Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Piszczenie w głośnikach!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mam gdzieś, ale mogłem się pozbyć przy sprzątaniu adapter od zwykłego nagłośnienia. Może na nim sprawdzę jak się da. Jesteśmy w kontakcie :wink:

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje, które możesz jeszcze wypróbować: Potrzebny do tego długi kabel o przekroju 2,5 mm²

Pospinaj wszystko z powrotem ze sobą jak należy czyli wszystkie kostki połącz następnie: trzy różne osobne połączenia. Nie wszystkie 3 warianty na raz tylko kolejno po sobie. 

1. Podaj masę bezpośrednio z akumulatora na czarną kostkę iso na pin do którego wchodzi masa. Włącz radio, uruchom silnik i sprawdź czy nadal piszczy.

2. Podaj tak samo z aku masę na kostkę wzmacniacza na pin masy.

3. Połącz ze sobą tym kablem pin masy czarnej kostki iso z radia z pinem masy kostki wchodzącej do wzmacniacza.

Punkty połączenia przy aku (i nie tylko) muszą mieć dobry kontakt czyli dokręć ten kabel do bieguna masy przy aku. Styk musi być 100%

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem przewód 4mm2 i zrobiłem takie połączenia jak pisałeś niestety nie zauważyłem żadnej zmiany w piszczeniu. Podmienilem również adapter od zwykłej wersji nagłośnienia i piszczy bez zmian. Zauważyłem, że piszczenie się nasila gdy przewód z dodatkową masą przyłoże na obudowę radia. Zrobiłem też podobny test z dodatkowym plusem w kostkę iso radia i nic nie zmienia. 

Obecnie przewód wzbudzenia wzmacniacza mam podpięty pod niebieski przewód radia po tym jak miałem złodzieja prądu i okazało się, że to wzbudzenie jest podpięte na stały +. Gdy odepne przewód wzbudzenia piszczenie ustaje ale to chyba normalne prawda?

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy podawaniu tej masy z aku miałeś dobre kontakty? Bo to ważne żeby był styk na 100% bo inaczej pobierze sobie masé przez głośniki albo skąd indziej i wtedy powstaje zjawisko piszczenia. 

Masz gdzieś oryginalne radio ?

Po odpięciu wzbudzenia piszczenie ustaje bo wzmak rozłącza a wszystkie głośniki idą przez wzmak więc to normalne. 

Ciężko powiedzieć w czym problem leży:eusathink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Aku przewód był dociśnięty śrubą do klemy, a do kostki było mocno dociskane do konektorów i tutaj no nie jest to tak super pewny styk ale trudno lepiej bez nacinania przewodu. No chyba, że spróbuję odizolować kawałek i połączyć na 100%. Ori radia nie mam. Przy wzmacniaczu masa jest na grubym brązowym przewodzie i przy radiu jest chyba tylko jedna masa również na brązowy przewodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, co możesz jeszcue zrobić to ten sam eksperyment z kablem masowym z aku ale tym razem wypnij najpierw z kostki radia ten oryginalny kabel masowy i podaj ten z aku w to miejsce. Jeżeli dalej pizczy, pozostaw tą masę z aku przy kostce radia i drugim kablem podaj masę z aku w miejsce gdzie we wzmacniaczu w kostce masa wchodzi. Ta oryginalna musi być wypięta. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, szumy czy piszczenie to jest tzw. pętla masy. Jeżeli jest w jednym punkcie słaby styk masy, urządzenie "pobiera" ją sobie innymi drogami. Czasami szumy są powodowane również poprzez zakłócenia w wiązkach, gdy kable prądowe idą równolegle z kablami sygnałowymi, bo płynący prąd przez kabel, wytwarza pole elektromagnetyczne. Ale to zjawisko jest raczej w innych dużych systemach audio, gdy masz dokładany duży wzmak i subwoofer. Dlatego w takich systemach powinno się przewody zasilające wzmak i kondensator ciągnąć po jednej stronie auta a sygnałowe po drugiej. Ale to był taki BTW wyskok w dziedzinę car audio :decayed: W wiązkach oryginalnych wszystko jest tak dopasowane, że nie ma tu problemu z zakłóceniami tego typu, więc u Ciebie problem będzie w masie leżał albo tak jak ja przypuszczam w radiu. Ma gdzieś na płycie problem z masą sygnałową. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł. Może powodem tego być także antena, lub wzmacniacz antenowy. Można by to sprawdzić odpinając antenę i zasilanie anteny (wzmacniacz). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje identycznie na funkcji radia, sd, AUX itd. czy to może wykluczać antenę?

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, antena jest uruchamiana wraz z zapłonem badź po uruchomieniu radia.  W radiu zmieniasz tylko rodzaj audio, który chcesz słuchać. Przynajmniej tak jest oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie wypiąć antenę z radia i z tyłu w bagażniku jakoś wypiąć wzmacniacze przy bocznych szybkach? Z lewej strony w podłodze bagażnika mam jakieś sprawy jako pozostałości po TV. A i zasilanie dodatkowego modułu haka mam zaczerpnięte z zapalniczki w bagażniku, może to coś miesza w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby wypiąć zasilanie wzmacniacza ale wzmacniacz jest pod boczkami z tyłu przy bocznych szybach. Od radia także. 

Co to za pozostałości po TV? może tam coś jest co zakłóca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam przynajmniej coś takiego jak na foto. Pamiętam, że raz jak nie podpiąłem tego to nie odbierało mi radio. Ale nie wiem czy tylko radio czy wcale audio nie działało. Pewnie trzeba będzie to zbadać ;)

IMG_20201112_195709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podpięte, bo bez podpięcia nie działało mi radio. Ale tak teraz myślę żeby to jeszcze raz wypiąć i sprawdzić czy piszczy i czy np AUX gra. Chyba sygnał z anteny jakoś idzie przez to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodził mi się syn i brak czasu żeby coś grzebać w temacie. Jak sprawdzę to i czym pisaliśmy to się odezwę ;) może na priv żeby nie zaśmiecać forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...