Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mocowanie listw i lotki s-line do zwykłej b7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jak zamontować progi drzwiowe s-line? Te zwykłe się zdejmuję czy na nie się zakłada? jak się zdejmuje to jak? I ja najlepiej przymocować ?

To samo pytanie z lotka, czy trzeba zdejmować tą "małą lotke" ze światłem stopu czy na to się nakłada. Widziałem że niektóre lotki s line sa ze swiatłem stopu, wiec jak to wtedy rozwiazac ?

Opublikowano

Lotka oryginalnie jest przykrecona, dokładając ja do zwykłej klapy nie trzeba nic wiercic a jedynie przykleić na klej do szyb bez ruszania klapy.

Opublikowano

listwy drzwiowe zdejmujesz, kazda przykręcona jest na 2 śrubki, odkręcasz je i wysuwasz listwy, pózniej s line montujesz w ten sam sposób, jezeli masz lotke s line to musisz wyciac te bolce i przykleic tak jak kolega wyzej napisał na klej do szyb. Wszystko u siebie wymieniałem w ten sam sposób

Edytowane przez zelek2012

Opublikowano

Lotkę s-line naklejasz na zwykłą lotkę (zwykła jest zintegrowana z klapą i jej się nie demontuje) wcześniej obcinając bolce w lotce s-line i usuwając stary klej np. zmywaczem silikonowym. Następnie nakładasz klej ( http://allegro.pl/wurth-klej-do-spojlerow-szyb-samochodowych-310ml-i5868209072.html) w miejsce starego, który wcześniej wyczyścisz i naklejasz na zwykłą lotkę.

Co do listew to już kolega wyżej dokładnie napisał co i jak ;)

:hi:

Opublikowano
  • Autor

a jak przy lotce jest 3 światło ? np jak tu

http://allegro.pl/lotka-klapy-tyl-audi-a4-b6-b7-s-line-avant-lz9y-i6584514343.html#thumb/1

i te bolce co widać trzeba usunac tak?

a te śrubki przy listwach to gdzie one się znajduja? ori też przykrecic w to samo miejsce czy na klej ?

Opublikowano

tu masz wycięty kawałek tylnej klapy, w lotce niema światła ono jest w klapie

jak montujesz lotkę na klapę nie sline to bolce musisz usunąć i przykleić lotkę na klej

śruby masz na dole drzwi od wewnątrz, odkręcasz 2 szt i przesuwasz listwę w tylną stronę samochodu, wszystkie montuje się tak samo

Opublikowano

Witaj!

Każda z listew jest przykręcona małymi śrubkami z dwóch krańcowych stron.

Odkręcasz śruby i wysuwasz listwę do siebie.

Nową wsuwasz na jej miejsce i przykręcasz tymi samymi śrubkami.

Po wyciągnięciu starych listew warto przeczyścić miejsca mocowania i sprawdzić czy na listwach nie ma śladów rdzy, żeby się potem nie zdziwić,

Pozdrawiam!

Opublikowano

Kolego chodzi ci o listwy drzwiowe czy nakładki progowe???

Napisałeś listwy progowe a czegoś takiego nie ma.

Opublikowano
  • Autor

a te listwy ktore sa wewnatrz na progach z napisem s line to jak mocowac?

Opublikowano

Te wewnątrz są przyklejania na taśmę dwustronna. Jest trochę zabawy przy wymianie żeby tasme zerwać i wyczyścić dobrze. Ale ja dałem rade jakoś :-)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ja akurat u siebie chce przykręcić taką lotkę, a nie ucinać te bolce, I teraz mam takie pytanie do wszystkich, czy pod spodem w każdej klapie są jakieś już otwory do przykręcenia lotki? żeby tylko przewiercić małym wiertłem od spodu a od góry już tym właściwym. Miałem już przykład klejenia lotki w poprzedniej B6, klejem wurtha to po 2 latach odleciała w pole ;) A niby trzymała mocno ;)

Pytam ponieważ jak by były otwory od spodu to nie trzeba wtedy nic wymierzać, a nie chce mi się w tym mrozie wszystkiego rozbierać i sprawdzać ;)

Opublikowano

Ja osobiscie przyklejałem u siebie, ale wydaje mi się że raczej nie ma otworów, otwory były w oryginalnym s line, zwykła klapa raczej nie była przystosowana do tego, ale jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi :)

Opublikowano

Nie no może od spodu są jakieś otwory, bo wątpię żeby robili dwa rodzaje klapy. Jak już jest wzór od spodu i jakiś otwór to tylko przewiercali górę i finito. tak sądzę, wolę się upewnić na 100% niż ją przyklejać ;)


Nie no może od spodu są jakieś otwory, bo wątpię żeby robili dwa rodzaje klapy. Jak już jest wzór od spodu i jakiś otwór to tylko przewiercali górę i finito. tak sądzę, wolę się upewnić na 100% niż ją przyklejać ;)

Podobnie było z obudową stacyjki ;) Były ślady od spodu oryg, jak było wycięte pod manetkę tempomatu ;) Wystarczyło poprawić linię nożykiem, wyciąć i po sprawie ;)

Opublikowano

Nie no może od spodu są jakieś otwory, bo wątpię żeby robili dwa rodzaje klapy. Jak już jest wzór od spodu i jakiś otwór to tylko przewiercali górę i finito. tak sądzę, wolę się upewnić na 100% niż ją przyklejać ;)

Nie no może od spodu są jakieś otwory, bo wątpię żeby robili dwa rodzaje klapy. Jak już jest wzór od spodu i jakiś otwór to tylko przewiercali górę i finito. tak sądzę, wolę się upewnić na 100% niż ją przyklejać ;)

Podobnie było z obudową stacyjki ;) Były ślady od spodu oryg, jak było wycięte pod manetkę tempomatu ;) Wystarczyło poprawić linię nożykiem, wyciąć i po sprawie ;)

a widzisz no byc może :) jak już bedziesz wiedział to daj znać jak to jest z ta klapa bo jak mi pójdzie w pola to też trzeba bedzie przykrecac jak się bedzie dało :)

Opublikowano

No mi poszła, wiadomo, woda dostaje się pod daszek, zamarznie i z czasem klej puści, trzymało dobrze z początku, nawet daszek obciążyłem ciężarkami, żeby go docisnąć solidnie. Z tego co widziałem to w modelach B6 chyba były przyklejane, a w B7 są już otwory. Ale czekamy na odpowiedzi innych uzytkowników, bo być może ktoś sobie wiercił i przykręcał daszek. idzie to zrobić bez problemu, ale łatwiej jest jak już od spodu są jakieś ślady fabrycznie, że w tych miejscach robili otwory, to ułatwi to sprawę

Opublikowano

No mi poszła, wiadomo, woda dostaje się pod daszek, zamarznie i z czasem klej puści, trzymało dobrze z początku, nawet daszek obciążyłem ciężarkami, żeby go docisnąć solidnie. Z tego co widziałem to w modelach B6 chyba były przyklejane, a w B7 są już otwory. Ale czekamy na odpowiedzi innych uzytkowników, bo być może ktoś sobie wiercił i przykręcał daszek. idzie to zrobić bez problemu, ale łatwiej jest jak już od spodu są jakieś ślady fabrycznie, że w tych miejscach robili otwory, to ułatwi to sprawę

klejem do szyb przyklejałeś lotkę ?

Opublikowano

A więc tak, zaglądałem dzisiaj pod spód klapy, po demontażu tapicerki okazało się, że w normalnej klapie są już otwory o rostawie 62 cm, tyle samo co mocowania od lotki ;) Tak, że wiercę od spodu, zabezpieczam ranty po wierceniu podkładem i lakierem do zaprawek. trzeba jeszcze dobrze uszczelnić wokół otworów, żeby woda nie dostawała się do środka klapy ;)

Opublikowano

A więc tak, zaglądałem dzisiaj pod spód klapy, po demontażu tapicerki okazało się, że w normalnej klapie są już otwory o rostawie 62 cm, tyle samo co mocowania od lotki ;) Tak, że wiercę od spodu, zabezpieczam ranty po wierceniu podkładem i lakierem do zaprawek. trzeba jeszcze dobrze uszczelnić wokół otworów, żeby woda nie dostawała się do środka klapy ;)

a jednak miałeś racje :) no to do dzieła :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.