Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekroczenie prędkości o 51km/h - odmowa przyjęcia mandatu.


tomastbg

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na TVN mówili o kierowcy , co jechał audi z tempomatem 90 km/h i glina namierzał go suszarką i pokazało mu 130 km/h , oczywiście sprawa w sądzie , która kierowca wygrał , coś tam mówili że nie tak z sprzętem było i dodatkowo uratowało go to że , miał rejestrator z gps który rejestrował też prędkość. ( jak ktoś by chciał obejrzeć ten krótki materiał można to znaleźć na stronie tvn )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w sadzie powiedział ze samochód który wyprzedzałem zaczął zwiększać prędkość i musiałeś dodać gazu żeby go wyprzedzić bo kodeks mówi tak...

Tylko w jednym przypadku ,kiedy wyprzedzasz na drodze dwukierunkowej o dwuch pasach ruchu dla każdego kierunku po jednym pasie i samochód wyprzedzany zwiększa prędkość w czasie wyprzedzania[czyli nie zgodnie z przepisami-tego nie wolno mu robić ] a ty nie masz się gdzie schować do tyłu ! bo nie ma miejsca a z przeciwka jedzie samochód !!! to jedyny przypadek w którym można zwiększyć prędkość w czasie wyprzedzania aby uniknąć zderzenia,w pozostałych sytuacjach należy przestrzegać prędkości max na drogach...Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sytuacji opisanej przez kolegę raczej na czołówkę nie szedł mógł sie tez schować za ten pojazd. Sąd od razu zapytał by policjanta czy tak było. Nie ma co gdybać stawiam ze za jakieś 1,5 do 2 miesięcy dowiemy się jak skończyła się sprawą kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TVN mówili o kierowcy , co jechał audi z tempomatem 90 km/h i glina namierzał go suszarką i pokazało mu 130 km/h , oczywiście sprawa w sądzie , która kierowca wygrał , coś tam mówili że nie tak z sprzętem było i dodatkowo uratowało go to że , miał rejestrator z gps który rejestrował też prędkość. ( jak ktoś by chciał obejrzeć ten krótki materiał można to znaleźć na stronie tvn )

tiguanem jechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem uwaga pirat i prawka nie oddaje się policjantowi gdy zatrzymują uprawnienia.Zgłoś się do Emil pogromca mandatów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :)

Byłem dzisiaj na przesłuchaniu na Policji. Wszystko zostało spisane na pismo. Jedyne czego się dowiedziałem to że nie zgadzają się moje zeznania oraz zeznania Policjanta. Będzie drugie przesłuchanie.

Sprawa o ile będzie (Policja może odstąpić od nałożenia kary na podstawie zebranej dokumentacji) odbędzie się najwcześniej za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzuda bzdura. Zapierdzielales.zlapal cie laserowa suszarka i jeszcze bezczelnie szukasz dziury w calym.zycze ci wysokich kosztow sadowych oraz kolorowego mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzuda bzdura. Zapierdzielales.zlapal cie laserowa suszarka i jeszcze bezczelnie szukasz dziury w calym.zycze ci wysokich kosztow sadowych oraz kolorowego mandatu.

Ciekaw jestem jak Ty byś cienko piszczał cwaniaku, gdybyś na blacie miał 95km/h w zabudowanym a suszarka by pokazała 100km/h z hakiem...

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stwierdził iż jechałem 91km/h. Nie pokazał mi pomiaru z radaru, więc go o to poprosiłem. I tu zaskoczenie na radarze prędkość 101km/h (teren zabudowany).

Chyba się jeszcze nie obudziłem. Poszedł Ci na rękę i potem zmienił zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a przypadkiem nie jest tak że policja podczas wyprzedzania nie może zmierzyć Twojej prędkości ponieważ manewr wyprzedzania musisz wykonać w miarę szybko i sprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ty kombinowales ale jak pies ci powiedzial ze bylo 91 to trzeba bylo pochylic glowe powiedziec ze chcesz 400 zl i 8 pkt, grzecznie przyjac mandat zaplacic i kolejny raz bardziej uwazac a nie wyprzedzac w zabudowanym.

Bo skoro na radarze bylo 101 to celowo to zrobil bys nie stracil prawka wiec zachowal sie jak czlowiek, a tak sciagna log z radaru okaze sie ze przekroczyles o 50 km/h w zabudowanym i bekniesz podwojnie bo dojda jeszcze koszty sadowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzuda bzdura. Zapierdzielales.zlapal cie laserowa suszarka i jeszcze bezczelnie szukasz dziury w calym.zycze ci wysokich kosztow sadowych oraz kolorowego mandatu.

A ja życzę Ci również, żebyś któregoś dnia został postawiony w dokładnie takiej sytuacji jak ja. Jak 3 miesiące będziesz nie słusznie chodził na piechotę, to na pewno będziesz zadowolony. Bezczelnie to ty mnie na dobrą sprawę osądzasz.

nie wiem co ty kombinowales ale jak pies ci powiedzial ze bylo 91 to trzeba bylo pochylic glowe powiedziec ze chcesz 400 zl i 8 pkt, grzecznie przyjac mandat zaplacic i kolejny raz bardziej uwazac a nie wyprzedzac w zabudowanym.

Bo skoro na radarze bylo 101 to celowo to zrobil bys nie stracil prawka wiec zachowal sie jak czlowiek, a tak sciagna log z radaru okaze sie ze przekroczyles o 50 km/h w zabudowanym i bekniesz podwojnie bo dojda jeszcze koszty sadowe

Kombinowałem, nie kombinowałem. Jakie możesz mieć podejrzenie że na radarze jest więcej. Jednym z elementów kontroli prędkości jest ukazanie pomiaru kierującemu, więc o co chodzi?

Koszta sądowe w sądzie rejonowym to 100zł. Proszę sobie poszukać w Internecie wyroków po rozprawach.

Policja może dokonywać pomiaru w trakcie manewry wyprzedzania. Tyle że pomiar był dokonany w momencie gdy jechałem w kolumnie pojazdów, przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania.

To nie jest mój pierwszy mandat. Gdybym poczuwał się do winy przyjął bym mandat i nie robił sobie problemów itp tak jak piszecie. Nie jestem 15 latkiem, znam swoje prawa. Nie jest to w żaden sposób miganie się od odpowiedzialności, bo to nie o to w tym chodzi.

Stwierdził iż jechałem 91km/h. Nie pokazał mi pomiaru z radaru, więc go o to poprosiłem. I tu zaskoczenie na radarze prędkość 101km/h (teren zabudowany).

Chyba się jeszcze nie obudziłem. Poszedł Ci na rękę i potem zmienił zdanie?

Tak dokładnie na to wygląda, gdyby w jaki kolwiek sposób dał mi do zrozumienia że prędkość na radarze jest większa pewnie by się to inaczej skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta pewność, że pomiar został zrobiony prawidłowo czy to 91 czy to 101? Pełno jest w necie wiadomości o nieprawidłowych pomiarach tylko media milczą o tym. Ostatnio widziałem jak ładnie mierzyli takim sprzętem w godzinach szczytu przed wjazdem do tunelu w Katowicach, gdzie naokoło pełno metalowych ekranów dźwiękochłonnych. Uważasz, że w takich warunkach pomiar jest prawidłowy? Wiązka radaru w odległości ok 800m od rządzenia ma szerokość kilkudziesięciu metrów. Nie oceniam czy kolega jechał zgodnie z przepisami czy nie, on sam niech wyciągnie wnioski z tego, ale jak niesłusznie zostałby nałożony mandat czy to 100, czy 500 to jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wiązki laserowej, "Policjant mierząc raderem na odległość powyżej 300 metrów powinien mieć założoną do niego lunetę i statyw.",

A odnośnie samej wiązki cytat z anuluj-mandat.pl:

Oto więc, podstawy matematyki dla policjantów ruchu drogowego!

1. Czy wiesz, że płaszczyzna czołowa wiązki miernika radarowego Iskra-1 przy teoretycznej maksymalnej odległości od radaru (800m) wynosi 3,14*(tg(12°)x800m)²? Pomogę w wyliczeniach. Tak, to prawie 91'000m² czyli ponad 9ha (słownie dziewięć hektarów).
2. Czy wiesz, że płaszczyzna czołowa wiązki lidarowej Ultralyte LTI 20-20 przy odległości 1000m liczonej od niego to 3,14*1,5²? Znów pomogę w obliczeniach. To ponad 7m² (słownie siedem metrów kwadratowych)
3. Czy wiesz, że odchylenie lidaru jedynie o kąt 1° przesuwa światło lidaru w odległości 1000m o tg(1°)x1000. Po raz kolejny pomogę. Wynik to 17,5m (słownie siedemnaście i pół metra).
4. W końcu, czy masz świadomość, że płaszczyzna pola w odległości 1000m od lidaru w którym mógł znaleźć się promień w momencie pomiaru to teoretycznie najmniej 3,14*(tg(1°)x1000m/2)²? Ostatni raz pomogę w obliczeniach. Z powyższego otrzymujemy 240m² (słownie dwieście czterdzieści metrów kwadratowych).

Podpowiem byłem mierzony Lidarem. Gdzie tu jest sprawiedliwość?

Edytowane przez tomastbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu kolego mieszasz. Pisałeś na początku posta ze zmierzyli ci prędkość podczas wyprzedzania, teraz piszesz ze wyłapali cie z kolumny. Sprawa i tak zakończy się w sadzie na umorzenie nie ma co liczyć. Aktualizuj wątek na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tak napisałem, podczas przesłuchania wyszło iż pomiar był dokonany gdy jeszcze nie wyprzedzałem, wiec jechałem w kolumnie. Zapomniałem napisać. Będe informował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


podczas przesłuchania wyszło iż pomiar był dokonany gdy jeszcze nie wyprzedzałem, wiec jechałem w kolumnie.
Miałeś logikę w szkole? Skoro pojazdy jadą w kolumnie to - logicznie rzecz ujmując - utrzymują tę samą prędkość. Czyżby złoścliwość policjantów kazała im skupić wiązkę lasera na twoim akurat aucie?

nie wiem co ty kombinowales ale jak pies ci powiedzial ze bylo 91 to trzeba bylo pochylic glowe powiedziec ze chcesz 400 zl i 8 pkt, grzecznie przyjac mandat zaplacic i kolejny raz bardziej uwazac a nie wyprzedzac w zabudowanym.

Nie wiem kolego jakie warości Tobą kierują, bo z jednej strony pochwalasz pokorę i odpowiedzialność za swoje czyny, z drugiej zaś chamsko okazujesz brak szacunku dla czyjejś pracy i zawodu, nazywając policjantów "psami".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się gościa czepiacie, głowa boli..

Gość się chciał dowiedzieć co można zrobić a tu same hejty :D

Czekamy na wyjaśnienie sprawy, POWODZONKA Mordeczko :)

A tak nawiasem - tego chama co Ci źle życzył to po prostu nasikaj na jego słowa :)

Znasz przysłowie " Wieśniak ze wsi wyjdzie ale.. " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas przesłuchania wyszło iż pomiar był dokonany gdy jeszcze nie wyprzedzałem, wiec jechałem w kolumnie.

Miałeś logikę w szkole? Skoro pojazdy jadą w kolumnie to - logicznie rzecz ujmując - utrzymują tę samą prędkość. Czyżby złoścliwość policjantów kazała im skupić wiązkę lasera na twoim akurat aucie?

Dla mnie to jest w pełni logiczne :) Niestety jak byś się nie starał przemówić do rozsądku Policjantowi, nic to nie da. On na prawdę może myśleć że mierzył moje auto, a tak na prawdę zmierzył chociażby ciężarówkę która jechała w innym kierunku. To jest w tym wszystkim najśmieszniejsze. Powinny być u nas tzw wyroki precedensowe tak jak to ma miejsce W innych troszkę bardziej rozwiniętych krajach, gdzie po jednej wygranej sprawie wszystkie sądy decydują tak samo w danej sprawie (duże uproszczenie). Wiele spraw ludzie wygrali przeciwko Policji i nakładania tego typu mandatów. U nas niestety musisz dosłownie wywalczyć sobie to w sądzie.

Komentarzami takimi jak kolegi execuiter się nie przejmuje, po prostu życzę mu tego samego co mnie spotkało, zobaczymy czy wtedy będzie mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dla mnie to jest w pełni logiczne
To możesz właśnie wykorzystać jako argument w sądzie. Co skłoniło policjantów do mierzenia prędkości pojazdu jadącego w kolumnie? Logiczne było by zmierzenie prędkości pierwszego, ewentualnie pomiar prędkości pojazdu będącego w trakcie wyprzedzania. Jednak skoro sami twierdzą, że mierzyli jeszcze przed podjętym manewrem, to równie dobrze pomiar mógł dotyczyć każdego z pojazdów jadących w kolumnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...