Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gigantyczne spalanie


Kuba Wu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Miesiąc temu zakupiłem Audi A4 B5 z silnikiem 1.6 rocznik 96. Wielu ludzi mnie uprzedzało przed zakupem auta z tym silnikiem ale trafiła mi się dobra okazja i oto jest. Do sedna.

Auto pali potwornie dużo, 12-15 litrów na 100km, mimo że została wyczyszczona przepustnica, wymieniony rozrząd, olej i flitry a także świece(NGK, Liqui Moli, Mann, żadnych chinoli). Auto po wizycie na warsztacie odzyskało kilka kucy a i tak pali jak wściekły. Elektryka też odwiedził, pokasował błędy. Dodam, że ma 100 tys. przebiegu, serwisowany z pełną książką, jestem drugim właścicielem, pierwszym w Polsce. Jakie mogą być przyczyny takiej sytuacji? Czy mocno zużyte sprzęgło(łapie na ostatnim centymetrze) może mieć na to wpływ? Dotąd lałem 95 na mało pewnej stacji, ale jak zalałem pół baku 98PB na Statoil jest cały czas to samo. Czy są możliwe jakieś modyfikacje(poza LPG ;) ) by zmniejszyć spalanie?

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A to coś ma sonde lambda? No, tego. Google i ucz się obsługi VAG-a.

To coś podobno ma sonde Lamda, podobno u elektryka na komputerze by wyskoczyło info gdyby było coś z nią nie tak, mogę się mylić.


Nie wycieka paliwo? Czuć paliwem z wydechu?

Nic z tych rzeczy. Silnik też suchy, nic się nie poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś dodatkowe objawy po za zbyt wysokim spalaniem?? I czy osoba podłączająca twoje auto pod kompa sprawdzał coś więcej niż kody błędów ? A przepustnice ktoś ci adaptował, bo jak nawet była adoptowana ale zostało to zrobione źle to może to być właśnie przyczyną nadmiernego poboru paliwa

Edytowane przez Tiger1143
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy identyczny samochodzik tylko mój rocznik 95'. Miałem podobnie jakoś trzy latka temu. Po wymianie sondy lambda na "lepszy zamiennik" spalanie spadło z 12l/100 do ok 8,5/9l. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje, tyle to mój doi. Jakie masz koła założone ....jak ma jeździć to niestety 15 , obstawiałbym 185/65, 195/60 albo max 205/60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jak jeździsz jak depczesz do oporu w pedał to i tak mało pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są nieszczelności sonda nie działa prawidłowo silnik idzie w tryb awaryjny i pali tyle ile wlejesz to samo przy uszkodzonej sondzie.Ale nie odpisałeś jak hamulce czy nie blokuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...