Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uciekająca kierownica podczas hamowania


marky2552

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem gdyż podczas hamowania i to zdarza się rzadko że ucieka mi w lewo kierownica głównie jak dojeżdzam np. do skrzyżowania przy małej prędkości wcisnę hamulec i zatrzymam się to czuć jak kierownica sama skręca w lewo delikatnie co to może być dodam że cały przód mam zrobiony zawieszenie nowe Febi końcówki nowe zbieżność zrobiona opony nowe felgi proste i dobrze wyważone jakieś pomysły ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się tak zdarza gdy auto ma przeszłość powypadkową.
Jeśli jesteś pewien że samochód jest 100% bezwypadkowy, to przyczyny szukałbym może w układzie wspomagania jeśli tak jak mówisz zawieszenie, zbieżność, koła są git.
Auto masz salonowe czy używane brałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że auto bezwypadkowe ale mam go od roku czasu a problem jest od niedawna . I jak mam sprawdzić układ wspomagania. Auto kupiłem od prywatnego użytkownika

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marky2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pojedź jeszcze na sciezke diagnostyczną, i zobacz czy hamulce na kazdym kole maja podobną siłe hamowania.

Układ wspomagania objawiałby się jakimiś dziwnymi odgłosami przy skrecaniu. Zacznij od sprawdzenia czy kolor płynu jest taki jaki powinien być.

Mój był czarny, zaszlamiony, po przepłukaniu układu i wymienie płynu. troche się poprawiła praca pompy, wyciszyła sie i lżej sie skreca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to zbiornik ten z namalowaną kierownicą koło lampy prawej patrząc od przodu i jak sprawdzić ten płyn tam coś jest jakaś miarka czy coś bo nigdy nie sprawdzałem. I podczas jazdy piszczą nie wiem taecze albo klocki z przodu klocki nowe są więc tarcze mogą być zużyte albo coś . Klocek po prawej stronie lata cały góra dół i robi hałas przy nierównej drodze

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marky2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek płynu wspomagania znajduję się z prawej strony. Zielony korek z kierownicą, poziom płynu możesz sprawdzić na bagnecie. Płyn powinno się wymieniać co 2 lata, a na zbiorniczku powinien być rodzaj płynu jakim musisz zalać. Najlepiej kupić 2 litry, tak aby przepłukać układ, oraz zalać już na nowo. Dodatkowo sprawdź jak wygląda zbiorniczek, jak ma dużo nalotu to wrób mu kąpiel w benzynie ekstrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawsze tak masz? Może nasze polskie drogi - koleiny? Ja mam taką jedną drogę, gdzie cały czas muszę kierownice trzymać, bo jak bym puścił, to lecę od razu albo w prawo albo w lewo :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze po niemieckuch drogach wiadomo niektóre nie są idealne a opony mam 225/45/R17

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Sprawdzałem ten płyn jest ok nie jest zaszlamiony ani nic z tych rzeczy ale jest grubo po za maximum

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe luzy w zawieszeniu, warto jechać na szarpaki, mnie rzucało na prawo , po zrobieniu zawieszenia efektu ściągania nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zawieszenie jest nowe niedawno robiłem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ściąga Cię tylko przy hamowaniu oraz zawieszenie masz nowe to nie ma co szukać przyczyn w nie wiadomo czym. Zrób tak jak napisał kolega Cpt.Ryan podjedź na ścieżkę diagnostyczną, zapewne któryś z zacisków dohamowuje bardziej niż ten po przeciwnej stronie osi. Jeśli ściąga Cię w lewo to pewno lewy mocniej hamuje niż prawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...