Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak połączenia z sterownikien silnika


b.s.bartez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój problem polega na tym, że nie mogę się połączyć kablem niebieskim viakiena z sterownikiem silnika w a4 b7 1.9 tdi brb 2007r. Z kilkoma innymi kanałami np licznik mogę się połączyć. Próbowałem programem vag-com 311-2, vcds lite. Mam drugie audi a6 c5 2001r. 1.9tdi ajm- w nim łączę się bez problemu. Słyszałem że powinienem mieć nowszy kabel, ale też że z kanałem silnika powinien łączyć się na starym kablu?

Byłem u elektronika na kompie- połączył się bez problemu, błędów brak. Czy kabel jest nie włąściwy? Czy gdzie indziej leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno 1.9 jak i 2.5 TDI na początku szły po linii K, a późniejsze po CAN.

Więc bardzo możliwe, że Twój już po CAN i trzeba Ci fejsa K+CAN, a nie tylko K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim aucie masz sterownik EDC16. Żeby się z nim połaczyc musisz mieć kabel który obsługuje rownież CAN.

Zwykłym kabelkiem VAG-COM za 25zł z allego niestety juz się z tym sterownikiem nie połączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Właśnie tak się zastanawiałem jaki mam sterownik. Potrzebuję kabel tylko do prywatnych spraw czyli dwóch moich aut. W takim razie mogę wydać na kabel max 200zł a w tej cenie to jedynie commander- czy warto? Czy zrobię nim np synchro wałka rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcds w klonie ale to loteria na olx masz tego pełno

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie są lepsze i gorsze jakościowo. Można trafić na taki co działa i coś tam zrobi ale nie wszystko ,lub taki co będzie działał jak zwykły kabel taki jak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam coś pewnego: http://www.e-service.info.pl/

Wart jest tych 170 zł ;)

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać, tylko trzeba uważać podczas korzystania, żeby nie być połączonym z internetem. Najlepiej dodać program do zapory i nie używać wi-fi na czas zabawy z interfejsem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...