Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nagły brak świateł mijania i drogowych - AWARIA A4


SZYCHA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ot i A4 mnie zaskoczyło na trasie po postoju przestały mi działac światła mijania i drogowe...pozycja jest halogeny działają

Jazda przez 150 km ciemną noca nie nalezy do przyjemności

Bezpieczniki i ładowanie sprawdziłem -ok.

Po przełącznie na drogowe na desce kontrolka pali się brakuje tylko swiateł i kontrolki od drogowych. Podejrzewam przekażnik lub manetkę.

Jak sprawdzić manetkę czy jest dobra i który przekażnik jest od świateł.

Pozdrawia

Szycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje w tym samochodzie, we wcześniejszych i późniejszych przekaźnik od świateł.

Na pewno nie ma fabrycznego.

Jedyna opcja, to że ktoś dołozył takowy.

Manetka się upaliła, lub może być problem z np. kostką stacyjki, sprawdź co jeszcze nie działa oprócz świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

100 wątków czytałem i ktoś też tam pisał że nie ma przekażnika....sprawdzę manetkę ale blado to widze żeby to była przyczyna.

Reszta działa.

Może jeszcze jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sytaucja opanowana, światła już działają i ot podzielę się odkryciami.

Przekażnika od świateł nie ma AUDI A4 99` AVANT (po liftingu) ...chyba, że gdzieś jest w bagażniku :decayed:

To co jest w książce "Audi A4 Sam naprawiam" jest zagadką...w miejscu gdzie autor opisuje przekażdnik świateł jest zwykłe giazdą łączeniowe dwóch przewodów.

Zdobyłem przełączniki - DZIĘKI martines-76:thumbup: .Wymiana poszła sprawnie tylko szlak mnie trafił jak ogazało się, że do zdjęcia kierownicy potrzebny jest troX 55 i tu zganię wszystkich co pisali w wątkach dotyczących naprawy przełączników (są tacy co pisali trox 25, powodzenia może jak sie go skarpętką owinie) :rant:....ludziska piszcie konkretnie (prawdę) jakie klucze są potrzebene bo można się narobić i nic nie zrobić.

Dla przestrogi ...trzeba mieć trochę kluczy ...a w szczególności komplet troxów, kwadratów i śrubokrętów i nasadkę do troxa 55 do kierownicy.

Przy okazji wymiany pzrełacznika świateł założyłem nowy (urzywany) przełacznik od wycieraczek z fis`em bo w planach jest zmiana licznika na pełny fis.

Światła już działają ... przyczyną braku świateł mijania i długich okazał się uszkodzony przełacznik świateł (zgrzane styki)

Trochę jest emocji przy zdjęciu AIRBAG`a głupio by wyło sobie walnąć w twarz poduszkę. :no:

Dzięki za odpowiedzi :hi:, pozdrawia.

SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ten przekaźnik do świateł czy nie?

Jak jest to który to jest bo mi tez wczoraj padły nagle oba światła mijania (postojowe i drogowe są) i chce wymienić ten przekaźnik, bo wątpię żeby nagle obie żarówki na raz się spaliły.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ten przekaźnik do świateł czy nie?

Jak jest to który to jest bo mi tez wczoraj padły nagle oba światła mijania (postojowe i drogowe są) i chce wymienić ten przekaźnik, bo wątpię żeby nagle obie żarówki na raz się spaliły.

Pozdrawiam!

A jednak sprawdź żarówki - miałem taki przypadek u siebie, że w jednym momencie padły dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączę się do tego wątku, chciałabym się dowiedzieć, jak przełącznik świateł pada, to na amen czy czasem światła moga zadziałać a czasem nie? Dzisiaj padły mi obydwa, myślałam, że jeden ksenon mi się przepalił, a okazało się, że obydwa nie świecą. Po 2godzinnym postoju wyszłam do auta, włączam, najpierw nie działały, później za chwile obydwa działają, a za chwile włączam znowu działa tylko prawe, później z kolei znowu włączam i obydwa świecą. Drogowe świecą normalnie. Możliwe, że po prostu żarówki mi padają??? Sama już nie wiem...Mój Audik jak zwykle chyba sobie ze mnie jaja robi.

HILFE !!!! :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ten przekaźnik do świateł czy nie?

Jak jest to który to jest bo mi tez wczoraj padły nagle oba światła mijania (postojowe i drogowe są) i chce wymienić ten przekaźnik, bo wątpię żeby nagle obie żarówki na raz się spaliły.

Pozdrawiam!

A jednak sprawdź żarówki - miałem taki przypadek u siebie, że w jednym momencie padły dwie.

potwierdzam :> miałem tak samo i nawet też wątek o tym założyłem :wink4:

bardzo często padają dwie naraz żarówki,dlatego jak już jedna padła to wymieniać od razu obydwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. w czasie jazdy cały czas palą mi sie światła drogowe (długie) zamiast mijania zrobiło tak się dzisiaj jak autko postało na parkingu na dużym słońcu, czy to mogło miec jakis wpływ na tą awarie?. co zrobic czy koniecznie muszę dac do elektryka czy moge jakos sam ten problem rozwiązac? pozrdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b5 98' kombi 2,5l brak dlugich. Wymienilem pająka i nadal nic. Pojawil sie problem z wycieraczkami. Brak 1-go stopnia. Ktore to przekazniki. Doradzcie prosze

20180507_201105.jpg

Edytowane przez Bazyleusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...