Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury opada


ndjaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem ale nie wiem czy z czujnikiem czy termostatem. Po włączeniu silnika zazwyczaj temperatura stopniowo rośnie do 90 stopni. Zdarza się jednak tak, że po włączeniu silnika i dłuższej jeździe dalej jest 60 stopni. Nieraz podniesie się a nieraz potrafi spaść z 90 na 60. Ostatnio spadło na 70 stopni podczas jazdy. Proszę o pomoc. Mam możliwość podpiąć VAGa. Obstawiam czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat, mam dokładnie to samo, czasami zrobie autem 20 km i temperatura stoi na 70, a czasami po 2 km już na 90 śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem VAGa i dwa odczyty temperatur są zbliżone. tzn

engine/blocks/007

instrumentals/blocks/003

Z tego co czytałem to w takim wypadku termostat :/ Z tego wynika, że czujnik OK.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat z Meyle kosztuje ~30 zł, żaden wydatek chyba, więc nie masz sie co martwić, robocizna ok 70 zł? Chyba, że zrobisz to sam. Tragedii nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiary robiłeś na ciepłym czy na zimnym ? daj sobie spokój z termostatem mayle jak juz to ori 44zł a z zamienników to wahler,behr albo vernet.

http://allegro.pl/termostat-oryginal-044121113-vw-golf-audi-seat-td-i6402320530.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle patrzysz według mnie. Części wyprodukowane kiedyś dla audi nie mają polotu do tego co teraz jest zamiennikiem, nawet jak kiedyś cześci od nich szły na pierwszy montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stwierdzam fakty i montuje tylko te części z którymi miałem doczynienia i nie ma z nimi problemów. sa to czołowi producenci układów chłodzenia do wiekszości marek w EU więc gdzie tu logika płacic za termostat mayle 30zł jak ori kosztuje 44zł. z tymi firmami co wymieniłem zakładałem klientom i z żadnym nie bylo problemu więc po co kombinować?

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy to rzeczywiście są oryginały? Czy tak tylko piszą...

http://allegro.pl/termostat-audi-a4-b5-b6-b7-1-9tdi-2-0tdi-oryginal-i5965826102.html

http://allegro.pl/termostat-audi-a4-b5-b6-b7-1-9-tdi-2-0-tdi-org-pn-i5051052287.html

http://allegro.pl/termostat-audi-a4-b5-b6-b7-1-9-tdi-2-0-tdi-org-i5836119925.html

Jeśli tak to warto dołożyć te 20zł. Co myślicie?

Edytowane przez ndjaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak ori kosztuje 44zł.

To tak przy okazji, jakim cudem oryginał 44 zł jak ja do swojego za wahlera płaciłem 70 zł ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem WAHLERA, wymieniony ale problem został. Nadal opada na 70 wzrasta na 90, spada na 80 :( Jaka może być przyczyna skoro termostat jest dobry? Czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje od daniellossa i ostatnio wziałem 5 sztuk ori zamontowałem klientom i nie ma problemu. wahacze lema tez biorę od niego i nigdy nie było żeby jakiś szybko się rozleciał. a w aso pewnie kosztuje taki 2 razy drożej zresztą w aso wszysko jest droższe.

http://allegro.pl/termostat-oryginal-044121113-vw-golf-audi-seat-td-i6402320530.html

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kupiłem WAHLERA, wymieniony ale problem został. Nadal opada na 70 wzrasta na 90, spada na 80 :( Jaka może być przyczyna skoro termostat jest dobry? Czujnik?

Może coś z pompą wody nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzyj się jeszcze czujnikowi



Kupiłem WAHLERA, wymieniony ale problem został. Nadal opada na 70 wzrasta na 90, spada na 80 :( Jaka może być przyczyna skoro termostat jest dobry? Czujnik?

Może coś z pompą wody nie tak?

pompa kolego jakby nie domagała to chyba raczej by się gotował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd8494a9a3af91b0dcd754d1039c85f8.jpg

Pomimo, że te 2 wartości były bardzo zbliżone i wszystko wskazywało na termostat okazało się, że winny był czujnik.

engine/blocks/007

instrumentals/blocks/003

Kiedyś wyskakiwał mi kilkakrotnie błąd typu zwarcie plusa czujnika płynu chłodzącego, który zlekceważyłem. Wyskoczył ponownie. Wymieniłem czujnik, był jeszcze org. od nowości z 99r. Pomogło! Różnica jest w 2-3 stopniach. Na silniku 90-91 a na zegarze 87-89. Myślę, że wszystko OK.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem WAHLERA, wymieniony ale problem został. Nadal opada na 70 wzrasta na 90, spada na 80 :( Jaka może być przyczyna skoro termostat jest dobry? Czujnik?

Po jakim czasie opada? To może być efekt otwierania się termostatu i schładzania cieczy przez chłodnice..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...