Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8T Q/ S4 look/ Shadow line/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300


Rob@k

Rekomendowane odpowiedzi

Ale i tak się liczy💪💪💪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Materiał i klej na podsufitke zamówiony. Na długi weekend trzeba będzie zabrać się za naprawę. Jeszcze jedno małe zdjęcie z toru

IMG_20240527_203129.thumb.jpg.e6a59b756dd7c3012694a728c0afda31.jpg

Edytowane przez Rob@k
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2024 o 22:35, Rob@k napisał(a):

Majówka zaliczona. Staruszek dzielnie pokonał ponad 2000 km. Przystanek na trasie i spełnione małe marzenie. Wizyta na Nurburgring i przejazd Nordschleife:banan:

IMG-20240504-WA0040.thumb.jpg.b88e86a8d2fd82bad266e1ea57ad051c.jpgIMG_20240504_183141.jpg.83de84a451443c6c3e4848d1c5bb886d.jpgIMG_20240504_163147.thumb.jpg.8b01112b748fac16076dccc348f15034.jpg

Też myślę tam jechać ale już raczej z lawetą 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemolll napisał(a):

Też myślę tam jechać ale już raczej z lawetą 😁

A co boisz się, że na kołach nie dojedziesz 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak wyjdzie, jakie trudności spotkasz z tą podsufitką bo na urlop też zamierzam się za to zabrać ;) powodzenia :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rob@kCześć, jak dasz radę to wrzuć zdjęcia obu materiałów obok siebie. Też czeka mnie zabawa z wymianą materiału tylko sedan z szyberem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, monthrey12 napisał(a):

@Rob@kCześć, jak dasz radę to wrzuć zdjęcia obu materiałów obok siebie. Też czeka mnie zabawa z wymianą materiału tylko sedan z szyberem 😁

Jasne jak tylko przyjdzie to porównam. Sam jestem ciekawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego się bać Panowie. Szpachelką skrobanie ile się da, potem 2 litry nitro na szmacie i można kleić :) Ja używałem kleju Bonaterm , nanosiłem z pistoletu i wyszło elegancko. Jedyne na co trzeba uważać to aby za bardzo nie dociskać materiału palcami, bo będzie widać. Najlepiej złożyć gąbkę tapicerską albo coś podobnego w kostkę, owinąć taśmą i tym przesuwać po powierzchni materiału.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsufitka wytargana, materiał przyjechał pora brać się za brudną robotę. @monthrey12materiał jest prawie identyczny. Różnica bardziej z racji wieku, stara jest brudna i wypłowiała. 

IMG_20240531_104418.thumb.jpg.1e8a2d6247dc222ec8b2ed2f6567e1b2.jpg

IMG_20240531_122822.thumb.jpg.e4cf27da909d560351fd7cb895478b84.jpg

IMG_20240531_122800.thumb.jpg.79877944c8132aa6e6871d16e227237f.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ocena i stopień trudności? 
Słupki też oklejałeś? 
Ile materiału poszło? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BartoszSoldier napisał(a):

Jak ocena i stopień trudności? 
Słupki też oklejałeś? 
Ile materiału poszło? 🤔

Jeszcze nie oklejalem. Wczoraj walczyłem z czyszczeniem podsufitki, mega upierdliwa robota. Słupki zostają tam jest materiał bez gąbki. Kupiłem 3mb.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace z podsufitką zakonczone. Jak dla mnie robota na 4 z plusem. Niestety przy lampce z przodu nie do końca wyszło tak jak chciałem. Następny problem, przy lampce pasażera jest blacha w której po ponowny montażu popękała cześć blaszek która trzyma materiał. Finalnie i tak lepiej jak wiszący materiał. Na całość poszło 3 mb materiału i półtorej puszki kleju w spreju. 

IMG_20240602_201352.thumb.jpg.57bcb07f28640ef192df06192eaf26df.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rob@kHej, piękne dzięki. Pod koniec czerwca kupuję materiał i biorę się do roboty 😃. Zastanawiam się tylko jak to będzie w sedanie z szybą w dachu 😁.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten element (blaszka) jest dostępny do kupienia czy występuje tylko z podsufitką. Nie mogę tego znaleść. 

IMG_20240603_192327.thumb.jpg.d47e93071daee80bd787692d39e391f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, monthrey12 napisał(a):

@Rob@kHej, piękne dzięki. Pod koniec czerwca kupuję materiał i biorę się do roboty 😃. Zastanawiam się tylko jak to będzie w sedanie z szybą w dachu 😁.  

Wyjęcie/włożenie podsufitki w sedanie to czysta ekwilibrystyka, a z dziurą w dachu to już w ogóle 😁

 

@Rob@k

Dobra robota! Niestety materiał najczęściej jest problematyczny przy lampkach i/lub na końcu przy tylnej szybie 🤔

Edytowane przez rosati
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rosati napisał(a):

Wyjęcie/włożenie podsufitki w sedanie to czysta ekwilibrystyka, a z dziurą w dachu to już w ogóle 😁

 

Jakieś rady? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, monthrey12 napisał(a):

Jakieś rady? :D

Przygotuj sobie 200ml koloru na uspokojenie 😅

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DubixPL napisał(a):

Przygotuj sobie 200ml koloru na uspokojenie 😅

Ja tak zrobiłem składając wszystko do kupy, bo demontaż poszedł sprawnie 🤣 Tylko @monthrey12ma sedana co komplikuje nieco sprawę. Niech przygotuje więcej 🥃:polew:

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rob@k napisał(a):

Ja tak zrobiłem składając wszystko do kupy, bo demontaż poszedł sprawnie 🤣 Tylko @monthrey12ma sedana co komplikuje nieco sprawę. Niech przygotuje więcej 🥃:polew:

No to pięknie. Pocieszajcie mnie mocniej hahah 😂. Bankowo fotele out, kanapa? 

Edytowane przez monthrey12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rosati napisał(a):

Wyjęcie/włożenie podsufitki w sedanie to czysta ekwilibrystyka, a z dziurą w dachu to już w ogóle 😁

Wyolbrzymiasz. Wychodzi gładko przez bagażnik.

 

17 godzin temu, monthrey12 napisał(a):

Bankowo fotele out, kanapa? 

Nie, nic nie trzeba rwać. Oparcie kanapy kładziesz, żeby zrobić miejsce do bagażnika, a fotele nawet lepiej żeby zostały, bo sobie na zagłówkach oprzesz sufit. Do zrobienia w jedną osobę w godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...