Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala na zimnym silniku i kopci na niebiesko


Arti_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem, jak odpalę auto na zimnym silniku to jest taki objaw że telepie silnikiem, jak by nie odpalał na wszystkie cylindry i kopci przy tym na niebiesko. Po upływie 20-30 sekund wszystko się normuje silnik chodzi równo i nie kopci. Oczywiście już wtedy odpala na strzała, jak jest rozgrzany to też nie ma problemu z rozruchem. Proszę o waszą pomoc bo ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wtrysku ustawiony na 0,0-0,02 ATDC, popychacze oraz wałki są ok, wtryski podmienione z innej 2,5 która chodzi idealnie, i nadal to samo nic się nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak świece wszystkie wykręcone i sprawdzone.

A jak sprawdziles te swiece ze wiesz ze sprawne? Moze prąd do nich nie dochodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto, wykręciłem świece obudowa do masy i plus na trzpień świecy i każda się rozgrzewa. Z tego co wiem, to świece dopiero zaczynają grzać poniżej jakiejś temperatury,

ale żeby wymusić grzanie to odpiąłem czujnik temperatury i mierzyłem miernikiem czy jest podawane napięcie na fajce świecy, i wszystko jest ok.

Edytowane przez Arti_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest temat rzeka a powiazane z nim problemy to : kat wtrysku 1 late , hydraulika , filtr paliwa , czujnik temperatury, dawka startowa (sterownik pompy) , olej, przewody zapłonowe, świece, sprawdz miernikiem ma być 12v przez sekunde -dwie, dolewałeś jakiaś aspiryne do baku ?jak masz webasto to sprawdz sobie czy jak wlaczysz na chwile przed zaplonem rano czy Ci tez ciezko odpali

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece były zakładane z pół roku temu NGK. Poszedłem sprawdzić jeszcze raz grzanie świec z miernikiem, i wszystko wygląda w porządku. Filtr paliwa nowy. olej wymieniony 4 tys km temu, środek firmy stp też wlewałem do zbiornika i żadnych efektów. dawkę startową zmieniałem w vcds i też żadnych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie świece któraś nie domga i odpala na 5 garach dlatego telepie a później po chwilowym rozgrzaniu pracuje dobrze. Stawiam na którąś świece nie ma innej opcji według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawka jest zalezna od sterownika pompy i temperatury wiec nawet jak ja zmienisz to ona w rzeczywistosci sie nie zmieni bo sterownik jej nie przyjmie jak w vp37 , u mnie problem zniknął po zmianie filtra i zmianie kata ale nie licz na to ze przy -5 czy -10 odpali Ci 788 rpm bo to nie realne

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę na to że przy -5 stopniach odpali na 788 rpm. Denerwuje mnie te telepanie silnika i kopcenie na niebiesko z tyłu auta normalnie wstyd. Niech sobie odpala jak chce ale żeby było to płynne odpalanie i żeby nie kopcił. Mogę do czystego sumienia kupić te 6 świec żarowych i zobaczyć, ale były wykręcane wszystkie i sprawdzane więc nie wiem czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak nie próbowałeś to podgrzej go z 3 razy. Możę coś się zmieni w odpalaniu i telepaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpinałem czujnik temperatury płynu i wtedy grzeje dłużej świece, ale na dal nic to nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te logi na rozgrzanym silniku zrobione ? bo 1 i 6 to leją zreszta z pozostałymi tez nie jest najlepiej

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odstają poza norme w szczególności 1 i 6. Ty;lko pomiar na w pelni rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...