Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka przyczyna drgań?Pilne


lopes1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie przy prędkości ok 75-80 Km/Ha zaczynają się drgania kierownicy, pedałów i również nadwozia. Drgania są przy przyśpieszaniu, przy jeżdzie ze stałą prędkością jak i przy odpuszczonym gazie. Wraz ze wzrostem prędkości drgania się nasilają. więc tak koła z przodu wyważone i nowe opony, przeguby zewnętrzne i wewnętrzne ok( minimalny luz ) jedyne co jest nie tak to kończą się klocki hamulcowe z przodu i w zawieszeniu któryś górny wahacz ma lekki luz i jeden dolny banan na tulei też ma mały luz. Coo to może być, jest to cholernie irytujące a nawet wkur. . . Brak pomysłów co robić dalej. Licze na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo i okazlo sie ze nowe opony maja defekt i powoduja wibracje, przerzucilem je na tyl i mam spokuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drga konsola srodkowa jak mam wcisniety gaz. Lekko zadrga nawet przy startowaniu od 0.myślałem ze łożysko bo jak skrecam ostro w lewo to drga a w prawo nie. Lecz jak puszcze gaz to nic nie drga. Wiec jest to cos z lewej strony jak kolo dostanie opór na wcisnietym pedale gazu. Mechanik doradził zmienić lewa półoś bo może przeglub we w poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro klocki się kończą to może i tarcza nie jest w najlepszym stanie i jest skrzywiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale krzywa tarcza biła by przy każdej prędkości czy tylko w pewnym przedziale? Może to półosie tylko nie widać na razie żadnych oznak?


Na starych oponach było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale krzywa tarcza biła by przy każdej prędkości czy tylko w pewnym przedziale?

MI biła przy 110 - 130 , no i przy hamowaniu z tej prędkości bicie było większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymienie banana w zawieszeniu bo ma luz na tulei i to spory. a potem zobaczymy. Tarcze i klocki na początku sierpnia po wypłacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan wymieniony i drgania są mniejsze. po wypłacie wpadną nowe tarcze i klocki i zobaczymy wtedy. ale to chyba będą te rzeczy tylko nałożyły się na siebie i takie były odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od kogoś inne koła, wyeliminujesz opony i felgi krzywe.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione tarcze i klocki ale drgania dalej są, d*pa, brak pomysłów co dalej???

Napisałeś, że przeguby ok. Poszukaj używanych kompletnych półosi koniecznie ori z tymi samymi numerami. Jeśli po zmianie drgania nie ustaną to zostają łożyska i piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być też np. łożyska amortyzatorów i niezliczona liczba innych przyczyn. Nie masz mechanika zaufanego żeby dokładnie znalazł przyczynę? Bo nie sztuka wymieniać wszystko na nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak juz pisalem drgania byly jak ktos wsadzil przegub bez zabezpieczenia i drgania bylu

Wysłane z mojego SM-G318H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem też łożysko w prawym kole bo już wyło. Dalej są drgania. znalazłem używane oryginalne kompletne półośki wymieniłem. Drgania dalej są.

przy wymianie tarcz i klocków oglądaliśmy piasty są ok, poza tym czemu miały by być krzywe, jeżdząc na prawde uważam i auto nie miało żadnej przygody.

Mam jeszcze jedno podejrzenie,przednie lewe koło- łożysko??? mianowicie wydaje mi się że jakby huczało, chwilami coś tarło i przy skręconych kołach podczas jazdy jak koło zostanie odciążone to drgania są większe.Może to tylko moje odczucia? Ale czy łożysko dawało by takie drgania???Jak sprawdzić stan łożyska?

Edytowane przez lopes1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a kupilaes sprawne sprawdzone poloski od kogoś czy kupiles pierwsze lepsze na allegro i kupiles wadliwe. Ja miałem takie same objawy, znalazlem w okolicy anglika na części pojechałem przewiozlem się autem widziałem że nie ma żadnych wibracji koleś wymontowal mi poloski kupiłem zamontowane do mojej audiczki i problem znikl auto jak nowka ?

A podzas tych wibracji przy przyspieszaniu jak wyrownasz gaz to Ci ustępują wibracje? (OcYwiscie jak masz 2 3 4 5 bieg i gaz w spod przyspieszanie przy pełnym obciazwniu)

Edytowane przez Murdzu12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...