Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B8 2.0tdi CJCB stage 3 czyli 220/445

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pacjent B8 2.0tdi, silnik CJCB, rok 2012, polift, przebieg 220kkm

8f7fb46b1b3899ca6fc4b39823da6a92.jpg

Narazie wykres w takiej formie. Jedyny mod to wymiana Turbo na wieksze. Pozostałe graty bez zmian.

Wykres w lepszej jakości

https://www.dropbox.com/s/7ixzgbr58l3tsux/IMG_20160903_194425.jpg?dl=0

Edytowane przez ArkadiuS

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Klekocik musi sie ladnie odpychac . dobre Niuty :)

Opublikowano

Wrzuć jakiś filmik jak startujesz z 1go biegu.

Opublikowano
  • Autor

Wrzuć jakiś filmik jak startujesz z 1go biegu.

A co chces zobaczyć? :)
Opublikowano

Jaki jest komfort jazdy w takim setupie.

Opublikowano
  • Autor

Zalezy czego oczekujesz. Nie butuje na starcie czy zmianie kierunku jazdy (Trakcja i uslizg murowany, ale tak tez mialem w lzejszym b7 202/402km wiec kwestia samego stylu jazdy).Dla mnie najważniejsza jest elastyczność przy wyprzedzaniu i świadomość ze po wcisnieciu pedalu lub po redukcji biegu moge niemal w pełnym zakresie uzyskać z auta komfortowa moc. Narazie ciesze sie i obserwuje na co moge sobie pozwolic.

Na tym setupie w zależności od kondycji auta mozna uzyskac 460Nm ale takie osiągi zarezerowane dla Q :)

Edytowane przez ArkadiuS

Opublikowano

co zrobiłeś w stage 2 ? dpf out ? i napisz gdzie kupiłeś nowe turbo od caha, mam taki sam silnik i tez planuje zwiększyć moc.

Opublikowano
  • Autor

Stage 2 to kawal dobrej roboty Daniela. W moim przypadku okazalo sie ze prawdopodobnie po stage 1 wtryski odzyly. Auto po shamowaniu po stage 1 i jezdzie prawie 1msc zostalo poddane ponownemu strojeniu (mozna powiedziec ze takie bylo zamierzenie). Wyłączony zostal egr (fizycznie padl) i wymieniony czujnik roznicy ciśnień dpfa. Reszta gratow bez zmian. Turbo to najnowsze dziecko Garrret (wersja dla polifta) i aktualnie jest to projekt (wersja testowa) Patryka. Ze wzgledu na przebieg mojego auta wydajnosc tego turbo to niewiadoma :).

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Stage 3:

wrzucony nowy intercooler z 3.0 biTurbo - special thanks Siemian ;)

korekta soft by Daniel :)

 

wykres B8_3stage.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 25.05.2018 o 19:24, ArkadiuS napisał:

Stage 3:

wrzucony nowy intercooler z 3.0 biTurbo - special thanks Siemian ;)

korekta soft by Daniel :)

 

wykres B8_3stage.jpg

Czyli korekta była wskazana? Ja dołożyłem taki ic ale korekty nie robiłem. 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 3.06.2018 o 08:55, Kodzak33 napisał:

Czyli korekta była wskazana? Ja dołożyłem taki ic ale korekty nie robiłem. 

nie jest wymagana, ja miałem możliwość i wraz z korektą dorzuciłem IC.

Opublikowano

@ArkadiuS

W ECU zakładałeś intercooler od 3.0 biTurbo? :) 

Zastanawiam się nad podobnym zabiegiem :D 

Ile Twój silnik ma w serii, że potrzebne było 3 stage do uzyskania 220 / 445?

Powiem szczerze, że u mnie samym programem wypluł 215 / 440. Seria 177ps.

Opublikowano
22 godziny temu, Veiru napisał:

Ile Twój silnik ma w serii, że potrzebne było 3 stage do uzyskania 220 / 445?

CJCB fabrycznie ma 100 kW czyli 136 KM

Opublikowano
10 minut temu, golden87 napisał:

CJCB fabrycznie ma 100 kW czyli 136 KM

Serio? Nie wiedziałem, że do poliftów wrzucali takie motory ?

To by wszystko wyjaśniało, dzięki ?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 5.06.2018 o 10:45, Veiru napisał:

@ArkadiuS

W ECU zakładałeś intercooler od 3.0 biTurbo? :) 

Zastanawiam się nad podobnym zabiegiem :D 

Ile Twój silnik ma w serii, że potrzebne było 3 stage do uzyskania 220 / 445?

Powiem szczerze, że u mnie samym programem wypluł 215 / 440. Seria 177ps.

Tak, zakładałem w ECU.

Ja mam FWD, a Ty Q i tu koledzy przy tym napędzie i tej turbinie mają po 460-470Nm.

U mnie przy samej wymianie turbo na poliftową 177KM wyszło 215/445 (silnik CJCB ma fabrycznie 136/320 i tylko 112g emisji CO2 ;P). Sam stage 3 to tylko taki szlif i zapewnienie wyłącznie lepszego i świeższego oddechu turbinie ;)

Edytowane przez ArkadiuS

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Co ze sprzęgłem?

Turbo pasuje plug&play?

Fajnie by było zobaczyć filmik jak to się odpycha ;)

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, Daro32 napisał:

Co ze sprzęgłem?

Turbo pasuje plug&play?

Fajnie by było zobaczyć filmik jak to się odpycha ;)

Jeszcze przed stage 1 (czyli od ponad 2 lat) mam wrzucony napęd z Q5 190KM (auto cięższe o prawie 300kg i mocniejsze fabrycznie o 80Nm więc zdaje egzamin).

Turbo p&p ale z polifta.

Opublikowano
15 godzin temu, ArkadiuS napisał:

Jeszcze przed stage 1 (czyli od ponad 2 lat) mam wrzucony napęd z Q5 190KM (auto cięższe o prawie 300kg i mocniejsze fabrycznie o 80Nm więc zdaje egzamin).

Turbo p&p ale z polifta.

Napęd, czyli jakie części? Też pasowały p&p?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 28.06.2018 o 06:41, Daro32 napisał:

Napęd, czyli jakie części? Też pasowały p&p?

Pasowały p&p - kpl sprzęgło+docisk+dwumas

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.