Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Poranny problem z uruchamianiem silnika - teraz nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dzis spotkała mnie przykra sytuacja, temperatura -7.0*C audi nie odpaliło;( poczekałem az zagrzeja sie swiece, przekreciłem kluczyk, wskazowki zaczeły szalec (od ON i temp), przekrecało sie, ale nie załapał, po 3 probie dałem spokoj, bo słychac było jak juz aku powoli siada... co zrobic? jak go odpalic? moze swiece nie grzeja? jak je sprawdzic i gdzie one sa?

Po pierwsze opisz dokładniej co się działo ze wskazówkami i rozrusznikiem, po drugie istnieje coś takiego jak opcja :szukaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_sprawdzanie_swiec_zarowych_wynik-t45948.0.html;msg502346#msg502346

Opublikowano
  • Autor

wskazowki od minimum skacza do polowy i wracaja, pozniej znowu to samo az nie przestane krecic silnikiem. aha i jest jeszcze takie cos, ze czekam az swiece zgasna, a jak krece to znowu zapala sie kontrolka ze grzeja;(

Opublikowano

Wg mnie to kiepski akumulator. Zacząłbym od sprawdzenia świec żarowych i akumulatora, ewentualnie podmienił na inny i zobaczył czy jest różnica. Jeżeli akumulator jest dobry to przyjrzałbym się rozrusznikowi i sprawdził ładowanie.

Opublikowano
  • Autor

z tego co widze mam taki: 12V 69Ah 540A (EN) bezobsługowy, za mały jak na diesla?

Opublikowano

z tego co widze mam taki: 12V 69Ah 540A (EN) bezobsługowy, za mały jak na diesla?

może to być też kwestia akumulatora, najpierw jednak sprawdź świece.
Opublikowano

Ja mam 85Ah :mysli: ,a oryginalny też miałem podobnej pojemności.

Opublikowano

każdy ako poniżej 70 Ah jest za słaby na TDI który stoi na mrozie

Opublikowano
  • Autor

no i to chyba bedzie wina aku, bo na kablach odpalił :disgust:[br]Dopisany: 30 Grudzień 2008, 14:29_________________________________________________a jakie aku kupic? na stronie VARTA wyskoczyło mi ze do mojego podchodza takie, ktory najlepszy? no chyba ze zaden z wymienionych, to jestem otwarty na wszelakie propozycje, z uwzglednieniem ceny/jakosc :chytry:

70Ah 760

74Ah 680

70Ah 640

Opublikowano
  • Autor

hmmm a to dziwne, bo byłem w motoryzacyjnym i babka sprawdzała w katalogu i do mojego jak i do a6 (diesel) przychodzi 65Ah :blink: grzecznie podziekowałem za rade i poszedłem szukac czegos innego :gwizdanie:

Opublikowano

hmmm a to dziwne, bo byłem w motoryzacyjnym i babka sprawdzała w katalogu i do mojego jak i do a6 (diesel) przychodzi 65Ah :blink: grzecznie podziekowałem za rade i poszedłem szukac czegos innego :gwizdanie:

a to baba :naughty:, sa internetowe wyszukiwarki aku według marki i silnika, a4 1,9 afn - 74Ah :good:

podobno na początku produkcji do afn-a wkładali 80 Ah

Opublikowano

hmmm a to dziwne, bo byłem w motoryzacyjnym i babka sprawdzała w katalogu i do mojego jak i do a6 (diesel) przychodzi 65Ah :blink: grzecznie podziekowałem za rade i poszedłem szukac czegos innego :gwizdanie:

Sprawdź sobie w kodach wyposażenia na naklejce we wnęce koła zapasowego lub książce serwisowej, kody znajdziesz na forum i będziesz miał pełna jasność co do mocy akumulatora. Ja jak wymieniałem akumulator to od sprzedawcy usłyszałem 74 ah ponieważ taki miał na sklepie. Moc akumulatora była uzależniona od ilości odbiorników prądu obecnie dochodzi jeszcze jazda na światłach.

Opublikowano

generalnie im wieksza pojemnosc (Ah) tym lepiej i tak samo co do pradu rozruchowego (A) im wiekszy tym lepszy... diesel potrzebuje porzadnego kopa na starcie...

Opublikowano

generalnie im wieksza pojemnosc (Ah) tym lepiej i tak samo co do pradu rozruchowego (A) im wiekszy tym lepszy... diesel potrzebuje porzadnego kopa na starcie...

Masz rację, ale jeśli wstawisz 100ah to go nie doładuje :decayed: w sumie większy niż 80 sie tam nie zmiesci...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.