Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłonów na wysokich obrotach- pomocy


zyzol222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją perełką w sumie nie wiem od kiedy bo dopiero nie dawno miałem okazje to sprawdzić, problem objawia się następująco: Auto odpala jak zwykle 1,2 bieg do końca obrotów nic się nie dzieje natomiast 3,4,5 bieg powyżej 5 tysięcy obrotów nie da się jechać, szarpie samochodem, doładowanie skacze (wskaźnik w samochodzie), potem zaczyna migać check i na chwile mu przechodzi, zmieniam bieg i znowu to samo, problem pojawia się na benzynie i na lpg.

błędy po dzisiejszej jeździe to:

1. P0300 układ zapłonowy- wypadanie zapłonów
2. P0302 zapłon cylindra 2 - wypadanie zapłonów
3. P0507 usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego - obroty za wysokie
4. P0139 obwód sondy lambda - sygnał zmienia się za wolno(Bank 1 Sonda 2)
5. P0303 zapłon cylindra 3 - wypadanie zapłonów

Auto przy normalnej jezdzie zachowuje sie normalnie pojawia się problem gdy lece autostradą. podejrzewałem świece ale nic się nie zmieniło po wymianie
1.8t jest po chipie w profesjonalnej firmie na jakies 190km, ma wtryski od 1.8t(bam, 225km), czołowy wielki intercooler, nie ma kata a drugą sonde ma oszukaną programowo więc checka nie wyrzuca z powodu braku kata.


Jak myślicie co tu może się dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełóż też cewki z 2 i 3 cylindra na 1 lub 4 , skasuj błędy, przejedź się, jak błąd pójdzie z cewką to też masz winnego, taka sama akcja ze świecami jak po zamianie cewek nic nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełóż też cewki z 2 i 3 cylindra na 1 lub 4 , skasuj błędy, przejedź się, jak błąd pójdzie z cewką to też masz winnego, taka sama akcja ze świecami jak po zamianie cewek nic nie wyjdzie.

świeczki nowe a wypadanie ma tylko pod maksymalnym obciazeniem na wysokich obrotach tak jakby mu czegos brakowało, sprawdzałem dziś ćiśnienie paliwa to na pełnym obciazeniu ponad 3,5bara a tak jak spokojnie jade to 4 bary utrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak świece masz pewne, to cewki mimo wszystko sprawdź, ja nie miałem prawie żadnych objawów aż nagle jedna wzięła i umarła... :kwasny: Mechanik sprawdził wszystkie, to jeszcze jedną wymienił , a wypadania zapłonów wcześniej nie było. W każdym razie to jest jedna z tańszych opcji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...