Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 Sportback COMPETITION PLUS suzuka grey


kamelus_

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, marcinch001 napisał:

Jak jest z wyciszeniem w tym aucie , jest głosniej związku z brakiem ramek w drzwiach ?

Tu jest ciekawa sprawa bo spotkałem się z opiniami że szumi przy 100 km/h itp. ale ja nie mam takiego problemu. Może dotyczy to aut z niejasną przeszłością albo wada jakiegoś konkretnego egzemplarza. U mnie przy prędkości 100 km/h jest totalna cisza. Przy około 160 km/h jest słyszalny normalny szum ale jest na tyle cicho że mogę tak jechać kilka godzin i nie jest to męczące - nic nadzwyczajnego. W A4 b6 którą miałem wcześniej było dużo ale to naprawdę dużo głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 19:02, kamelus_ napisał:

Wpadają kolejne drobne mody :naughty:

Montaż będzie w sposób fabryczny.

 

20191227_184528.jpg

A kiedy wpadną fotele Audi Exclusive ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, A-rek napisał:

A kiedy wpadną fotele Audi Exclusive ?

A są takie?

P.S. mówiąc nie skromnie mam chyba najlepsze możliwe fotele dostępne w tym aucie :whistling:

Edytowane przez kamelus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Leszczonka napisał:

Ajjj dopieszczone na maxa :) cieszy oko 

Dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamelus_ napisał:

Tu jest ciekawa sprawa bo spotkałem się z opiniami że szumi przy 100 km/h itp. ale ja nie mam takiego problemu. Może dotyczy to aut z niejasną przeszłością albo wada jakiegoś konkretnego egzemplarza. U mnie przy prędkości 100 km/h jest totalna cisza. Przy około 160 km/h jest słyszalny normalny szum ale jest na tyle cicho że mogę tak jechać kilka godzin i nie jest to męczące - nic nadzwyczajnego. W A4 b6 którą miałem wcześniej było dużo ale to naprawdę dużo głośniej.

a jaki masz przebieg? bo u mnie na początku też było cichutko.. a im bliżej 200 tys, tym było coraz głośniej. ale na szczęście szyby można regulować (tak mi mówili w ASO) żeby wróciło wszystko do normy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jedrekx napisał:

a jaki masz przebieg? bo u mnie na początku też było cichutko.. a im bliżej 200 tys, tym było coraz głośniej. ale na szczęście szyby można regulować (tak mi mówili w ASO) żeby wróciło wszystko do normy ;)

Zaledwie 30K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiadomo dlaczego nie masz takiego problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda, mała rzecz a cieszy, jedynie co bym zrobił mając ściągnięte boczki to zmienił podświetlenie klamek na białe, takie jest np w a3 8v i wygląda fajnie, nie wiem co AUDI strzeliło do głowy żeby akurat podświetlenie klamek było czerwone :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcin_o23 napisał:

fajnie to wygląda, mała rzecz a cieszy, jedynie co bym zrobił mając ściągnięte boczki to zmienił podświetlenie klamek na białe, takie jest np w a3 8v i wygląda fajnie, nie wiem co AUDI strzeliło do głowy żeby akurat podświetlenie klamek było czerwone :kwasny:

No waśnie to już kwestia gustu. Celowo zostawiłem czerwone bo moim zdaniem lepiej się komponuje z resztą. Do wysokości podłokietnika wszystko jest na biało czyli nogi  i kieszenie drzwi a wyrzej wszystko na czerwono. Moim zdaniem tworzy to całość i wygląda bardziej fabrycznie. Ostatnio dwa tygodnie jeździłem A6 C8 i fakt że podświetlenie ambientowe w tym aucie jest mega ale np. białe podświetlenie przycisków i kierownicy wogóle mi się nie podoba. Wygląda to mega biednie i pospolicie w mojej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zmiany póki co robisz :D Jakie Plany co do tego roku? Zostawiasz ją czy sprzedajesz? Co do ceny to wiadomo że pewnie będzie to najdroższa używana A5 tej generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bristol napisał:

Dobre zmiany póki co robisz :D Jakie Plany co do tego roku? Zostawiasz ją czy sprzedajesz? Co do ceny to wiadomo że pewnie będzie to najdroższa używana A5 tej generacji

Auto na razie zostaje. W listopadzie skończyła mi się gwarancja a od 3 lat poza gwintem nic przy aucie nie modziłem i jakoś się z tym dziwnie czuje ;)

Nadrobię w tym roku trochę zaległości w tej dziedzinie i będę się dalej cieszył autem. Linia tego A5 jest nadal bardzo świeża i w nowym aucie za bardzo nic więcej nie dostanę poza kilkoma asystentami których i tak bym nie zamówił. Tak dla przykładu ostatnio sporo jeździłem A6 C8 . Asystent pasa ruchu sam skręca kierownicą przy "nie zamierzonej zmianie pasa ruchu". Jest to mega irytujące a przy dużych prędkościach wręcz nie bezpieczne. Tniesz łukiem 180 km/h delikatnie zbliżasz się do wewnętrznej lini a on Ci odbija kierownicą. Wrażenie jak by auto wpadało w poźlizg a co za tym idzie moim naturalnym odruchem była szybka kontra. Po kilku takich akcjach za każdym razem wsiadając do auta wyłączałem system. Na chwilę obecną moim zdaniem zmiana auta była by czystą fanaberią. Myślę że do połowy roku wyrobię się z planami i auto będzie w 100% spełniać moje oczekiwania.

Mam plan na nowe auto pod koniec roku ale to z zupełnie innej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamelus_ napisał:

No waśnie to już kwestia gustu. Celowo zostawiłem czerwone bo moim zdaniem lepiej się komponuje z resztą. Do wysokości podłokietnika wszystko jest na biało czyli nogi  i kieszenie drzwi a wyrzej wszystko na czerwono. Moim zdaniem tworzy to całość i wygląda bardziej fabrycznie. Ostatnio dwa tygodnie jeździłem A6 C8 i fakt że podświetlenie ambientowe w tym aucie jest mega ale np. białe podświetlenie przycisków i kierownicy wogóle mi się nie podoba. Wygląda to mega biednie i pospolicie w mojej ocenie.

niby tak, kupiłem żonie A3 8V FL i tam mam białe podświetlenie wszędzie i to mi się mega podoba, dużo przyjemniej mi się na to patrzy w nocy niż na to czerwone, jak ruszę w A6 z modami to co się da wpadnie białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 19:45, kamelus_ napisał:

A są takie?

 

no właśnie.....

 

historia się powtarza..... lata temu zakładano znaczki S-line na B5, teraz AE, a w przyszłości będą kleić znaczki E-tron na zwykłych benzyniakach

 

PS: swoją drogą świetny samochód :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, A-rek napisał:

no właśnie.....

 

historia się powtarza..... lata temu zakładano znaczki S-line na B5, teraz AE, a w przyszłości będą kleić znaczki E-tron na zwykłych benzyniakach

 

PS: swoją drogą świetny samochód :thumbup1:

Z całym szacunkiem ale to trochę kiepskie  porównanie bo wymieniasz modyfikacje które nie mają ze sobą związku jak s-line w b5 (którego nigdy nie było) czy E-tron który nigdy nie będzie benzyną. Ja zamontowałem plakietki które po pierwsze występowały w tym modelu, po drugie w fabrycznie przygotowane miejsca i po trzecie NAJWAŻNIEJSZE DLA MNIE w aucie które posiada wyposażenie z Audi Exclusive. Nie założył bym emblematu gdyby nie miało ono z nim nic wspólnego. 

- dekory Audi Exclusive

- pakiet czerń Audi Exclusive

- skóra feinappa dostępna w Audi Exclusive

- lakier Audi Exclusive

- alcantara na boczkach przy pełno skórzanej tapicerce (praktycznie nieosiągalna konfiguracja w A5)

Itp.

Z tego co pamiętam aby mieć fabrycznie plakietkę AE musiałbym domówić kontrastowy szef za około 20K z czego zrezygnowałem.

Co ciekawe jak zamawiałem auto był dostępny pakiet promocyjny Bi Color Audi Exclusive (wnętrze obszyte w dwa kolory - było kilka konfiguracji) ale nie wziąłem go bo nie był dostępny dla foteli RS i nawet z tym pakietem nie było plakietek AE co jest już zlekka chore.

Myślę że patrząc na powyższe nie popełniłem wielkiego grzechu ale wierzę że może Cię to razić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamelus nie mam zamiaru się tutaj przegadywać i niepotrzebnie zaśmiecać ci tematu. Ty wiesz co innego, ja wiem co innego..... więc luz :wink:

 

 

Dopisze dla "potomnych"...

Audi Exclusive to nic innego jak tylko specjalna tapicerka, zazwyczaj dwukolorowa i z kolorową nicią. Żadne dekory, pakiety czerń nie mają nic wspólnego z AE.

 

Kamelus to nie żaden atak na ciebie czy twój samochód, jeśli tak to odbierasz to sorki.

 

 

Edytowane przez A-rek
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 8.01.2020 o 14:15, A-rek napisał:

Dopisze dla "potomnych"...

Audi Exclusive to nic innego jak tylko specjalna tapicerka, zazwyczaj dwukolorowa i z kolorową nicią. Żadne dekory, pakiety czerń nie mają nic wspólnego z AE.

Jeśli  chodzi montaż plakietek AE przez fabrykę wykonuje się to jedynie przy tapicerce jak odpisałeś. 

Jednak Audi Exclusive to również lakiery, elementy wykończenia jak właśnie dekory, czy specjalne pakiety jak np. specjalny pakiet czerń Audi Exclusive itp.

Tak podawał konfigurator i folder samochodu poniżej przykładowe foto z oficjalnego cennika Audi Exclusive

Ale to tylko wolą doprecyzowania "dla potomnych" :wink:

 

 

 

20200119_141632.jpg

Edytowane przez kamelus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, macie problem z tym drobnym akcentem w postaci znaczka, chciał założył, co nie zmienia faktu że kolega ma fotele z competition a nie z pakietu audi exclusive, gdyby takie były to ze znaczkami wyjechałaby z fabryki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...