Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica i pedał hamulca drży przy hamowaniu


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak hamuje z dużej prędkości to drzy mi kierownica i troche pedał hamulca

Tarcze i klocki wymieniałem ok 5 tys temu ATE

Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś ostatnio może koła ?, przełóż z tyłu na przód i spróbuj. Ewentualnie rozgrzałeś hamulce i wjechałeś w jakąś kałuże i tarcze sie pokrzywiły. Jeśli zmiana kół nie pomoże to prawdopodobnie tarcze do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy koła dobrze wyważone i czy czasem któraś felga nie jest krzywa..chociaż jeśli tylko przy hamowaniu to obstawiam tarcze ,moze któraś lekko zwichrowana,podnieś auto i obracaj kołem ,jeśli w którymś momencie mocniej przyciera o klocek to tarcza wykrzywiona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakładaniu tarcz sprawdziłeś je minutnikiem? Na starych było bicie? Żeby przegrzać tarcze do tego stopnia, że od kałuży się skrzywią to trzeba by latać po torze z tarczami klasy ATE. Sprawdź tarcze minutnikiem, może być skrzywiona któraś piasta i być może już skrzywiła którąś tarczę. Najprędzej przednie koła.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest minutnik ?

No nie wiesz? Jak jajka gotujesz to czas odlicza :wink:

Tak na serio to kolega ma pewnie tarczę skrzywioną którąś.

miałem też przypadek w bmw 7, że kierownica drżała przy hamowaniu przez wybitą końcówkę drążka ale wtedy pedał nie drżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he.

Czujnik zegarowy, lepiej? ;) Tarcza z niskim przebiegiem nie powinna się sama z siebie skrzywić, co z tego jak wymieni krzywą tarcze, jak zaraz mu się znowu skrzywi od możliwe krzywej piasty.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik zegarowy a nie minutowy.

Minutowy jak go nazwałeś podaję wartość kątowa która nie.ma zastosowania podczas pomiaru tarcz czy Piast.

Czujnik zegarowy mierzy wartości z dokładnością 0.01mm lub mniej.

I ten idealnie się nadaje do pomiaru bicia piast.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak hamuje z dużej prędkości to drzy mi kierownica i troche pedał hamulca

Tarcze i klocki wymieniałem ok 5 tys temu ATE

Co to może być ?

A jak hamujesz to wciskasz również sprzęgło??

Ja zauważyłem u siebie drobne wibracje podczas hamowania, gdy hamuje bez wciskania pedału sprzęgła jak hamuje wraz z wciśniętym sprzęgłem wibracji brak.

Nie wiem w czym problem, a i przypadłość jest mało uporczywa więc póki co nie przejmuje się tym.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na sworzniu wahacza lub drążku kierowniczym.

Na codzień miałem lekkie pukanie na nierównościach, przy hamowaniu telepanie kierownicy a nawet czasem budy...

Wymieniłem uwalony wahacz (dolny banan) i zero drgań przy hamowaniu.

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam uczucie bicia hamulców jak lekko położę nogę na hamulcu i powoli wytracam prędkość , trzęsie, lecz kierownica ani drgnie auto hamuje nie zmieniając kierunku. Początkowo był nalot na tarczach, ponieważ auto długo stało nie jeżdżone i przy ostrzejszym hamowaniu non stop biło i trzęsło całą budą, aktualnie niby coraz mniej, tarcze już wyglądają jakby nie miały nalotu, ale bicie cały czas czuć, przez co czuje się niepewnie hamując. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź luzy,zbieżność, wyważenie kół, zmianę kół z tylnych na przednie i napisz ponownie czy nadal to występuje.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...