Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dziwny smar na korku od wlewu oleju


Buuuuuuibek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem, ze na wewnętrznej stronie korka wlewu oleju osadził mi się jakiś smar w kolorze oleju ale w konsystencji masła. Dodam, że auto użytkuję na krótkich dystansach i że silnik często się nie zdąży rozgrzać do właściwej temperatury. Czy to poważne. Co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego "smaru"? Ubywa Ci płyn ze zbiorniczka wyrównawczego? Miałem takie objawy gdy wywaliła mi uszczelka pod głowicą i płyn uciekał do silnika ( w niewielkich ilosciach) a pod wpływem temperatury odparowywał i osadzał się na korku i pokrywie zaworów. Sprawdz poziom płynu chłodniczego i poziom oleju w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na krótkich trasach to normalne więc niema obawy że coś nie tak :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam doczytałem, że własnie na krótkich dystansach się zbierają gazy w silnku, które mogą doprowadzić do rozszczelniania. A tak po za tym co to jest odma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma odprowadza gazy powstające w silniku. Jest to filtr który co jakiś czas powinno sie wymienic, lecz większość o tym zapomina. Efektem zapchania może być przeciek oleju. W v6 objawia się to (najcześciej) wyciekem u dołu miarki oleju. Ale niewiem jak to jest w twoim przypadku. Sprawdzic odme możesz odkręcając korek wlewu oleju. Jeśli usłyszysz psssss to ewidentnie odma nadaje sie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to spowodowane używaniem samochodu na krótkich odcinkach.Aby tego uniknąć musisz częściej rozgrzać silnik do pełnej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już koledzy napisali - normlana sprawa - wilgoć sie skrapla i to co widzisz to lekki mix oleju z wodą.

raz na jakis czas (szczególnie zimą) dogrzej silnik wtedy toto odparuje całkowicie... aż do następnego razu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo jak żona jeździła do pracy (5 km). Jak ja pojexdziłem troszkę więcej to zjawisko to zanikło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak olej był zalany poprzednio a jaki zalałeś ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to taka norma bo obecnie nie widzę teg ozjawiska. Kiedyś tam jak miałem 80-kę 1.8 to faktycznie coś tam było na korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakis czas trzeba mu dobrze rure wyprostowac to przedrze wszystkie syfy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...