Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fotelika dzieciecego Romer w avancie


s---r

Rekomendowane odpowiedzi

B6 Avant rocznik 2012 i fotelik Romer Advansafix II Sict...

Jak to zamontowac? 2 godziny walczylem i szlag mnie o malo nie trafil. Fotelik ma Isofix. Czy ten caly system Isofix to tez jest w samochodach? Co jak go nie ma bo pod oparciami nie ma nic w bagazniku, zadnego pręta nawet do ktorego mozna by to zaczepic. A bez zaczepienia wg mnie to fotelik nie spelni zadania bo kiwa sie na boki..

Edit:

Juz znalazlem co to jest Isofix. Jest mozliwe zebym tego nie mial fabrycznie zamontowanego? I co teraz jesli nie mam isofixa?

Edytowane przez s---r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isofix był doposażeniem, nie było go w standardzie. Co dalej? Możesz dokupić uchwyty i zamontować je w aucie :) Zdarzają się na forum do sprzedania a jak nie to alledrogo. Z tego co widziałem to dwie śrubki i zamontowane. Temat był poruszany na forum. Poszukaj sobie i zobaczysz co z czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w miedzyczasie oblookalem i sam isofix moze nie bedzie takim problemem ale ten fotelik albo ja czegos nie rozumiem albo on ma takie pasy, ktore przeklada sie przez zaglowek i zapina za siedzeniem w bagazniku... a tam ja mam rolete i przecisnac pas przecisne ale trwa to strasznie dlugo ale kobita sobie z tym na pewno nie poradzi... cos tu jest nie halo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku widać, że ISOFIX jest chyba niezbędny przy tym foteliku. A z tym paskiem jest chyba tak jak mówisz, że trzeba przerzucić go za siedzenie... Dziwne to rozwiązanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie ISOFIX polega na zaczepieniu fotelika w specjalne klamry (gdy ich nie ma....na forum co rusz ktoś sprzedaje)

Tylny pas jest po to by go zaczepić w bagażniku o kolejną klamrę ( TOP-TETHER), tutaj nie wiem czy zaczepy w podłodze spełniają wymogi bezpieczeństwa.

W tym dodatkowym zabezpieczeniu chodzi o to, że TO MOCOWANIE nie zapobiega obrotowi wokół uchwytów, tzw. NURKOWANIE, dlatego aby tego uniknąć stosuje się dodatkowy pas trzymający siedzisko u góry i zapinany od strony bagażnika

W nowych autach jest do tego specjalny zaczep.

http://www.jedz-bezpiecznie.pl/Testy,Bezpieczenstwo_dziecka,Foteliki_i_wozki,Dziecko-w-Volvo-XC60,Volvo-XC60-D3,20160826.php

POZA TYM, od kilku lat ISOFIX jest standardem we wszystkich nowych samochodach

SAMODZIELNE mocowanie ISOFIX wolno stosować do określonej wagi dziecka (GRUPA 0-1), powyżej tego MUSIMY PRZYPIĄĆ NORMALNYMI PASAMI!!!

Każdy fotelik ma swoją instrukcję w kótrej jest to zaznaczone

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotelik 9-36kg czyli grupa 1-3(chyba tak to sie okresla). W tej chwili potrzebuje na wage 12kg, pozniej go lekko przezbrajam i robi sie z niego fotelik na wieksze dziecko, zapinane normalnym pasem bocznym samochodu. W instrukcji cos pisza, ze te mocowania w podlodze bagaznika nie powinny sluzyc do przypiecia tego fotelika. Fotelik kosztowal 1100zl a teraz mysle, ze taki za 300zl z hipermarketu nie robil by tyle problemow przy montazu...

Pan serwisant z Audi przez telefon mi powiedzial, ze jak nie ma fabrycznie zamintowanego isofixa to sie go nie domontowuje. A fotelik mam zapiac tylko pasem bocznym.... chyba nie wie o czym mowi z tym zapieciem samym pasem..

Edytowane przez s---r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego ze kupując fotelik sprawdza się czy pasuje do danego auta. Np masz isofix kupujesz z isofixem. Jeśli fotelik wyposażony jest w tylny pas to nie nadaje się do audi bo nie ma haka w bagażniku a przyczepić to do byle czego nie można. Najlepiej przedzwon do producenta fotelika i się dokładnie dopytaj co i jak. Co do montażu isofix można doposażyc pod warunkiem że masz otwory montażowe. Jeśli masz to orzykrecasz na dwie śruby i juz.

I na koniec marketowy fotelik w razie wypadku będzie o wiele mniej bezpieczny niż ten a 1100zl. Po prostu kupiłeś zły fotelik i tyle.

A i jeszcze jedno mam już 3 fotelik romera i jestem mega zadowolony, żadnych kłopotów z montażem itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sprzedawca mi odpowiedzial, ze tak ten fotelik pasuje do mojego samochodu ale, ze nie mial koloru jaki chcialem kupilem u innego nie zawracajac juz mu d*py czy bedzie pasowal. Sprzedawca kaze mi zwrocic fotelik bo nie ma co kombinowac skoro jest jak jest. Wezme w zamian chyba Romera ale 9-18kg bo jest bez isofixa ale za to tanszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My u siebie dołożyliśmy isofix zakupiony na allegro. Montaż to 3 min, dwie śrubki. Dodatkowy pas zaczepiamy w bagażniku na oczku w podłodze do mocowania siatki. Fotelik tez Romer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczep do siatki nie spełnia wymogów Isofix.....

Radzę zainteresować się tematem bo później będzie czarna rozpacz

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My u siebie dołożyliśmy isofix zakupiony na allegro. Montaż to 3 min, dwie śrubki. Dodatkowy pas zaczepiamy w bagażniku na oczku w podłodze do mocowania siatki. Fotelik tez Romer.

Nie życzę Ci źle ale w razie wypadku ten zaczep guzik da pas musi być zaczepiony ospecjalne ucho którego audi nie ma. To tak jakby isofixa na kropelke przykleić no przecież się trzyma ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszukałem się takich wątków...

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/297958-gdzie-zamocowac-pas-top-tether/

http://fotelik.info/pl/news/top_tether_gorny_pas_isofix,117.html

http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk3/body/general_body_repairs_interior/passenger_protection/child_seat_anchors_(isofix_top_tether)/exploded_view_of_child_seat_anchors_(isofix_top_tether)_for_rear_seats_avant/

i na forum hiszpańskim....

lista części

Placa de anclaje 2 unidades WHT000027 0,98 €/ud
Tornillo 2 unidades N 10668401 0,66 €/ud
Soporte 2 unidades 8E0887269 3,54 €/ud
Capuchon 2 unidades 4F0887301 4PK 2,24 €/ud
Casquillo 2 unidades 4F0858807 0,46 €/ud

szkoda ze to sedan....ale już coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My u siebie dołożyliśmy isofix zakupiony na allegro. Montaż to 3 min, dwie śrubki. Dodatkowy pas zaczepiamy w bagażniku na oczku w podłodze do mocowania siatki. Fotelik tez Romer.

Nie życzę Ci źle ale w razie wypadku ten zaczep guzik da pas musi być zaczepiony ospecjalne ucho którego audi nie ma. To tak jakby isofixa na kropelke przykleić no przecież się trzyma ;-)

Zgoda tylko dodatkowe mocowanie jest dodatkową opcją. Główne mocowanie to isofix top tether ma za zadanie usztywnić oparcie i nie występuje we wszystkich fotelikach z isofix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Tether jest w miarę nowym systemem w mocowaniu fotelików, więc nie ma co szukać w 14sto-letnich samochodach specjalnych zaczepów do nich.

Tak jak ktoś już wspomniał, kupując fotelik lepiej wcześniej dowiedzieć się czy będzie on pasował do auta a nie napalać się od razu na ten który ma najwiecej zabezpieczeń. W B6/B7 montowany był tylko ISOFIX, więc za takim fotelikiem można się rozglądać. Ja u siebie mam fotelik ROMER z funkcją dociskania pasa bocznego i trzyma się fotelik jak przykręcony na śrubach.

Moje zdanie - najlepiej dokupić uchwyt ISOFIX a pas TOP Tether zaczepić i uchwyt siatki bagażnika (Ktoś już też wspomniał o takim rozwiązaniu) dodatkowo zapinasz fotelik pasem bocznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zamontujesz w tym aucie fotelika isofix z pasem top tether bo nie ma tam takiego zaczepu, przechodziłem przez to 3 lata temu. Oddalem fotelik z top tether i kupilem taki z isofix ale z nogą podpierająca zamiast top tether. Nie baw się w montowanie do uchwytów od siatki w bagażniku jeśli zależy ci na bezpieczeństwie.

Ja mam taki:

http://allegro.pl/showitem/description/6390989535.html

Edytowane przez makthedon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotelik bez problemu wymienilem na Romer King II LS, montaz trwal 5 minut, dziecko zadowolone, malzonka nie marudzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...