Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja auta z ciągłością umów


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam okazję kupić za małe pieniądze lekko pukniętą corsę z 2002 roku, zapewne będzie jeździła nią w przyszłości dziewczyna.

Jedyny (dla mnie) minus: auto sprzedaje gość, który kupił je ok. pół roku temu na umowę, auta nie przerejestrował, poprzedni właściciel zrobił to samo. Wszystkie umowy są (cała ciągłość), karta pojazdu i dowód jest.

Jako, że w Puławach w WK jest dwóch pracowników, którzy zawsze wynajdą byle bzdurę, by zrobić problem, a znając moje szczęście na nich trafię przy rejestracji, to pytanie brzmi: czy mając wszystko, co powyżej (umowy, KP, dowód rej. + niezbędne wnioski) samochód bez problemu zarejestruję?

Niby sprzedający zapewnia mnie, że przy rejestracji nie będę miał najmniejszego problemu, ale może jest ktoś, kto spotkał się z podobną sytuacją?

Prawo niby mówi, że jest "X" dni na przerejestrowanie auta, ale wiem, że jest to termin względny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy dwa lata temu kupił Peugeota 406 w ten sposób, dostał dwie umowy ( poprzedni właściciel po zakupie nie przejestrował auta na siebie) i bez problemu zarejestrował auto w Wydziale Kom. w Żywcu.

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu ale jest warunek.

Musisz mieć do każdej umowy również kwitki z opłaty skarbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu ale jest warunek.

Musisz mieć do każdej umowy również kwitki z opłaty skarbowej.

Czyli jak kwitków ze skarbówki nie będzie, to może być problem z rejestracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarejestrują bo od każdej umowy kupna-sprzedaży należy zapłacić podatek.

Jeśli poprzednicy tego nie zrobili to masz problem.

Czy będziesz mógł sam wnieść za nich opłaty to już musisz popytać u siebie w skarbówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wujek dobre serce" i pewnie za nich złożysz deklaracje PCC do US i się za nich podpiszesz ??? A potem jak się okaże że jest inna wartość rynkowa auta od tej w deklaracji to złożysz korekty .....

Zapomniałem o mandatach i np czy auto nie było używane w działalności przestępczej. Aut z wadami prawnymi się nie kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda kwestia podatku, ale wizyta lub telefon do skarbówki załatwi tę kwestię. Problem może się pojawić także ze strony ubezpieczenia OC. Jeśli właściciel pojazdu (widniejący w dowodzie rej) wypowiedział umowę ubezpieczenia, to z chwilą upływu terminu ochrony ubezpieczeniowej traci ona ważność. Nabywca zaś powinien opłacić składkę ubezpieczenia od dnia zakupu. Tak więc jeśli nie masz pewności, czy umowa OC jest ważna (fakt, że ktoś zapłacił składkę na nazwisko poprzedniego właściciela nie ma znaczenia, jeśli prawowity właściciel wypowiedział umowę), to powinieneś w dniu zakupu pojazd ubezpieczyć. Unikniesz wtedy niespodzianek ze strony UFG, która to instytucja "nagradza" zapominalskich nakazem płatniczym na kwotę bodajże 3700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydział komunikacji żąda jedynie pokazania aktualnego ubezpieczenia i nie obchodzi go wcześniejsze.

A czy UFG się przyczepi to już trudno powiedzieć.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zarejestrujesz bez problemów potrzebujesz tylko umowy i kwit potwierdzający ważną polisę OC żadnych kwitów od zapłaconego podatku nie potrzeba rejestrowałem nie raz auto z dwoma lub trzema umowami i nigdy problemów nie było miesiąc temu takie auto kupił mój brat tez z dwoma umowami sprzedający nie zarejestrował auta na siebie i brak jakich kolwiek problemów w WK a z tym niezapłaconym podatkiem to kompletna bzdura WK nie obchodzi to czy ktoś zapłacił go czy też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Nie siać defetyzmu, normalna sprawa dla urzędników. Nikt się o PCC nie pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale u mnie zażądano potwierdzenia zapłacenia podatku.

Nie sieje zamętu,podaje tylko fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacając skarbowy dostajesz kwitek do przelania kasy , a w tytule wpisujesz pesel , żadnych druków nie wypełniasz , więc nie wiem skąd potwierdzenia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie wiem skąd potwierdzenia itp

Ten kwitek właśnie jest potwierdzeniem dla WK.

Dodam jeszcze to.

Rejestrując samochód używany, kupiony w kraju, trzeba też odwiedzić skarbówkę i złożyć druki PCC-3, czyli opłacić podatek od czynności cywilno-prawnych wynoszący 2 proc. od wartości samochodu. Zazwyczaj opłaca go kupujący auto, reguluje to umowa kupna-sprzedaży. PCC nie trzeba płacić, gdy sprzedający to przedsiębiorca a na sprzedawane auto wystawia fakturę VAT. Wprawdzie w wydziale komunikacji nikt nas nie zapyta o dopełnienie formalności fiskalnych,

ale warto pamiętać że na opłacenie podatku mamy 14 dni od daty zawarcia umowy nabycia samochodu.

A więc tak jak pisałem wcześniej.

U mnie w WK chcą kwitka, w innych nie koniecznie.

Niby żyjemy w jednej Polsce ale każdy urząd robi tak, jak sobie sam zinterpretuje przepisy.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie w wydziale komunikacji nikt nas nie zapyta o dopełnienie formalności fiskalnych,

Więc jest czarno na białym WK ma gdzies opłatę skarbową tak jak napisałem wcześnej więc nie wiem dlaczego wołali od ciebie kwity

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale u mnie zażądano potwierdzenia zapłacenia podatku.

Nie sieje zamętu,podaje tylko fakty.

jakim prawem ? Podatek leży po stronie kupującego a czy ta osoba z umowy go zapłaciła to nie problem naszego kolegi który chce nabyć auto. Ma ciągłość umów, Kartę pojazdu ( jeśli wydano ) , ważne OC i badanie techniczne i działa w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim prawem ?

Chcesz to podam numer do WK w TL, sam zapytaj.

Mnie to lata ciepłym kalafiorem.

Piszę tylko jak jest u mnie i nie walczę bo to walka z wiatrakami.

Płacę to co mam zapłacić w skarbówce,pokazuję kwitek opłaty i rejestruję.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zarejestrujesz bez problemów potrzebujesz tylko umowy i kwit potwierdzający ważną polisę OC żadnych kwitów od zapłaconego podatku nie potrzeba rejestrowałem nie raz auto z dwoma lub trzema umowami i nigdy problemów nie było miesiąc temu takie auto kupił mój brat tez z dwoma umowami sprzedający nie zarejestrował auta na siebie i brak jakich kolwiek problemów w WK a z tym niezapłaconym podatkiem to kompletna bzdura WK nie obchodzi to czy ktoś zapłacił go czy też nie

Dokładnie tak jak pisze ivan1977. Musisz mieć umowy, kwitki za pcc nie są Ci potrzebne (nawet jak ktoś nie zapłacił to nie Ciebie będą ścigać). Umowy oczywiście w oryginale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim prawem ?

Chcesz to podam numer do WK w TL, sam zapytaj.

Mnie to lata ciepłym kalafiorem.

Piszę tylko jak jest u mnie i nie walczę bo to walka z wiatrakami.

Płacę to co mam zapłacić w skarbówce,pokazuję kwitek opłaty i rejestruję.

Są chorzy , nie masz prawa posiadać takich rzeczy jak dowody opłaty skarbowej kogoś innego, tak samo jak nie możesz że swojego konta opłacić komuś akcyzy :) Widocznie nikt ich jeszcze nie naprostował i żądają gruszek na wierzbie

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Są chorzy , nie masz prawa posiadać takich rzeczy jak dowody opłaty skarbowej kogoś innego, tak samo jak nie możesz że swojego konta opłacić komuś akcyzy :) Widocznie nikt ich jeszcze nie naprostował i żądają gruszek na wierzbie

Dokładnie i to nie tylko cudzych ale i opłaty zrobionej przez ciebie miałem sytuacje że w Urzedzie Miasta zawołali moją ksiażkę przychodów i rozchodów po wezwaniu kierownika i uświadomieniu mu że do wgladu w nią ma tylko Naczelnik US lub uprawniony pracownik pan nagle zrezygnował i dzwonił w tej sprawie do US po wysłuchaniu info zaprzestał walki o wgląd do książki tak samo jest z kwitami masz je dla siebie lub do wglądu US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...