Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 LIFT Avant 2.0TDI FELGI 20'' :-)


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie siadly ;) przydałby się mały upgrade zawieszenia :naughty: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Norbas napisał:

Fajnie siadly ;) przydałby się mały upgrade zawieszenia :naughty: 


Jak przyjeżdżają do mnie klubowicze po części, to najczęściej dwóch kumpli wyskakuje z auta już na drogę i nawigują go na zjeździe do mnie, by zderzaka nie urwał, takie to fajne zawieszenie chłopaki mają

:grin:


Nie, nie, nie jestem za upośledzeniem samochodu na tyle by bokiem przejeżdżać przez próg zwalniający lub żeby nie wjechać do lasu :grin: Musi tak zostać i tak te A4 na 1BV są już cholernie niskie, a teraz jeszcze dodałem 20'' to już w ogóle pod krawężnik nie podjadę:blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to jak do lasu uzytkujesz auto to inna gadka :decayed:  Szczerze to ten zawias nie wygląda na 1bv i wydaje mi się, że auto troszkę poszło do góry. Może przez ten profil opony takie złudzenie :decayed: 

Tak w ogóle 1bv w b8 ma większe obniżenie niż 1be? Czy zastosowali tam tylko twardsze amorki?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JawoR36 napisał:


Jak przyjeżdżają do mnie klubowicze po części, to najczęściej dwóch kumpli wyskakuje z auta już na drogę i nawigują go na zjeździe do mnie, by zderzaka nie urwał, takie to fajne zawieszenie chłopaki mają

:grin:


Nie, nie, nie jestem za upośledzeniem samochodu na tyle by bokiem przejeżdżać przez próg zwalniający lub żeby nie wjechać do lasu :grin: Musi tak zostać i tak te A4 na 1BV są już cholernie niskie, a teraz jeszcze dodałem 20'' to już w ogóle pod krawężnik nie podjadę:blink:

 

Widać że nigdy nie miałeś do czynienia z różnymi zawieszeniami i kołami, na 20'' auto Ci stoi wyżej niż na poprzednim kole, gwarantuje.

Zresztą, jako użytkownik eibacha i 20'' mogę śmiało stwierdzić że NIGDZIE i nigdy nie zadarłem zderzakiem czy podwoziem i żaden krawężnik mi nie straszny, ale jak tam chcesz, te 2cm problemu w jeździe nie robią a za to wygląd jest znacznie lepszy.

B7 na 19'' darłem podwoziem non stop, ale w b8 jest luksus:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym zawieszeniu już kilka razy szukałem w lusterku plamy oleju, a każdy próg zwalniający przejechany z trochę wyższą prędkością niż "powolne toczenie się" kończy się przeszuraniem ;)

Zatem wszem i wobec będzie koza 
iStock-177369626_1.jpg?itok=H09Xve3x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę na 20cali ale ja chyba dałbym oponę 35profil zamiast 30stu. Wtedy ładnie wypełni i nie będzie "kozy" chociaż w przed lifcie zawias jest niżej niż w polifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gibons napisał:

Też myślę na 20cali ale ja chyba dałbym oponę 35profil zamiast 30stu. Wtedy ładnie wypełni i nie będzie "kozy" chociaż w przed lifcie zawias jest niżej niż w polifcie.

Dokładnie. U mnie na 20" z opona 245/35 przy zawiasie 1bv auto stoi znacznie niżej i opony praktycznie pokrywają się z rantami blotników. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gibons napisał:

Też myślę na 20cali ale ja chyba dałbym oponę 35profil zamiast 30stu. Wtedy ładnie wypełni i nie będzie "kozy" chociaż w przed lifcie zawias jest niżej niż w polifcie.

Na 35 profilu masz 3,7% przekłamania, a na 30 0,02% przekłamania. 255/30/20 jest najbardziej dopasowanym rozmiarem do A4, a ja tam wolę, żeby opony były takie jak producent przewidział, a jakoś szczególnie nie zauważam różnicy w komforcie między 30 a 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie wyglądają, od dłuższego czasu chodzą mi te koła po głowie :decayed:

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka ! Piękny felunek.

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fajne ale coś strasznie płaskie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krystian3769 napisał:

Popraw sobie ochronę lakieru błotnika.  Z prawej strony się odkleiła:wink:

Jeden z tych bolczyków jest złamany, myślałem raczej nad wymianą na nowy element, ale nie mam ani numeru, ani wiedzy jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ochrona lakieru przed zarysowaniem 8K0 853 823 , 8K0 853 824

Podgrzewasz suszarką do włosów i delikatnie odklejasz. Pozostałość kleju zmywasz np. benzyną extrakcyjną. Naklejasz nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 22:08, krystian3769 napisał:

  Ochrona lakieru przed zarysowaniem 8K0 853 823 , 8K0 853 824

Podgrzewasz suszarką do włosów i delikatnie odklejasz. Pozostałość kleju zmywasz np. benzyną extrakcyjną. Naklejasz nowy :)

Dzięki :)

A w międzyczasie dorobiłem się nowych oponek na zimę, Michelin Cross Climate Plus, tegoroczny model, podobno lepszych nie ma :grin: A teraz jeszcze reklama i wytłumaczenie, czemu ktoś kupuje zimówki w środek lata - promocja z 950zł na 650zł na Oponeo :wink:

20170716_152748.jpg
20170716_152805.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super felga leży na b8, przy 1bv wygląda całkiem ok, tak bym zostawił jeśli auto ma wszędzie wjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 16:20, JawoR36 napisał:

Dzięki :)

A w międzyczasie dorobiłem się nowych oponek na zimę, Michelin Cross Climate Plus, tegoroczny model, podobno lepszych nie ma :grin: A teraz jeszcze reklama i wytłumaczenie, czemu ktoś kupuje zimówki w środek lata - promocja z 950zł na 650zł na Oponeo :wink:

20170716_152748.jpg
20170716_152805.jpg

Dlaczego kupiłeś całosezonowe zamiast typowo zimowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, wszedłem na Oponeo, zaznaczyłem "zimowe" i wziąłem najnowszy model. Jakoś nieszczególnie miałem czas czytać co to i z czym to się je. Moje niedoczytanie, ale z racji, że dałeś mi powód do poczytania to dowiedziałem się, że nie jest to opona typowo "całoroczna", a co więcej, jako jedna z niewielu opon "nie typowo zimowych" ma niemiecką homologację zimową, więc nie powinno być źle :decayed: A tak poza tym, tu "u nas" w lubuskim, poprzednią zimę przejeździłem na 19tkach letnich, dopiero jak wpadłem na pomysł, pojechania w dół mapy, w góry, okazało się, że Wy tam macie śnieg :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...