Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Poranny problem z uruchamianiem silnika - teraz nie odpala


tomasz-gorz

Rekomendowane odpowiedzi

dzis spotkała mnie przykra sytuacja, temperatura -7.0*C audi nie odpaliło;( poczekałem az zagrzeja sie swiece, przekreciłem kluczyk, wskazowki zaczeły szalec (od ON i temp), przekrecało sie, ale nie załapał, po 3 probie dałem spokoj, bo słychac było jak juz aku powoli siada... co zrobic? jak go odpalic? moze swiece nie grzeja? jak je sprawdzic i gdzie one sa?

Po pierwsze opisz dokładniej co się działo ze wskazówkami i rozrusznikiem, po drugie istnieje coś takiego jak opcja :szukaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_sprawdzanie_swiec_zarowych_wynik-t45948.0.html;msg502346#msg502346

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazowki od minimum skacza do polowy i wracaja, pozniej znowu to samo az nie przestane krecic silnikiem. aha i jest jeszcze takie cos, ze czekam az swiece zgasna, a jak krece to znowu zapala sie kontrolka ze grzeja;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to kiepski akumulator. Zacząłbym od sprawdzenia świec żarowych i akumulatora, ewentualnie podmienił na inny i zobaczył czy jest różnica. Jeżeli akumulator jest dobry to przyjrzałbym się rozrusznikowi i sprawdził ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze mam taki: 12V 69Ah 540A (EN) bezobsługowy, za mały jak na diesla?

może to być też kwestia akumulatora, najpierw jednak sprawdź świece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to chyba bedzie wina aku, bo na kablach odpalił :disgust:[br]Dopisany: 30 Grudzień 2008, 14:29_________________________________________________a jakie aku kupic? na stronie VARTA wyskoczyło mi ze do mojego podchodza takie, ktory najlepszy? no chyba ze zaden z wymienionych, to jestem otwarty na wszelakie propozycje, z uwzglednieniem ceny/jakosc :chytry:

70Ah 760

74Ah 680

70Ah 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że powinieneś mieć minimum 80 ah. Polecam również Molla w moim aucie wytrzymał 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a to dziwne, bo byłem w motoryzacyjnym i babka sprawdzała w katalogu i do mojego jak i do a6 (diesel) przychodzi 65Ah :blink: grzecznie podziekowałem za rade i poszedłem szukac czegos innego :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a to dziwne, bo byłem w motoryzacyjnym i babka sprawdzała w katalogu i do mojego jak i do a6 (diesel) przychodzi 65Ah :blink: grzecznie podziekowałem za rade i poszedłem szukac czegos innego :gwizdanie:

a to baba :naughty:, sa internetowe wyszukiwarki aku według marki i silnika, a4 1,9 afn - 74Ah :good:

podobno na początku produkcji do afn-a wkładali 80 Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a to dziwne, bo byłem w motoryzacyjnym i babka sprawdzała w katalogu i do mojego jak i do a6 (diesel) przychodzi 65Ah :blink: grzecznie podziekowałem za rade i poszedłem szukac czegos innego :gwizdanie:

Sprawdź sobie w kodach wyposażenia na naklejce we wnęce koła zapasowego lub książce serwisowej, kody znajdziesz na forum i będziesz miał pełna jasność co do mocy akumulatora. Ja jak wymieniałem akumulator to od sprzedawcy usłyszałem 74 ah ponieważ taki miał na sklepie. Moc akumulatora była uzależniona od ilości odbiorników prądu obecnie dochodzi jeszcze jazda na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie im wieksza pojemnosc (Ah) tym lepiej i tak samo co do pradu rozruchowego (A) im wiekszy tym lepszy... diesel potrzebuje porzadnego kopa na starcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie im wieksza pojemnosc (Ah) tym lepiej i tak samo co do pradu rozruchowego (A) im wiekszy tym lepszy... diesel potrzebuje porzadnego kopa na starcie...

Masz rację, ale jeśli wstawisz 100ah to go nie doładuje :decayed: w sumie większy niż 80 sie tam nie zmiesci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...