wiem jak wyglądają. Masz konkretny link? Chodzi tylko o to czy musiałeś do niego masę podpinać i +12V? Są takie, które potrzebuja masę i +12V i takie, które tego nie potrzebują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 29,99 zł - Adapter BOSE ISO Audi A2 A3 8L 8P A4 B5 B6 Avant (7699772881). Allegro.pl -...

Nic tam więcej nie podpinalem. 

Przypomniałem sobie, że po zakupie samochodu miałem problem ze złodziejem prądu z Aku i okazał się to być wzmacniacz podpięty pod stały +. Przepiąłem to pod + po włączeniu radia lub po stacyjce (nie pamiętam już) w każdym razie pisk występuje od zawsze (przed i po przepięciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... można.by zrobić na próbę następujące połączenia. :

1. Wypięcie tego adaptera i podpięcie bezpośrednio pod radio. Wiadomo, sam przód bedzie grał ale jeżeli nadal będzie piszczało to i tak będzie to słychać.

2. wypiąć z kostki iso przy radiu kabel masowy i podać bezpośrednio na ten pin masę prosto z bieguna minus od akumulatora. Jeżeli dalej piszczy...

3. to samo przy wzmacniaczu z tyłu. Wypięcie masy z kostki wzmacniacza i podanie bezpośrednio z akku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nagranie pisku. W czasie pracy silnika i po wyłączeniu. Co może ważne pisk po włączeniu zapłonu cichnie po około 30 sekundach. Na pracującym silniku jest glosny i nasila się wraz z obrotami.

radio.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Hmm... można.by zrobić na próbę następujące połączenia. :

1. Wypięcie tego adaptera i podpięcie bezpośrednio pod radio. Wiadomo, sam przód bedzie grał ale jeżeli nadal będzie piszczało to i tak będzie to słychać.

2. wypiąć z kostki iso przy radiu kabel masowy i podać bezpośrednio na ten pin masę prosto z bieguna minus od akumulatora. Jeżeli dalej piszczy...

3. to samo przy wzmacniaczu z tyłu. Wypięcie masy z kostki wzmacniacza i podanie bezpośrednio z akku. 

Sprawdzę przy odrobinie czasu. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba Bose czy na pewno Bose? Masz na maskownicach napis? Jak wygląda wzmacniacz z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na głośnikach bose i na wzmacniaczu jest bose. Chyba odnosiło się do tego czy to jest fabryczne czy dokładane przez kogoś ale raczej Ori. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma wtykę 32 pinową? Czy 23 pinową? Były 2 rodzaje. Srebrny z żeberkami czy czarny gładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny gładki. Na pewno nie 32 tylko pewnie 23. Cieszę się, że trafiłem jak sądzę na kogoś znającego się na temacie ;)

IMG_20201103_075028.jpg

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...