Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W co zainwestować taka kwote?


KarolASO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Po powrocie z zagranicy chciałbym zainwestować kwotę ok. 300kpln

Odpada inwestycja w zakup mieszkania na wynajem.

Interesuje mnie na czysto ok. 1,000zł / mc

Coś doradzicie? nie interesują mnie porady w stylu " zainwestuj w to na czym się tego dorobiłeś "

Może jakaś lokata?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokata... z konia spadłeś? :D

Chcesz urobić 12k/rok, więc musiałbyś mieć lokatę na 4% - aktualnie nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno mieszkania to najlepsza inwestycja według mnie. Można rozbić mieszkanie na pokoje i np. z 3 pokoi wyjdzie Ci 1500zł :P

Edytowane przez Ben3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze mówią.

Aktualnie na niczym nie zarobisz więcej niż na wynajmie mieszkania.

Ale oczywiście się trzeba trochę pomęczyć z lokatorami.

Inna opcja, to rozkręcenie swojego biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze Szczecina jesteś, ja bym się zainteresował na Twoim miejscu nieruchomościami w Świnoujściu pod wynajem. Znajomi maja tam restauracje i sa problemy ze znalezieniem jakiegokolwiek mieszkania(są ze Szczecina ale już cały czas siedzą tam z racji doglądania restauracji) Drugi mój klient ma już jeden apartament tam, obecnie szuka drugiego do kupna pod wynajem(pierwszy akurat w drugiej lini zabudowy od plaży i są to aparatamenty na zasadzie pokój/kuchnia/łazienka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest umowa na tzw. wynajem okazjonalny wtedy nie ma żadnego problemu z pozbyciem się niechcianych lokatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zainwestować i postawić swój dom? :D

No ale niektórzy mają już swój dom więc po co budować drugi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to zostało gdzieś napisane w/w postach? :D

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup działke na jakimś osiedlu ogrodź ją , utwardź teren , postaw 20 blaszaków i kasuj z każdego 150 zł/miesiąc ;)

Edytowane przez talib1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkanie na wynajem w miescie np. gliwice przy uczelni politechnika slaska studenci wynajmuja caly czas a w wakacje 2 msc mieszkanie puste wiec mozna wyremontowac i biznes sie kreci :) 500zl/msc a jak dobra miejscówka to i wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mieszkania okazjonalne. Ostatnio mieszkałem w takim 4 dni. 120 za noc w centrum Szczecina. Kawalerka jakieś 25m^2. Ogłoszenie znalazłem na booking.com. Wszystko oczywiście bez podatku. Właścicielka mieszkała w sąsiednim mieszkaniu. Dostajesz klucze i robisz co chcesz. Możesz też kupić mieszkanie pod wynajem i zlecić jakiejś agencji obsługę tego. Na nich spada większość problemów z lokatorami,oczywiscie za procent z zysku ;)

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kup działke na jakimś osiedlu ogrodź ją , utwardź teren , postaw 20 blaszaków i kasuj z każdego 150 zł/miesiąc ;)

Tu gość ma dobry pomysł, wynajmowanie garaży/blaszaków przy jakimś większym osiedlu. Chętnych nie braknie..

U mnie w Rzeszowie za garaż to po 400 zł sobie dziadki liczą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wpakować się w giełde ale tam łatwo stracić - no można szybko też zarobić, ale pewności nigdy nie będziesz miał przed kupnem.

Najlepsze co możesz zrobić to kupić ziemie, bo na tym prawdopodobnie zarobisz (pamiętaj tylko że trzeba będzie odczekać - jak dobrze pamiętam to coś ok.4 lat, bo w przyadku wcześniejszej sprzedaży trzeba płącić podatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wpakować się w giełde ale tam łatwo stracić - no można szybko też zarobić, ale pewności nigdy nie będziesz miał przed kupnem.

Najlepsze co możesz zrobić to kupić ziemie, bo na tym prawdopodobnie zarobisz (pamiętaj tylko że trzeba będzie odczekać - jak dobrze pamiętam to coś ok.4 lat, bo w przyadku wcześniejszej sprzedaży trzeba płącić podatek).

5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż trochę kup dom w Chorwacji (od 100 tys euro) w dobrej lokalizacji i masz 20 tys euro za sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...