Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szumy wiatru drzwi PL


countryFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wraz ze wzrostem prędkości pojawiają mi się szumy powietrza pochodzące z okolicy szyby drzwi kierowcy (brzmi jak szum wiatru opływającego lusterko L). Co można z tym zrobić? Spotkał się ktoś z problemem?

Tam się wymienia całą prowadnicę szyby z uszczelką? Czy samą uszczelkę? Może jest jakieś charakterystyczne miejsce podatne na odkształcenie, które powoduje ten problem? Ma ktoś dostęp do biuletynów serwisowych - pytanie czy taki problem jest tam opisany?

Dzięki za wszelką pomoc,

P.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lusterku za plastikową trójkątną osłoną jest taka czarna pianka w kształcie jakiejś bryły. Często lubi sparcieć i się wykruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lusterku za plastikową trójkątną osłoną jest taka czarna pianka w kształcie jakiejś bryły. Często lubi sparcieć i się wykruszyć.

O! Jest to jakiś trop, ta pianka kruszeje od środka (wnętrze auta) czy od zewnątrz?

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa to ramka musi być dobrze ustawiona, druga to uszczelka, uszczelkę mozna wymienić po zdjeciu boczka, zadna pianka nie jest winna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić jakieś zdjęcia?

Na razie się za to nie wziąłem, jadę na wyjazd więc porobiłem co pilniejsze. Zrobię zdjęcia - może coś razem wydumamy. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lusterku za plastikową trójkątną osłoną jest taka czarna pianka w kształcie jakiejś bryły. Często lubi sparcieć i się wykruszyć.

dzięki za dodatkową radę będę rozkręcał boczek do wygłuszenia to na pewno pomyślę i o tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, ramkę drzwi już regulowałem, przylega dość ciasno, nie wydaje mi się, że powietrze może się tam wcisnąć. Drzwi są równo zmontowane, ten trójkąt przy lusterku minimalnie odstaje od strony szyby bocznej, ale generalnie też jest tam bardzo ciasno. Zastanawiam się nad szparą między maską, słupkiem a drzwiami, spora dziura tam jest jakies 0.5cm. Ma ktoś jakiś pomysł skąd ten hałas powyżej 130km/h ? Poprzednio miałem Citroena C5 X7, było znacznie ciszej, może moje odczucia są też tym spowodowane, że człowiek się szybko przyzwyczaja do dobrego, gorzej w drugą stronę.

Edytowane przez kuba8484
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lusterka gwizdały, złożyłem i  szpary sprawdziłem,  miały małe wykruszenia (zrobiły  się zadziory)  przy podstawach,  zastosowałem do wyrównania czarny silikon,  bo wszystko inne  przylega idealnie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam w planie przepatrzeć lustra, jak u was wypada test z kartką papieru, czy zatrzaskując ją drzwiami jesteście w stanie ją wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...