Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza?


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś mógł by powiedzieć mi, w którym miejscu znajdują się w moim silniku czujnik ciśnienia doładowania oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza? Jedni mówią, że czujnik doładowania jest w ECU, inni że w kolektorze. Jak to jest dokładnie? Jak tak patrzę na swój kolektor to w zasadzie chyba widzę w nim tylko jeden czujnik ale nie wiem czy to od doładowania czy od temperatury. Zdjęcie poglądowe mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik był w ECU. Ale moja była 96r

Zobacz mniej więcej na środku kolektora. Jeżeli pod spodem z kolektora wychodzi wężyk tzn. że masz w ECU.

Zawsze możesz jeszcze odkręcić pokrywę kompa i będziesz miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na rurę powietrza z tyłu silnika, od spodu masz czujnik temperatury powietrza zasysanego do silnika, obok masz: albo wężyk do ECU albo drugi czujnik.

W 1997 była zmiana ECU, część ma wężyk i czujnik ciśnienia w ECU, a część ma czujnik obok czujnika temperatury w rurze dolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę to ogarniał. Dzięki za podpowiedzi.


Wygląda na to, że oba czujniki mam w kolektorze, wcześniej tego drugiego nie zauważyłem.

Wrzucam zdjęcie mojego kolektora z zaznaczonymi w kółku czujnikami. Czy ktoś może spojrzeć i napisać który z nich to który?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/4c52474a3cb97e70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to drugie to jest mocowanie zaworu od sterowania egr, masz wężyk widać na zdjęciu.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/4a06c9a549ec0067

Edytowane przez Lechux33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O faktycha, coś tam jest. Skoczę później do auta i sprawdzę, czy ten wężyk prowadzi do ECU.


No tak, idzie wężyk do ECU. Dzięki za tą informację. Nie widziałem go wcześniej bo idzie w tej pofalowanej osłonie z wiązką przewodów :) Jeszcze tylko pytanie, czy pokrywa ECU ma jakąś uszczelkę i jeśli tak, to czy po otwarciu będę musiał wstawiać nową uszczelkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywe czarnej puszki tej co kryje przekaźniki i ecu możesz sciągać i zakładać ile chcesz.

Jakaś tam uszczelka chyba jest ale razem z pokrywą? Nie zwracałem nawet na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem dzięki. A z tego co mi się wydaje, to żeby dostać się do czujnika ciśnienia doładowania to muszę rozbierać ecu? w sensie tą metalową obudowę? czy czujnik jest umieszczony od razu pod tą plastikową pokrywą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem dzięki. A z tego co mi się wydaje, to żeby dostać się do czujnika ciśnienia doładowania to muszę rozbierać ecu? w sensie tą metalową obudowę? czy czujnik jest umieszczony od razu pod tą plastikową pokrywą?

Musisz 4 śrubki na torxa odkręcić od obudowy i wychodzi cała elektronika.

edit;

Ja tam grzebałem przy podpiętym aku. Także spokojnie. W tym silniku zadbali również o pancerne ecu.

Edytowane przez karaluch8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...