Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Olej w układzie chłodzenia


swierszcz30

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko Marcin!

Jeżeli auto kupiłeś od naszego rodaka to podjedź do dobrego mechaniora ewentualnie ASO niech postawią diagnozę i na jej podstawie możesz starać się o odszkodowanie z tytułu rękojmy,tzn w pewnym okresie od zakupu auta jak znajdziesz usterkę którą sprzedający ukrył możesz żądać naprawy na jego koszt lub zwrotu pieniędzy,pamiętaj czas Twoim wrogiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Marcin!

Jeżeli auto kupiłeś od naszego rodaka to podjedź do dobrego mechaniora ewentualnie ASO niech postawią diagnozę i na jej podstawie możesz starać się o odszkodowanie z tytułu rękojmy,tzn w pewnym okresie od zakupu auta jak znajdziesz usterkę którą sprzedający ukrył możesz żądać naprawy na jego koszt lub zwrotu pieniędzy,pamiętaj czas Twoim wrogiem...

a jak udowodni ze to byla wada ukryta, ze sprzedajacy tym wiedzial a nie stalo sie to kilka dni po sprzedazy? w umowie zawsze jest adnotacja, ze stan techniczny pojazdu jest mi znany, nie wiemw czy jest szansa o jakiekolwiek odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod glowica.

Nie strasz tak odrazu kolegi :] "Pod lupę" wziąłbym chłodniczeke oleju, często ona puszcza a wtedy wszyscy stawiają jedna czarna wizje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod glowica.

Nie strasz tak odrazu kolegi :] "Pod lupę" wziąłbym chłodniczeke oleju, często ona puszcza a wtedy wszyscy stawiają jedna czarna wizje..

Przecież AHL nie ma chłodnicy oleju :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka albo pęknięcie głowicy?! :mysli: Ja miałem tak samo ale w dieslu. Wszyscy stawiali na uszczelkę a jak zawiozłem głowicę do planowania i sprawdzili szczelność to się okazało że pękła między kanałami :wallbash: Na szczęście można było ją jeszcze zregenerować. A Ty pisałeś że oleju miałeś ponad stan i to może być przyczyna wyje...ania uszczelki :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak sobie czytam Wasze posty i coś mi się wydaje, że u mnie też będzie uszczelka.

Jaki orientacyjnie może być koszt naprawy ?

Pozdrawiam

uszczelka nie jest droga,a wymienic mozesz ja sam 1,6 to dosyc prosty konstrukcyjnie silnik,ale jesli nie chcesz tego robic ,albo nie dasz rady,to podjedz do mechanika i Ci powie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak sobie czytam Wasze posty i coś mi się wydaje, że u mnie też będzie uszczelka.

Jaki orientacyjnie może być koszt naprawy ?

Pozdrawiam

Witam.

Sprawa wygląda tak,że każdy mechanior zażąda inna cenę,u mnie np. najdroższy mechanior powiedział 300zł za wyminę do tego jeszcze części na których też przytnie więc kosz nawet spory.

Zapoznaj się z z naszym warsztatem tam jest opisane jak zmienić uszczelkę w 1,8 który nie wiele różni się od 1,6.

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adr_wymiana_uszczelki_pod_glowica-t30947.0.html

Poza zaoszczędzą kaską zostaje jeszcze satysfakcja :wink4:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kilka stówek obgonisz sprawę, będzie OK :wink4: oczywiście jeśli to głowica, bo jak uszczelka to wiele taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak sobie czytam Wasze posty i coś mi się wydaje, że u mnie też będzie uszczelka.

Jaki orientacyjnie może być koszt naprawy ?

Pozdrawiam

Witam.

Sprawa wygląda tak,że każdy mechanior zażąda inna cenę,u mnie np. najdroższy mechanior powiedział 300zł za wyminę do tego jeszcze części na których też przytnie więc kosz nawet spory.

Zapoznaj się z z naszym warsztatem tam jest opisane jak zmienić uszczelkę w 1,8 który nie wiele różni się od 1,6.

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adr_wymiana_uszczelki_pod_glowica-t30947.0.html

Poza zaoszczędzą kaską zostaje jeszcze satysfakcja :wink4:

Pzdr

Dzięki za pomoc :) okazało się, że to pompa wody się zacięła z tego co mówił mechanik nie była wymieniana od nowości.

Tak jak koledze (podobnie jak on mam auto od grudnia) audi jeździ mam nadzieję, że na razie spokój z przygodami wodnymi.

Przy okazji wypróbowałem kody klimatronika. Fajna sprawa.

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...