Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stuki


tomciozcch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej a4 avant cos z prawej strony jadac po prostej gladkiej drodze cos nieregularnie puka (jak postoi auto troche to nie slychac ale jak zrobie tak ze 100 km to juz wali niemiłosiernie). Bylem u majstra wszystko posprawdzal byl na szarpakach nic, twierdzi ze wsio ok ale nie jechal nim po trasie... Mam luzy na maglownicy ale plyn nie ubywa a slychac zaadko ze puknie jak jade pod jakis kraweznik np albo przejazd kolejowy tylko ze to slysze z lewej str. Jakieś pomysły co posprawdzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł jest taki aby zmienić stację.

Robiłem 3 lata z rzędy przeglądy na jednej i te ich szarpaczki nic nie wykazywały a walił przód z roku na rok gorzej.

Pojechałem na stację przy PKS i tam to szarpak jak należy, w końcu robią też przeglądy gabarytów. Od razu pokazało, że banan do wymiany. Aż dziw, że się nie wypiął tak wyjechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo stukało jak jeździłem po prostej drodze po dłuższej trasie, teraz przestało i czekam aż zacznie XD Raz było tak, że jak kręciłem w miejscu kierownicą to było słychać

Teraz występują tylko głośne stuki czasem jak wjeżdżam do kogoś przez krawężnik. Mechanik mówił o maglownicy ale już mu nie wieżę czytałem, że często dolny banan to powoduje. Szukam dobrej stacji diagnostycznej w Gdańsku gdzie mogli by mi to zdiagnozować. Ktoś poleci jakąś ?

Edytowane przez tomciozcch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo stukało jak jeździłem po prostej drodze po dłuższej trasie, teraz przestało i czekam aż zacznie XD Raz było tak, że jak kręciłem w miejscu kierownicą to było słychać

Teraz występują tylko głośne stuki czasem jak wjeżdżam do kogoś przez krawężnik. Mechanik mówił o maglownicy ale już mu nie wieżę czytałem, że często dolny banan to powoduje. Szukam dobrej stacji diagnostycznej w Gdańsku gdzie mogli by mi to zdiagnozować. Ktoś poleci jakąś ?

Witam.

Mam w 100% ten sam problem, udało się naprawić ? Wiesz co to było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to mogło być w weekend zrobiłem trasę (w 2 strony wyszło 600 km) nie zaczęło pukać... jak coś ustalę dam znać też napisz jak byś to zdiagnozował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ;) Pozdrawiam

Przy wymianie jakiegoś wahacza zdemontowaliśmy całego amora ze sprężyną i poduszką, rozkręciliśmy, na nowo wszystko skręciliśmy i porządnie podokręcaliśmy pneumatem wszystko przy montażu... na razie od miesiąca spokój choć trasa dopiero przede mną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan jak stuka, to słychać go dobrze na kostce. Rozpędzasz się, i najlepiej jak jest mała górka z tej kostki. Wciskasz delikatnie hamulec, i napierdziela jak głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...