Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi Q5 3.0TFSI -> RSQ5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nareszcie moje poszukiwania auta "daily" się zakończyły.

Do pary weekendowej S4 B6 dodałem teraz Q5tke z silnikiem 3.0TFSI 272KM.

Wersja silnikowa raczej mało spotykana i z dużym potencjałem. Szczególnie cieszy mnie że to kompresor a nie turbo i skrzynia 8b ZF a nie S-Tronic.

Myślałem o SQ5, ale benzyna to jedynie import z USA a to mnie nie interesuje.

Auto pochodzi z polskiej dystrybucji, najpierw jeździło jako demo u importera a dalej jeden właściciel,

pełna historia z ASO (nawet wymiana drzwi i tylnego zderzaka jest wbita w historie), aktualny przebieg 57tys.km.

Docelowo będzie coś w rodzaju RSQ5 które nigdy nie powstało ale o tym w dalszej części.

Z wyposażenia ciekawsze elementy to pełny S-line, sportowe fotele z perforowanej alcantary, spłaszczona kierownica, ACC, Active Lane Assist, Side Assist, MMI, dwa komplety ori koł 20", regulacja twardości zawieszenia, elektryczna klapa i parę innych gadżetów.

Tak się prezentuje:

c39egltf.jpg

xne9u2kl.jpg

wfvljw5j.jpg

y2jw7o74.jpg

Lepsze fotki będą po detailingu i tuningu a plan jest taki:

- felgi na zimę Vossen VLE-1 20" potem 21-22" na lato

- Sprężyny z regulacją wysokości KW

- Gałka biegów z RS4/RS5

- przód a'la RS firmy XENONZ UK

- wydech Milltek z przepustnicami, końcówki 4xfi100 czarne

- dyfuzor tylny z SQ5 czarny połysk

- nakładki na pedały z SQ5

- mniejsze koło kompresora

- soft REVO na 400-440KM

- upgrade hamulców ale jeszcze nie wiem na co

- wszystkie chromy w czarny połysk

Na razie tyle. Myślę że jako daily będzie spoko :)

Edytowane przez artech

Opublikowano
  • Autor

No właśnie zastanawiam się czy heble z SQ5 380mm czy coś innego.

Teraz mam z przodu tarcze 345mm na czterotłoku Brembo i te z SQ5 chyba jakoś wiele lepsze nie są, więc jak już zmieniać to może jakiś typowy zestaw big-brake.

Opublikowano

Między Twoja serią a zaciskami z SQ5 jest przepaść. Mam takie w swojej Q5, teraz czaszkuję jak upchnac 356mm na tyle.

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Piekny zakup :) Silnik ma potencjal. Czekam na pierwsze kroki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Wydech zmień w MG motorsport na milteka ludzie narzekają . Będę śledził projekt bo zapowiada sie fajnie

Edytowane przez peter22

Opublikowano

jak przeczytałem, że planujesz przód a'la RS to się przeraziłem.. ale jak sprawdziłem u znajomego wujka (google) jak to wygląda to jestem na tak! :) będę śledził z ogromnym zaciekawieniem wątek. Q5tka sama w sobie jest, moim zdaniem, fajnym autem :)

Opublikowano
  • Autor

Wydech zmień w MG motorsport na milteka ludzie narzekają . Będę śledził projekt bo zapowiada sie fajnie

To pewnie dyskusja na inny watek ale akurat mam odwrotne doświadczenia.

Miałem MG w S4 B6 (taką kupiłem) i zmieniłem na Millteka.

MG po roku użytkowania sama rdza, Milltek po roku bez rdzy.

Brzmienie Millteka to poezja przy MG.

Zresztą sprzedaliśmy już wiele wydechów Millteka (również na podmianę z MG) i jakoś nasi klienci nie narzekają, więc temat na tym kończymy i u mnie będzie wydech Millteka ;)

Opublikowano

Ciekawie się zapowiada fajny wypasik i kolor :) co do felg 21-22 moim zdaniem to trochę przesada nie rób hammera z q5 :P 20cali i na glebe :P pooglądaj projekty na audizone może Cię coś zainspiruje :)

Opublikowano
  • Autor

W Q5 przy 20" troche duzo gumy i balon sie robi. Na zime tak zostawie, ale na lato mysle jednak o wiekszej feldze i nizszym profilu. W stanach jest duzo Q5 na Vossenach 22" i dobrze to wyglada.

Edytowane przez artech

Opublikowano

MG po roku użytkowania sama rdza

Zgadzam się. Znam wiele osób które też na to narzekały...

Muszą robić to z jakichś słabo jakościowych materiałów.

Edytowane przez Bristol

Opublikowano

Witaj!

No ładny projekt się szykuje :D

Poniżej mała inspiracja:

Pakiet Caractere do Q5:

Pozdrawiam!


PS. Na Vossenie 22" rzeczywiście niegłupio wygląda:

http://i1255.photobucket.com/albums/hh634/glennubc/1469774_653559411365023_1120022732632564556_n_zpsd1c4ab33.jpg

Opublikowano
  • Autor

No robiliśmy coś podobnego w firmie:

https://www.facebook.com/626791367351452/photos/?tab=album&album_id=1166132570083993

ale jakoś ten pakiet Caractere nie do końca mi podchodzi, fajny ale....
ten przód mi się bardziej widzi: http://www.xenonz.co.uk/audi-q5--sq5-2012---20151.html

A 22" Vosseny pewnie że dają radę, szkoda tylko że na sprężynach aż tak dużej gleby nie zrobię

Edytowane przez artech

Opublikowano

Fajny temat się szykuję :wink:

Koleś na rejonie śmiga na 22" vossen w zimę i fajnie to wygląda, do tego gwint. Lato 24" :huh:

zdy5tme9.jpg i8lztzqo.jpg epfr6736.jpg

Opublikowano
  • Autor

Lato 24" :huh:

Ciekawe jakie opony na to zakłada?

Opublikowano

" Trinity felger med helt nye Falken 275/25-24"

Opublikowano
  • Autor

Profil 25...."grubo" ;)

Ja się właśnie zastanawiam co naciągnąć na zimę na felgę 20x10,5

Założyłem fabryczne 255/40R20 ale robi się trochę spory naciąg.

Chyba kupie 275/40R20, koło będzie ciut mniejsze ale szerszej opony nie chciałbym na zimę więc raczej tak zostanie

Opublikowano

Plan mega.. Jak najszybciej go realizuj bo narazie Q5 taka szara myszka :) powodzenia życzę! ;)

Opublikowano

Profil 25...."grubo" ;)

Ja się właśnie zastanawiam co naciągnąć na zimę na felgę 20x10,5

Założyłem fabryczne 255/40R20 ale robi się trochę spory naciąg.

Chyba kupie 275/40R20, koło będzie ciut mniejsze ale szerszej opony nie chciałbym na zimę więc raczej tak zostanie

Ty na 10.5J założyłeś 255 wiec na bank będzie naciąg :decayed: ten koles w 24" ma 9,5J i jest na równi. Jak dasz 275 to będzie ładnie ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.