Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 16 czy 17


Blackers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zostałem szczęśliwym posiadaczem Audi a4 b6 1.8 T w quattro niestety na stalowych felgach 16" i właśnie przymierzam się do kupna Felg aluminiowych i nie wiem jakie wybrać czy 16 czy 17, wiadomo jakie są nasze polskie drogi, dodam, że audi które kupiłem ma fabrycznie sportowe zawieszenie jest troche obniżone i kompletnie nie wiem jakie felgi założyć obawiam się trochę, że na 17 może szybciej zużywać się zawieszenie ale posłucham rad bardziej doświadcznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie jakie Ci się podobają :) na forum ludzie jeżdżą od 16 po 2x cali :) ja sam w chwili obecnej jeżdżę na 17'', zawias 1BV, poprzednio na tym samym zawiasie były jeszcze Eibachy Sport i 19'' i też się jeździło... Zależy do czego ma Ci służyć auto, kogo/co w nim wozisz, po jakich jeździsz drogach... Na te pytania musisz sam sobie odpowiedzieć koleżko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na lato mam 18" i nie ma problemu, dwa sezony na nich jeżdżę i jeszcze nic nie robilem przy zawieszeniu i na razie nie mam nic do roboty, a tez mam fabrycznie utwardzone i obniżone 1BE :D

Edytowane przez viper127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam felgi 17 kilka lat jeździłem na 16 i powiem że 17 prezentują się dużo lepiej. Ja jednak poszedłem dalej w stronę kofortu i na 17 założyłem 215/50 i jestem zadowolony. Z wiekiem mija chęć lansu ( maksywalnie nisko i twardo) ;-)

Ja mam felgi 17 kilka lat jeździłem na 16 i powiem że 17 prezentują się dużo lepiej. Ja jednak poszedłem dalej w stronę kofortu i na 17 założyłem 215/50 i jestem zadowolony. Z wiekiem mija chęć lansu ( maksywalnie nisko i twardo) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak felgi mają rozstaw śrub 112x5 to tak. Et 35 czyli kolo prawie na równo z błotnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja jednak poszedłem dalej w stronę kofortu i na 17 założyłem 215/50 i jestem zadowolony.

I bardzo dobrze zrobiłeś.

Rozmiar przeze mnie polecany ale wyśmiewany przez wielu forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak poszedłem dalej w stronę kofortu i na 17 założyłem 215/50 i jestem zadowolony.

I bardzo dobrze zrobiłeś.

Rozmiar przeze mnie polecany ale wyśmiewany przez wielu forumowiczów.

Profil 45 prezentuje się ładniej niz 50. Ale jak ktoś chce trochę komfortu to warto. Jedyny minus to cena tego rozmiaru bo mało popularny :-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 19 235/35 i jezdzi sie dosc fajnie oczywiscoe 100% komfortu nie ma ale nie jest zle przed progami wszedzie trzeba zwalniac . A tak to wyglada super b93d3c23d44bea5dc851c6f5630d9415.jpg 1.8T Quattro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 17". Ja w B6 na 1BE mialem tez 17 i 18, nie bylo roznicy bardzo, miedzy 17 i 18".

Mysle, ze pojedzisz na 17" i zaraz bedziesz mial apetyt na 18". :) niby na 17 "wyzsza" guma ale.. :P

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dasz większe felgi tym samochód będzie lepiej się prezentował. Ja mam 18 na lato i gdy po zimie zakładam je na miejsce zimówek 16 auto zyskuje na wyglądzie B. dużo. Im większe falgi tym bardziej trzeba uważać, ale ja przez 3 lata musiałem tylko 2 prostować felgi a koszt to 50 zł za sztukę. BIERZ R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - gwarantuje Ci, że jak założysz 17" będziesz żałować że nie porwałeś się na 18" :)

Przerabialem to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - gwarantuje Ci, że jak założysz 17" będziesz żałować że nie porwałeś się na 18" :)

Przerabialem to :P

Popieram :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega codziennie robi około 60km swoją B6 2.0.....a emerycko nie jeździ, drogi z garbami, łatami, koleinami, ch...mym poboczem, zdecydowanie źle mówił o 17(raz że komfort, dwa że nie trzymało się drogi na tych drogach) - zapitala na 16 od kilku lat na dobrych oponach i mówi że jest super, nigdy więcej 17......z ciekawości pojechałem do niego na swoich 17......niby 205/50/17 ale nie rozpędzałem się za bardzo...szkoda zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę niezły odkop :D Temat ruszany milion razy, chcesz zwyczajnie wyglądające auto, nie przejmować się dziurami itp. bierz 16 i balony. 17 też komfort i kwestia wysokości opony. Chcesz żeby auto wyglądało to tylko 18, poza tym kupując 17 jak koledzy wspomnieli, będzie apetyt na 18, bo 17 to niedosyt. Opona będzie musiała być niższa ale nie każdy musi jeździć na profilu 30 czy 35, zawsze można coś pokombinować, opcji jest wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...