Skocz do zawartości
IGNOROWANY

awaria automatu?


wisiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem ze skrzynią. Oznaczona jako HNL JAX współpracująca z silnikiem 3,0 ASB. Skrzynia podczas normalnego użytkowania pracuje wzorcowo. Problem zaczyna się po użyciu pozycji tzw" kick down"- samochód zawija podprzestrzeń, ale po odpuszczeniu i ponownej próbie obroty idą w nieskończoność w górę( jakby ospale) i brak przełożeń na wyższe( łopatkami można to zrobić). Problem występuje tylko w tej pozycji pedału przyśpieszenia. Podczas wolnego przyśpueszania skrzynia przerzuca biegi. Nadmienię iż problem znika po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika, ale od momentu ponownego użycia" kick downa" znów jest to samo. Proszę o naprowadzenie mnie na właściwą ścieżkę diagnozy. Acha komputer nie pokazuje żadnych błędów. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASB


ASB

Witam. Znalazłem przyczynę niewłaściwej pracy skrzyni. Ale po kolei. Do ww objawów doszło jeszcze gaśnięcie silnika podczas jazdy. Działo się to tylko na zimnym silniku. kompletnie nie miał mocy. Obroty oscylowały w granicach +- 200, w skrajnym wypadku spadały mocniej , silnik dławił się i gasł. Nowy objaw dał mi do zastanowienia. Zmieniłem filtr paliwa i powietrza, przeczyściłem wstępny filtr siatkowy powietrza w dolocie. Efekt? Moje audi znów zapier....a jak szalone. Bolączki znikły jak ręką odjął. Tak więc tak banalna sprawa tyle krwi mi napsuła. Nadmnienię iż filtr paliwa wg zapisanego przebiegu miał niecałe 30 tys. przebiegu. Tak więc uważam iż zmiana wszyskich filtrów co 10- 15 tys. jest jak najbardziej zasadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...