Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie rzecz biorąc zębatką można zamówić w Audi w UK, Niemczech, Rosji, Ukrainie.

Ja zamówiłem na Ukrainie, bo akurat w Kijowie mieszka znajoma i odbierze ją. Jadąc za tydzień lub dwa do Polski podrzuci do mnie.

Koszt zębatki waha się od 81 do 102 Euro.

Poniżej przykład odpowiedzi z jednej z firm

[ 03G 105 173 - 81,- EURO

03G 115 124 D - 31,- EURO

N 903 554 04 - 0,25 EURO

-----------

MFG,

Fa. MazCom Im.-Export e. K.

Volkmarstrasse 1-7 Halle 3

Germany - 12099 Berlin.

Tel.: +49(0)30-70171712

Tel.: +49(0)30-70171746

Fax : +49(0)30-70171736

Mob.: +49(0)177-7377712

E-Mail: [email protected]

WEB : www.mazcompany.de ]

lub

www.interauto.com.ua

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc zębatką można zamówić w Audi w UK, Niemczech, Rosji, Ukrainie.

Ja zamówiłem na Ukrainie, bo akurat w Kijowie mieszka znajoma i odbierze ją. Jadąc za tydzień lub dwa do Polski podrzuci do mnie.

Koszt zębatki waha się od 81 do 102 Euro.

Poniżej przykład odpowiedzi z jednej z firm

[ 03G 105 173 - 81,- EURO

03G 115 124 D - 31,- EURO

N 903 554 04 - 0,25 EURO

-----------

MFG,

Fa. MazCom Im.-Export e. K.

Volkmarstrasse 1-7 Halle 3

Germany - 12099 Berlin.

Tel.: +49(0)30-70171712

Tel.: +49(0)30-70171746

Fax : +49(0)30-70171736

Mob.: +49(0)177-7377712

E-Mail: [email protected]

WEB : www.mazcompany.de ]

lub

www.interauto.com.ua

pozdrawiam

no wlasnie, tez przeprowadzilem male sledztwo i juz namierzylem te podzespoly.... dzieki wielkie za impuls do dzialania. :)

jaki masz przebieg? ktory rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak w opisie :)

czyli 2005 rok z przebiegiem 202 tys. łańcuch zaczął stukać przy około 190 tys. Najbardziej go słychać na rozgrzanym silniku.

Z kolei mój kolega ma auto z tego samego roku z przebiegiem 80 tysi i pękło mu kółko na wale.

Pojechał do serwisu i zostawił tam 7 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak w opisie :)

czyli 2005 rok z przebiegiem 202 tys. łańcuch zaczął stukać przy około 190 tys. Najbardziej go słychać na rozgrzanym silniku.

Z kolei mój kolega ma auto z tego samego roku z przebiegiem 80 tysi i pękło mu kółko na wale.

Pojechał do serwisu i zostawił tam 7 tysi.

a jak wyglada przebieg w historii pojazdu? kiedy mial ostatni serwis i przy jakim przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pytanie dotyczy kolegi auta.

Ostatni serwis miał z tego co pamiętam przy 60 tysiącach.

To jest dziadostwo, że chłopak lata do ASO i tak naprawdę nic z tego nie ma.

Jeszcze mu zrobili aktualizację softu sterownika, wymienili czujnik recyrkulacji spalin bo stary nie współpracuje z nową wersją softu

i teraz nie można się połączyć z autem żadnym urządzeniem prócz tego używanego w serwisie.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pytanie dotyczy kolegi auta.

Ostatni serwis miał z tego co pamiętam przy 60 tysiącach.

To jest dziadostwo, że chłopak lata do ASO i tak naprawdę nic z tego nie ma.

Jeszcze mu zrobili aktualizację softu sterownika, wymienili czujnik recyrkulacji spalin bo stary nie współpracuje z nową wersją softu

i teraz nie można się połączyć z autem żadnym urządzeniem prócz tego używanego w serwisie.

Maciek

w sumie o twoja historie tez mialem pytac.

kolega kiedy kupowal auto. tzn chodzi mi o to, jaka data jest ostatniego wpisu, a jaka data zakupu pojazdu, i analogicznie jak to wyglada u ciebie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie. Napiszę jak zajrzę w książkę bo dokładnie nie pamiętam.

Jeżeli zaś chodzi o zakup ... początek czerwca 2005 r.

A jeżeli chodzi o kolegi auto to muszę się dowiedzieć.

a ja prosilem zgrubsza date zakupu, przebieg, oraz date i przebieg ostatniego serwisu w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawie jdna sprawa do silnikow BLB i tych z napedem lancuchowym do wlakow czyli takim

199c48cfe2413c18.jpg

Audi przwiduje zastapienie calego korpusu wlakow na system z kolami zebatymi to znaczy ze przy tej operacji trzeba tez wymienic wal ? bo naped jest przeciez odawany bezposrednio z walu i na min jest kolo zebate lancuszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniają dół czyli wałki z obudową. Kółko łańcuchowe wału jest usuwane a w jego miejsce montowane nowe ze skośnymi zębami.

Moim zdaniem takie rozwiązanie powinno być " wieczne " szkoda tylko że nie było go od początku produkcji BLB :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe OT - ostatnio słyszałem od mechanika (wydaje się zorientowanego w temacie), że jak są koła zębate to zabierak pompy oleju nie dostaje takich przeciążeń jak przy wersji z łańcuszkiem i przez to jest żywotniejszy.... a czy to prawda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zapytam jako laik,

bede robil rozrząd w moim BLB w przyszlym tyg w RS-service we Wrocku.

Mam przejechane 112000km.

Pytanie: czy przy okazji wymiany rozrzadu poprosić o przeglad tego kola, wybieraka i innych rzeczy opisywanych w tym, watku?

Prosze dajcie info o co mam dokladnie pytać i co mają przegladnąc.

P.S. Nie besztajcie mnie jak cos źle napisalem - kompletne ze mnie 0 (zero) w tych kewstiach.

Normalnie to tankuje i jezdze i pilnuje wymiany oleju :)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukuj co wazniejsze stwierdzenia tego watku(min ten schemat powyzej) i pokaz mechanikom. To bardzo wazne info, gdyz dokladne ogledziny tych elementów(kol zebatych) pod katem zuzycia moga uratowac Ci sporo kapusty :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukuj co wazniejsze stwierdzenia tego watku(min ten schemat powyzej) i pokaz mechanikom. To bardzo wazne info, gdyz dokladne ogledziny tych elementów(kol zebatych) pod katem zuzycia moga uratowac Ci sporo kapusty :hi:

Dzieki za info letallec,

rozumiem ze z takim schematem goscie zajaza o co chodzi? RS-Serwis specjalizuje sie w AUDI/VW.

Jakie to mogą byc koszty/czas dodatkowe zeby to wszysko przegladnac?

Za rozrzad krzykneli mi 2100zl (w tym 500zl za robocizne)- oddaje furke rano a odbieram o 17:00

Troche dlugo nie?

Zapytalem ich dzisiaj podczas umawiania rozrzadu wlasnie o ten temat - powiedzieli mi ze koszt wymiany 10000zl - az mnie zamurowalo. Nie dopytywalem o szczegoly tylko wciagnalem powietrze, zacisnalem zeby z nadzieja ze mi sie to nie przytrafi.

Dzisiaj w pracy przegladalem caly ten watek (od deski do deski) i coraz bardziej mnie to przerazalo.

Po pracy wsiadlem w samochod i jade do domu. Oczywiscie wszystkie zmysly mi się od razu wyostrzyly.

No i zaczelo sie. Podczas dodawania gazu slysze delikatnie podzwiek metaliczny (mysle przeslyszalem sie), no ale nic.

Zamykam szyby calkowicie gazuje lekko na biegu na jalowym- nic. Otwieram szybke lewa kierowcy, znowu przygazowuje - nic.

Otwieram prawą - znowu gaz na biegu i jalowym - slysze lekki metaliczny dzwiek.

Dziwne bo po przejechaniu ok 15km przestalo. Mysle sobie ze wpadlem w obsesje jakąś.

Dodatkowo auto chodzi na prawde rowno i nie ma zadnych skoków jak pisal Pierro u siebie na wątku. Moze bardzo delikatnie czsami drgnie ale to ledwo odczuwalne.

Zadnych jeszcze ostrzezen nie mialem w stylu zapalających się lampek

Zaczalem czytac watek Pierro "Nagły komunikat braku ciśnienia oleju podczas jazdy - OIL PRESSURE" i czytam na drugiej stronie

Piero a czy miałeś metaliczny dźwięk po odpaleniu auta, który jest tutaj szeroko opisywany, a świadczący o zużytym kole zębatym, po którym lata łańcuszek?

bo może to czujnik oleju, ewentualnie pompa oleju?

Szczerze mówiąc, to żadnych dziwnych dźwięków po odpaleniu auta nie było. Jak zawsze silnik pracuje po prostu głośniej (przez padające PD) ale metalicznych dźwięków brak. 2 dni temu tak jak już pisałem, przez pewien czas był tylko słyszalny i lekko wyczuwalny na pedale gazu jakby niewłaściwie działający jakiś pasek. Tzn. monotonny dźwięk obracającego się w kółko paska i jakby był w jednym miejscu np luźniejszy czy uszkodzony. Na jałowym na postoju tego nie było, w trakcie jazdy po wrzuceniu na luz również cisza - tylko w czasie przyspieszania i zwalniania na biegu. Było dwa razy takie objawy 2-3 dni temu nie zaraz po odpaleniu tylko po 2-3 min i trwało też 3-5 minut, potem wszystko przechodziło. Wczoraj wszystko w silniku działało w sumie idealnie i nagle ten komunikat... Żadnych metalicznych dźwięków nie było.

Szukam teraz kogoś kto posiada VAGa i mógłby sprawdzić, czy to przypadkiem nie czujnik czy inne badziewie... Jeśli ktoś może pomóc, to podaję numer te. do kontaktu: 603-812-065 Tak jak pisałem, chętnie zapłacę za dojazd do mnie i pomoc! Chciałbym jak najszybciej zdiagnozować usterkę, najlepiej bez rozbierania samochodu, bo człowieka do tego mam, nie mam gdzie tego zrobić...

i az mnie zamurowalo.

Czy to juz koniec mojego BLB. Ludzie ja mam go dopiero miesiąc :(

Zamienilem z dwuletniej Vectry bo tez sie sporo o Vectrach naczytalem a i sam garniturek z ASO mi powiedzial ze co tydzien przyjezdzaja z naprawami a tu masz babo placek - z deszczu pod rynne.

Nie zbaczając z tematu - bardzo prosze o pomoc i wszelkie informacje co mogę/powinienem teraz zrobic zeby nie popasc w duze koszty oraz jakich kosztow moge sie spodziewac.

Czy przeglad bebechow miski olejowej to jest najlepszy moment podczas wymiany rozrządu i oleju?

Jezeli tak i powiedzmy zdkagnozują wymiane to jak moge ich nakierowac na to co konieczne jest do wymiany - przeciez 10000zl to nie moze kosztowac jak oni mi dzisiaj powiedzieli.

Dzieki za info i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jak już wcześniej poruszałem ten temat ja to zrobiłem tak że kupiłem cały silnik (bez osprzętu) w którym felerny napęd łańcuszkowy był zastąpiony kołami zębatymi model BRD i przełożyłem cały ten napęd do mojego BNA i jak dotąd hula prawie 6 miesięcy tylko zaznaczam że jest nie lada problem zdjęcia koła zębatego z wału ale dobry mechanik poradzi sobie nie sądzę żeby taką przekładkę wykonali w serwisie bo tam większość to barany (nie ubliżając nikomu) mnie to kosztowało 2800zł silnik + 500zł robocizna + nerwy na całą tą piep... Markę AUDI = 3300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają ładne ceny jako nieautoryzowany serwis ;( w ASO cześci to coś koło 4 tyś zł + 2 tyś naprawa.

Za rozrząd też sobie pieknie liczą, ja zapłaciłem 1200zł z czesciami i robocizną :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc NIE.

Oficjalna odpowiedź. Została wycofana ze sprzedaży w marcu.

Będę ją dorabiał w wyspecjalizowanym zakładzie, w którym nacinają koła zębate.

O efektach i kosztach na pewno opowiem.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...