Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Problem z automatem


rici100

Rekomendowane odpowiedzi

witam fanow audi :)

mam taki problem otoz ostatnio zauwazylem ze autmat przerzuca biegi przy wyzszych obratach.

wczesniej przy takiej samej jezdzie przerzucal biegi przy obrotach 2-3tys a w tej chwili dopiero po przekroczeniu 4tys.

czy ktos moze wie co moze byc tego przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej bylo tak ze po przejechaniu kilku kilometrow wszystko wracalo do normy, ale teraz nawet po przejechaniu okolo 80km jest caly czas tak samo a nawet gorzej bo zauwazylem ze czasmi nie wskakuje ostani bieg nimo ze obroty siegaja 6tys obrotow. czy ktos wie co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy miał takie same objawy.. przy przebiegu 230tys! skrzynia do wymiany!!nieopłącało sie naprawiać.. w serwisie stwierdzili nadmierny stan oleju w skrzyni, co było efektem uszkodzenia jakiśzaworów i pozniej całej skrzyni,, zaczeło sie od niewskaiwania na 4 bieg.. pozniej jak wskakiwał to spadał na 3 nawet przy predkosci 130km/h... musisz pytać w serwisach gdzie robia automaty.. albo ci powiedza ze naprawia do jakejs kwoty albo powiedza ze lepiej kupic używany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem jest sprawdzenie ilosci oleju w skrzyni ! , pozniej pytanie kiedy ostanio olej był wymieniany,

Jezeli olej nie byl wymieniany daaaawno ( mam tu na mysli >50.000 ) to może być to winna tz. FORWARDU ( tłoka biegu do przodu ) w momencie gdy skrzynia jest zimna tłok jest nieszczelny , gdy się rozgrzeje - tłok się rozszerza i dociska w prawidłowy sposób sprzęgła. Będzie to dążyło do całkowitego zaniku jazdy do przodu. ( patrz post "duży problem ze skrzynia automatyczna" - tez walcze z automatem, ale ja juz wiem co jest pozostaje wymienić tłok... koszt 73zł , ale jeszcze wymienie sprzęgła i uszczelniacze)

Drugą opcją którą bym obstawiał jest niedomaganie pompy hydraulicznej , tu koszt nowej nieco większy , ale do przyjęcia (~600-700zł w wypadku mojej skrzyni [on1 4-biegi z lockup-em])

... oczywiście istnieje możliwość uszkodzenia któregoś z czujników czy też rozdzielacza sterującego (centralki hydraulicznej)

czy auto było podłączone pod komputer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...