Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Duże spalanie oleju 700 km 1 litr

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Kupiłem samochód od forumowicza i on twierdzi ze dolewal tylko raz oleju od wymiany do wymiany, mi natomiast przez jakieś 700 km juz zjadł około litra... Olej liqui Molly 5w40. Pytanie moje czy może to być wina oleju? (zawsze jeździł na motulu) czy co to może być?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Zapewne nie jest to wina oleju jeśli jeździł na 5W40. Te silniki po prostu biorą olej i poprzedni właściciel musiał to zataić przed Tobą.

Opublikowano

i wez tu kup auto od kolegi z forum...

Opublikowano

To znany forumowicz czy taki co się miesiąc temu zarejestrował.

Opublikowano
  • Autor

To znany forumowicz czy taki co się miesiąc temu zarejestrował.

Majkel190

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zapewne nie jest to wina oleju jeśli jeździł na 5W40. Te silniki po prostu biorą olej i poprzedni właściciel musiał to zataić przed Tobą.

Czyli wymiana oleju nie pomoże raczej?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Auto kupione odemnie. Moze teraz cos z mojej strony. Audi od sprowadzenia zalewane Motul 5W40. Zmiana zawsze co 10 000km. Przy zalewaniu motula, a byl zalewany 5 razy przezemnie dolewalem 2x0,5L. Kolega zostal o tym poinformowany. Ostatnio w ramach testu zalalem Liqui moli 5W40, przejechalem chyba z 6000 bez dolewki, od razu powiedzialem aby kupil olej bo bedzie mial dolewke, jak leci w trase. 90% jazdy autem to miasto, 10% trasa do 120 na ekspresie. Kolega lata po autostradach. Wg mnie musi to byc wina zmiany oleju bo mi nigdy nie lykal ponad 1L. Tyle moge dopowiedziec. Nigdy nie tuszuje niczego przy sprzedazy auta!

Opublikowano
  • Autor

Auto kupione odemnie. Moze teraz cos z mojej strony. Audi od sprowadzenia zalewane Motul 5W40. Zmiana zawsze co 10 000km. Przy zalewaniu motula, a byl zalewany 5 razy przezemnie dolewalem 2x0,5L. Kolega zostal o tym poinformowany. Ostatnio w ramach testu zalalem Liqui moli 5W40, przejechalem chyba z 6000 bez dolewki, od razu powiedzialem aby kupil olej bo bedzie mial dolewke, jak leci w trase. 90% jazdy autem to miasto, 10% trasa do 120 na ekspresie. Kolega lata po autostradach. Wg mnie musi to byc wina zmiany oleju bo mi nigdy nie lykal ponad 1L. Tyle moge dopowiedziec. Nigdy nie tuszuje niczego przy sprzedazy auta!

Moja jazda to jazda po miejscu w mieście... Raz lub dwa razy na miesiąc to trasa autostrada 140 km/h, na autostradzie jestem w stanie to zaakceptować bo większe obroty itd... Ale nie w mieście...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Sama trasa po zakupie auta 400km wiec trasy troche zrobil.

Opublikowano
  • Autor

Sama trasa po zakupie auta 400km wiec trasy troche zrobil.

No tak, tylko ciężko auto mieć tylko do jazdy po mieście ;-) i aż tak dużych różnic nie powinno być ze co 100 km się świeci Oil min...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Mowilem ze to efekt dolewania po 50-100ml.

Opublikowano
  • Autor

Mowilem ze to efekt dolewania po 50-100ml.

Dolewajac patrze na bagnet a nie na ml... Jak jest Max to trudno dolać jeszcze pół. Litra. I nie dolewalem po 100 ml tylko kolo 300/400

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja bym nigdy nie uwierzył ze alt pije tak mało oleju.

Opublikowano

Przy takim roczniku należy się spodziewać takich objawów.

Opublikowano

Jeszcze raz powtarzam, palil okolo 1L na 10000km syntetyku motula.

Opublikowano

Był tu obszerny temat i ludzie z full remontem nie mogli za bardzo takiego wyniku uzyskać ale może to jakiś rodzyn.

Opublikowano

Jeszcze raz powtarzam, palil okolo 1L na 10000km syntetyku motula.

Takiego wyczynu jeszcze nikt tu na forum nie zanotował. I raczej się nie zapowiada że Twoje jest ewenementem na skalę światową. 2l/10k to się zgodzę.

Edytowane przez slimok

Opublikowano
  • Autor

Dziś wieczór przejade się gdzieś dalej do max prędkości 100 km/h i zobaczymy. Jak się zaświeci znów po 100 km olej to będę podejmował odpowiednie kroki co do tego ;-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

No przemyslalem jedna sprawe. Po pierwszej kontrolce olej min, dolane 0,5, pozniej znowu 0,5 a pozniej juz byla zmiana. Wiec fakt mogl do max 0,5L pobrac, suma 1,5L. Ale ja 2-giej butelki nigdy nie otwieralem. Sprawdz na zimnym olej i rano aby pomiar byl rzetelny.

Opublikowano

Wtrące sie do tematu kolego przemek.Przejedz 100km zaswieci sie kontrolka otworz maske nic nie dolewaj po 30s zamknij maske wyjmij kluczyk znow wloz kluczk wlacz zaplon jak zgasnie kontrolka tzn ze czujnik poziomu oleju padl pzdr

Opublikowano

Jeszcze raz powtarzam, palil okolo 1L na 10000km syntetyku motula.

Takiego wyczynu jeszcze nikt tu na forum nie zanotował. I raczej się nie zapowiada że Twoje jest ewenementem na skalę światową. 2l/10k to się zgodzę.

Mam z 2002r przejechałem już lekko ponad 10000km od ostatniej wymiany zaraz kolejna wymiana oleju i dolałem tylko na taki przebieg 600ml oleju wiec zdarzają się rodzynki i to dość często obserwując te forum. Są oczywiście trupy jak niektórzy wyrywają jakieś okazje za 15 - 14 tyś a nawet taniej niech nie mają do nikogo pretensji bo nikt dobrego samochodu nie odda za śmieszne pieniądze.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.