Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana silnika


tommm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, klubowicze szybkie pytanie, mianowicie padł mi silnik:(( (afn 110) a znajomy ma silnik z wersji 90 konnej, tylko szczegół w tym, iż nie wiem czy jest to AHU czy 1Z. I tutaj moje pytanie, czy wkładając silnik z jego auta, i zakładając osprzęt ( turbo wtryski , pompa) z mojego afn-a, powinno wszystko grać ?? I jeszcze jedna myśl, mianowicie na swoim autku mam nalatane ok 2000km na nowym rozrządzie, czy jest możliwość przełożenie mojego kompletnego rozrządu do wersji 90km?? Dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klubowicze szybkie pytanie, mianowicie padł mi silnik:(( (afn 110) a znajomy ma silnik z wersji 90 konnej, tylko szczegół w tym, iż nie wiem czy jest to AHU czy 1Z. I tutaj moje pytanie, czy wkładając silnik z jego auta, i zakładając osprzęt ( turbo wtryski , pompa) z mojego afn-a, powinno wszystko grać ?? I jeszcze jedna myśl, mianowicie na swoim autku mam nalatane ok 2000km na nowym rozrządzie, czy jest możliwość przełożenie mojego kompletnego rozrządu do wersji 90km?? Dziękuje za podpowiedzi

z tego co się orientuję wtryski 90 ma mniejsze i chyba mniej wydajną pompe także nie zgra się to. Trzeba wystroić go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale cały osprzęt- tak jak pisałem wtryski, pompa, oraz turbina byłaby założona od mojego afna- tylko słupek od 90 konnej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na sterowanie turbiną w 1Z gruszka jest sterowana nadciśnieniem, a w AFN podciśnieniem, pompa i wtryski pasują p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz słupek podejdzie bez problemów. rozrząd załóż swój, rolki przełóż ale pasek daj nowy.

Edytowane przez mapper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz słupek podejdzie bez problemów. rozrząd załóż swój, rolki przełóż ale pasek daj nowy.

i o to mi chodziło! dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ahu nie ma na rozrzadzie pompy wody? Bo jak tak to nie podejdzie twoj rozrzad. 1z to raczej to samo ale chyba panewki sa delikatniejsze, twoj osprzet podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przekładałem u siebie silnik na 1z wszystko pasuje jeśli silnik pochodzi z audi albo passata. Od golfa itp słupek ma inaczej otwory na łapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...