Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Plastuchowe 1.8T i takie tam duperele

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

I co, i co? Na jakim etapie masz FISa?

Ściągałeś kierę i poduszkę, żeby założyć manetkę?

Opublikowano
  • Autor
I co, i co? Na jakim etapie masz FISa?

No fisiorowi pozostało podać sygnał temp. Oleju i obecnie daje mi takie info. (sory za jakość zdjęcie telefonem robione)

d465ec48d7ae40e5.jpg

Ściągałeś kierę i poduszkę, żeby założyć manetkę?

Dziś zaplanowałem sobie że dokończe to co zacząłem (czyli manete dokładam) więc wyposażyłem się w miernik napięcia (w moim przypadku nie zbędny do rozkminy wtyczek) potrzebne klucze śrubokrenty i koszulki termoizolacyjne itp.

Odkręciłem baga zdjąłem osłony kolumny kierowniczej rozpiąłem kości okręciłem kiere (warto sobie zaznaczyć w jakim jest położeniu) wyjąłem manete porównałem je i stwierdziłem że nie będzie ptoblemow z przeróbką do czasu gdy funkcja2 wycieraczek powieliła się ze spryskiwaczami (w starej manecie) :shocked: zaznaczam że w manecie po II-gim Lifcie kabelki tych funkcji są osobno :confused4: i nie odnalazłem funkcji3 wycieraczk.

Mimo wielu podejściom nie udało mi się tego rozwiązać i odpuściłem gdyż zaczeło się ściemniać a trzeba było złozyć auto przed zmrokiem :disgust: Ale zapowiedziałem sobie że się nie poddam i przetrząsne całe forum w poszukiwaniu schematu pinów manety przedliftowej! Ewentualnie jeżeli któryś z forumowiczów posiada takowy schemat prosze o podesłanie mi go będe wdzięczny :notworthy:[br]Dopisany: 31 Sierpień 2009, 21:54_________________________________________________A zapomniaelm dodać że jeżeli uda mi się rozwiązać ten problem to podłączenie przycisków FIS jest przy tym śmiesznie łatwe :P

Jak to ogarne to sporządze taki mały opis co gdzie jak czym i do czego :decayed:

Opublikowano
I co, i co? Na jakim etapie masz FISa?

No fisiorowi pozostało podać sygnał temp. Oleju i obecnie daje mi takie info. (sory za jakość zdjęcie telefonem robione)

d465ec48d7ae40e5.jpg

Ściągałeś kierę i poduszkę, żeby założyć manetkę?

Dziś zaplanowałe sobie że dokończe to co zaczołem (czyli manete dokładam) więc wyposażyłem się w miernik napięcia (w moim przypadku niezbędny do rozkminy wtyczek) potrzebne klucze śrubokrenty i koszulki termoizolacyjne itp.

Odkręciłem baga zdjołem osłony kolumny kierowniczej rozpiołem kości okręciłem kiere (warto sobie zaznaczyć w jakim jest położeniu) wyjołem manete porównałem je i stwierdziłem że niebędzie ptoblemow z przeróbką do czasu gdy funkcja2 wycieraczek powieliła się ze spryskiwaczami (w starej manecie) :shocked: zaznaczam że w manecie po II-gim Lifcie kabelki tych funkcji są osobno :confused4: i nieodnalazłem funkcji3 wycieraczk.

Mimo wielu podejściom nieudało mi się tego rozwiązać i odpuściłem gdyż zaczeło się ściemniać a trzeba było złozyć auto przed zmrokiem :disgust: Ale zapowiedziałem sobie że się niepoddam i przetrząsne całe forum w poszukiwaniu schematu pinów manety przedliftowej! Ewentualnie jeżeli któryś z forumowiczuw posiada takowy schemat prosze o podesłanie mi go będe wdzięczny :notworthy:[br]Dopisany: 31 Sierpień 2009, 21:54_________________________________________________A zapomniaelm dodać że jeżeli uda mi się rozwiązać ten problem to podłączenie przycisków FIS jest przy tym śmiesznie łatwe :P

Jak to ogarne to spożądze taki mały opis co gdzie jak czym i do czego :decayed:

sluchaj z tym moze podbij do gripena on chyba cos walczyl z tymi naetkami przedlift polif

nie wiem czy uda Ci sie podpiac do benzyny manetke od tempomatu od tak :confused4: ;( niestety w dieselku to kwestia polutowania kilku kabelkow i podpiecia pod VAGa, benzynka wymaga chyba bardziej skomplikowanego ukladu :wallbash::disgust: poczytaj o rezaniu tempomatu w dziale warsztat :good:

co do podpiecia manetki od fisa jest to prosta bajka :good:

widze ze masz fisa pasujacego bez przerabiana kostek :good: to dobrze duza oszczednosc pracy i czasu :good:

Podpowiem Ci ze jesli nie masz kostki tej 20 pinowej do fisa, to podjedz na szrot i kup (za piwo pewnie dostaniesz) kostke ktora sie wpina w zegary niewazne czy z przedlifta czy po :good: rozbierz ja z kolorowego ubranka w srodku siedzi taka biala i sa w niej piny, skroc ja nozykiem bo bedzie za dluga poprzepinaj piny wg schematu ktory jest na forum i juz :good: trzyma sie cacy :good: z resztki tej kostki dorobisz sobie wtyczke do czujnika oleju, sa tam 4 piny Ciebie interesuje pierwszy od dolu i na niego podajesz sygnal :good:

Mam do Ciebie prosbe, o ile jeszcze nie grzebales przy wskazowkach , zrob mi prosze z bliska fotke zegara od ladowania i od oleju na zimnym aucie przed przekreceniem kluczyka jak i po, oczywiscie bez wlaczonych odbiornikow pradu typu radio itp. Niestety u mnie przekaldalem tarczki i nie wiem jak ustawic wskazowki. Vagiem a sie tylko postawic na bacznosc wskazowki od 4 zegarow, od tych 2 dodatkowych nie :/

Z gory dzieki

pozdr

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
sluchaj z tym moze podbij do gripena on chyba cos walczyl z tymi naetkami przedlift polif

nie wiem czy uda Ci sie podpiac do benzyny manetke od tempomatu od tak niestety w dieselku to kwestia polutowania kilku kabelkow i podpiecia pod VAGa, benzynka wymaga chyba bardziej skomplikowanego ukladu poczytaj o rezaniu tempomatu w dziale warsztat

co do podpiecia manetki od fisa jest to prosta bajka

widze ze masz fisa pasujacego bez przerabiana kostek to dobrze duza oszczednosc pracy i czasu

Podpowiem Ci ze jesli nie masz kostki tej 20 pinowej do fisa, to podjedz na szrot i kup (za piwo pewnie dostaniesz) kostke ktora sie wpina w zegary niewazne czy z przedlifta czy po rozbierz ja z kolorowego ubranka w srodku siedzi taka biala i sa w niej piny, skroc ja nozykiem bo bedzie za dluga poprzepinaj piny wg schematu ktory jest na forum i juz trzyma sie cacy z resztki tej kostki dorobisz sobie wtyczke do czujnika oleju, sa tam 4 piny Ciebie interesuje pierwszy od dolu i na niego podajesz sygnal

Mam do Ciebie prosbe, o ile jeszcze nie grzebales przy wskazowkach , zrob mi prosze z bliska fotke zegara od ladowania i od oleju na zimnym aucie przed przekreceniem kluczyka jak i po, oczywiscie bez wlaczonych odbiornikow pradu typu radio itp. Niestety u mnie przekaldalem tarczki i nie wiem jak ustawic wskazowki. Vagiem a sie tylko postawic na bacznosc wskazowki od 4 zegarow, od tych 2 dodatkowych nie :/

Z gory dzieki

pozdr

Dzięki za sugestie :good: Jutro jak będe robił następne podejście do manety to zrobie Ci zdjęcia makro wskazówek

Wczoraj poczytałem sporo o tempomacie i stwierdzam że gra raczej nie warta świeczki ze względu nazbyt duże koszta :disgust: Więc rczej tempomat zostanie skreślony z mojej listy modyfikacji :confused4:

Więc chętnie odsprzedam tą częś mnetki :wink4:[br]Dopisany: 31 Sierpień 2009, 23:22_________________________________________________Nowy Gadźet do auta podłokietnik z Paska FL oto i on:

0b02ed4d8227d46b.jpg

Wiem że niezbyt pasuje kolorystycznie do wnętrza ale będzie tak tylko tymczasowo. W chwili obecnej daje mi duży komfort ale musze go jakos dopasować. I tu rodzi się pytanie czy oddać go do lakierowania czy może okleić go jakąś czarną folią termo kurczliwą :mysli:

Napewno sam podłokietnik i drążek ręcznego będzie w czarnej skórce. Jak ktoś ma jakieś sugestie to pisać :decayed:

Opublikowano

lakiernik dobrą farbą odporną na zadrapanie i ścieranie

Opublikowano

A ja przed oddaniem do lakiernika wyczyscilbym to jakas benzynka ekstrakcyjna, kupil czarny mat do plastiku i jazda :) Pozniej plak albo inny kosmetyk zeby zgrac to kolorystycznie z reszta tunelu. Jesli wyszlaby kupa oddalbym do lakiernika. A podlokietnik obszylbym w kolorze tapicerki (tzn oddal do tapicera), chyba ze planujesz wkladac skore do audi. Tez myslalem o podlokietniku z Passata B5 FL ale ceny mnie zabijaja :)

Opublikowano
  • Autor
A ja przed oddaniem do lakiernika wyczyscilbym to jakas benzynka ekstrakcyjna, kupil czarny mat do plastiku i jazda Pozniej plak albo inny kosmetyk zeby zgrac to kolorystycznie z reszta tunelu.

Chyba tak zrobie :) Tym bardziej że już modziłem tak z uchwytami w boczkach i jak narazie się nie ściera

Tez myslalem o podlokietniku z Passata B5 FL ale ceny mnie zabijaja

70zł dałem :thumbup:

Opublikowano

Ładny tylko może być ciężko spasować to kolorystycznie :wink4:

PS. Końcówki masz u Daniela :)

Opublikowano
sluchaj z tym moze podbij do gripena on chyba cos walczyl z tymi naetkami przedlift polif

nie wiem czy uda Ci sie podpiac do benzyny manetke od tempomatu od tak niestety w dieselku to kwestia polutowania kilku kabelkow i podpiecia pod VAGa, benzynka wymaga chyba bardziej skomplikowanego ukladu poczytaj o rezaniu tempomatu w dziale warsztat

co do podpiecia manetki od fisa jest to prosta bajka

widze ze masz fisa pasujacego bez przerabiana kostek to dobrze duza oszczednosc pracy i czasu

Podpowiem Ci ze jesli nie masz kostki tej 20 pinowej do fisa, to podjedz na szrot i kup (za piwo pewnie dostaniesz) kostke ktora sie wpina w zegary niewazne czy z przedlifta czy po rozbierz ja z kolorowego ubranka w srodku siedzi taka biala i sa w niej piny, skroc ja nozykiem bo bedzie za dluga poprzepinaj piny wg schematu ktory jest na forum i juz trzyma sie cacy z resztki tej kostki dorobisz sobie wtyczke do czujnika oleju, sa tam 4 piny Ciebie interesuje pierwszy od dolu i na niego podajesz sygnal

Mam do Ciebie prosbe, o ile jeszcze nie grzebales przy wskazowkach , zrob mi prosze z bliska fotke zegara od ladowania i od oleju na zimnym aucie przed przekreceniem kluczyka jak i po, oczywiscie bez wlaczonych odbiornikow pradu typu radio itp. Niestety u mnie przekaldalem tarczki i nie wiem jak ustawic wskazowki. Vagiem a sie tylko postawic na bacznosc wskazowki od 4 zegarow, od tych 2 dodatkowych nie :/

Z gory dzieki

pozdr

Dzięki za sugestie :good: Jutro jak będe robił następne podejście do manety to zrobie Ci zdjęcia makro wskazówek

Wczoraj poczytałem sporo o tempomacie i stwierdzam że gra raczej niewarta świeczki zewzględu nazbyt duże koszta :disgust: Więc rczej tempomat zostanie skreślony z mojej listy modyfikacji :confused4:

Więc chętnie odsprzedam tą częś mnetki :wink4:[br]Dopisany: 31 Sierpień 2009, 23:22_________________________________________________Nowy Gadźet do auta podłokietnik z Paska FL oto i on:

0b02ed4d8227d46b.jpg

Wiem że niezbyt pasuje kolorystycznie do wnętrza ale będzie tak tylko tymczasowo. W chwili obecnej daje mi duży komfort ale musze go jakos dopasować. I tu rodzi się pytanie czy oddać go do lakierowania czy może okleić go jakąś czarną folią termo kurczliwą :mysli:

Napewno sam podłokietnik i drążek ręcznego będzie w czarnej skórce. Jak ktoś ma jakieś sugestie to pisać :decayed:

bezproblemowo pasuje ten podlokietnik ?? i to jest chyba od Anglika??

Opublikowano
  • Autor
bezproblemowo pasuje ten podlokietnik ?? i to jest chyba od Anglika??

Anglik anglik. Troszke trzeba pomodzić ale jakiejś mega gimnastyki nie ma. Jeśli chodzi o sam ręczny to wystarczy odkręcić 2 śrubki i przykręcić ten(pomijam dopięcie linek :evil:). A jest tak wyprofilowany że mamy go po drugjej stronie

Opublikowano

I jest troszkę szerszy i dłuższy :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

powiem ci mody idealne sa :) powodzenia w dalszych :D i autko bardzo ladne i powiem ci zrobilem tak samo z tymi plastikami ale lakiernik mi polecil to polakierowac jeszcze bezbarwnym i powiem ci efekt prawie jak w orginale :D

Opublikowano
  • Autor

W piątek mój projekt znów ruszył małymi kroczkami! A mianowicie zakupiłem pianke wygłuszającą klej montażowy "Pattex Total Fix" podkład w sprayu, czarny mat spray i kawalek czarnego aksamitu (początkowo miała być skóra). 0b02ed4d8227d46bmed.jpg I zacząłem sobie modzić. Wspomne od razu że pianą wygłuszającą okleiłem drziw w srodku i tunel podłokietnika bo niestety przy niskich temperaturach skrzypiał co mnie strasznie irytowało. A to efekt moich prac :decayed:

d16999261b177e1fmed.jpg

4a9976f37c7cd147med.jpg

Na dniach zapodam jeszcze 2 super sportoew końcówki z 1.6 (dzięki froger34) :cwaniak1::

814505720c8ec6bdmed.jpg

Jak widać Błyszcz się jak psu j... :D

Opublikowano

Zakładaj podłokietnik do auta i pokazuj jak się zgrywa z resztą :wink4:

Opublikowano

jest wypasik, wrzuc jesszcze fotki jak go zamontujesz i jak kolorki sie zgraly, a tak apropo jak w tym tunelu wyglada opcja tylnej popielniczki i gniazda do podlaczenia kompa?

Opublikowano
  • Autor
jest wypasik, wrzuc jesszcze fotki jak go zamontujesz i jak kolorki sie zgraly, a tak apropo jak w tym tunelu wyglada opcja tylnej popielniczki i gniazda do podlaczenia kompa?

niestety podłokietnik kupiłem bez tylnej popielniczki i został troche przerobiony taką zaślepką jak tutaj:

0949958848266561.jpg

Spasował sie do auta wmiare nie najgorzej

65d657d32961fa60.jpg[br]Dopisany: 25 Październik 2009, 23:16_________________________________________________Ale do pełni szczęścia to ja tam widze fotele w czarnej skórze i S-kierke! Ale to może wiosna że chyba sie gdzieś dobra okazja trafi :)

Dodam jeszcze że po dodatkowym wygłszeniu drzwi komfort podróży wzrósł :)

Opublikowano

no białe kierunki to koniecznie :> chcesz kupic? bo mam komplet oryginałow i tano oddam :tongue4:

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor
no białe kierunki to koniecznie chcesz kupic? bo mam komplet oryginałow i tano oddam

za kierunki dzięki ale już mam czarne :) zresztą żadnego chromu oprócz pierścieni i ramki gryla juz nie planuję ogólnie będe dążył do projektu czerń :decayed:[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 22:20_________________________________________________

Zakupiłem dziś kompletny zestaw ori xenon Hella wzór S4 z auta z 98r tak się prezentuje:

c515cbe84e1c20b6.jpg

[br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 22:06_________________________________________________Dzis zabrałem się za pasowanie nowych gadzetów! Cały czas do przodu ale jak to bywa nie wszystko takie proste niby A4 i S4 dwa bratanki a tu prosze wytczki od świateł jak najbardziej "plug and play" za to wtyczki silniczków i same silniczki regulacji inne :blink: Dodam jeszcze że oba auta są przedliftowe :)

A oto dowód:

1eb0628a2d0b6d88med.jpg

ba7b929ebc20bbbcmed.jpg

No nic pozostało chwilowo śmigać bez regulacji a w niedziele po rosole grzać do Nosb-a po wtyczki :decayed:

Opublikowano

Kolego mialeś już fis czy wszytsko rezales?

Opublikowano
  • Autor
Kolego mialeś już fis czy wszytsko rezales?

Rzeżba poleciała ale fatyga jest opłacalna bo frajdy mi narobił nieźle :) Temat mam ogarniety przymierzam się żeby opisać go w dziale technicznym bo tam jest jeden temat o FIS ale tyle ze zapchany spamem :sick3: poza tym informacje rozrzucone na 16 str. Ale jeszcze mam nie podpięty czujnik temperatury oleju jak go będe wkładał to zrobie brakujące mi zdjęcia :rolleyes:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.