Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Co to za rura z tyłu silnika ?


soolek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i Koleżanki, help :notworthy:

Właśnie się dopatrzyłem, że rura na poniższym zdjęciu jest pęknięta (krzyżyk).

Z silnika wylatuje lekki dymek po zgaszeniu motoru i być może to jest przyczyną ?!

Czy możecie mi powiedzieć co to jest, może numer tej części i przybliżony koszt - jutro trzeba to chyba zakupić i wymienić.

fd46a8b3cf43689cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienic jak najszybciej ... rura gumowa doprowadzajaca powietrze doladowane do kolektora ssacego ...

jak wymienisz to nie poznasz auta .... :wink4:

koszt rury to ~100 zł w ASO ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dopatrzyłem, że rura na poniższym zdjęciu jest pęknięta (krzyżyk).

Z silnika wylatuje lekki dymek po zgaszeniu motoru i być może to jest przyczyną ?

Zajrzyj do tego wątku - ten sam problem co u Ciebie :wink4: myslę że powinien pomóc :good:http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_afn_kopci_na_czarno_przy_spokojnej_jezdzie-t51975.0.html;msg559915#msg559915

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - jutro serwis Skody się odwiedzi i ... wymianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - jutro serwis Skody się odwiedzi i ... wymianka.

Jesli Ci padła ta guma to nie ma co przepłać jedż do jakiegos sklepu z gumowymi czesciami ewentualnie czesci TIR lub z czesciami ciagnikowymi :wink4: zaplacisz wtedy grosze.U mnie tez padła ta guma ale jak byłem w sklepach motoryzacyjnych to podziekowałem bo cena była mocno wygórowana :thumbdown: wiec pojechałem do sklepu z czesciami ciągnikowymi :gwizdanie: i kupiłem tą gume w cenie 9 blach :decayed: i smigam już na niej ponad 5 miechów i jest wszystko ok :good::gicior:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie motorka też by się zdało :naughty: Nie dość że troche syf to jeszcze zlany olejem. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solarek4, a to do wymiany jest tylko ta guma, która trzymają opaski, czy cała ta rura (nie przyglądałem się temu dokładnie)?

Zdjęcie jest stare, sprzed mycia silnika - teraz nie jest tak upaćkany chociaż...może i tak się go chlupnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solarek4, a to do wymiany jest tylko ta guma, która trzymają opaski, czy cała ta rura (nie przyglądałem się temu dokładnie)?

Jak masz dziurkę w tym miejscu gdzie zaznaczyłeś na zdjęciu to tylko tą gumkę - koszt w ASO około 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli odwiedzisz sklep z czesciami do ciagnikow to dostaniesz takiego weza za 7zl :tongue4:

Ja niestety troszke przepłaciłem bo dałem 9 zeta :tongue4::sarcastic: Zrezygnowałem zakupu w ASO gdyz dla mnie to zdzierstwo :thumbdown: 70 złociszy za taki kawałeczek gumy :shocked: Kupiłem w sklepie z ciągnikami i Autko smiga jak należy :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie jak to coś nazwać w sklepie, żeby goście wiedzieli o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj i im pokaż powinni dopasować. i wymieć 3 uszczelki od śrub do pokrywy bo puszczają olej ;) 18 zł chyba komplet kosztuje. Powodzenia ![br]Dopisany: 10 Grudzień 2008, 22:54_________________________________________________wymień*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz sufmiarką średnicę (jesli dobrze pamietam to cos koło tego 35,2mm - moze byc ciut wieksza,ale bez przesady :tongue4: to i tak opaska ja docisniesz ) i powiedz ze potrzebujesz takiego węża do C-360 na pewno Ci dadza odpowiedni :good: bedziesz musiał go troche skrucic bo jest ok 2x dłuzszy niz ten co potrzebujesz do autka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego roman0012 tez kupywałes taka gume z sklepie z czesciami ciagnikowymi :wink4::kox: jak sie sprawuje bo u mnie :good: dobrze ze nie pojechałem do ASO :cool1: tak to chociaz zostało mi pare dzięgow na paliwko do mej limuzyny :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona.

Guma kupiona w sklepie z częściami do TIRów - koszt 12 zeta (kupiłem ze 20 cm).

Wewnętrzna średnica rurki powinna mieć jakieś 51-52 mm - 50 mm ciężko wchodzi, ale jakoś się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego roman0012 tez kupywałes taka gume z sklepie z czesciami ciagnikowymi :wink4::kox: jak sie sprawuje bo u mnie :good: dobrze ze nie pojechałem do ASO :cool1: tak to chociaz zostało mi pare dzięgow na paliwko do mej limuzyny :kox:

No,no :good: sprawuje sie super...moja to jeszcze w dodatku chyba jest zbrojona :wink4: 7zl a jaka radocha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radocha była wielka po tym jak sie jezdziło tydzien z dziura w dolocie :gwizdanie:

edmondo a chciałeś jechac do serwisu Skody :wink4: zapłacił byś tam pewnie z 8x wiecej za taki kawałek gumy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że już mało brakowało, a tak bym zrobił, bo w jednym sklepie pokazywali mi całkiem coś innego.

Kolejny nie miał, a w następnym gość był nawalony prawie w 3 d... - ale jakoś mu się udało uciąć tą rurkę :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...