Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Hak Westalia i dorobienie kluczyka


zbychzz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Mam w swoim autku hak westfalii blokowany na kluczyk. Problem jest z tym że kupiłem te autko ale bez kluczyka do haka. Czy wie ktoś gdzie taki można dorobić ?

Dopiszę że obchodziłem u siebie stoiska z dorabianiem kluczy i nikt nie potrafii dorobić takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do ASO i zapytaj czy po VIN Ci dorobią. A potem sprawdz czy taniej nie zakupisz nowego haka na allegro. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście dobry pomysł ale ja chciałbym po prostu haczyk zdemontować a do tego tylko kluczyk ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście dobry pomysł ale ja chciałbym po prostu haczyk zdemontować a do tego tylko kluczyk ;(

:shocked: no to kibel. Trzeba bedzie ciąć :mysli: Dzwon do ASO i zapytaj ile biora za nowy kluczyk. Ryzykujesz oczywiscie ze hak może byc nieoryginalny (zmieniony przez poprzednika) i fabryczny kluczyk zostanie na pamiatke :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kibel kibel ! chciałem dorobić kluczyk w ASO (okazało się że mam oryginalnie montowany przy zakupie już) zażyczyli sobie 400 zł za dorobienie. Narazie to poszukam sobie jeszcze u innych hakmistrzów ale po usłyszeniu tej ceny chyba już mi tak bardzo nie przeszkadza ten hak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zażyczyli sobie 400 zł za dorobienie.

Chyba taniej i bezpieczniej kupic nowy na allegro. Tylko jak wyciagnac ten stary. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kluczyk do swojego haka, ale niestety nie dało sie pokręcić nim w zamku. WD i inne specyfiki nie pomagały, a musiałem zdjąć hak. Wiertarka, młotek i ostry śrubokręt okazały sie bardzo pomocne przy "rozmontowywaniu" wkładki zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc po jeżdżeniu po aso i innych firmach od haków nie dało nic - w aso chcieli chyba coś koło 400,- bez gwarancji że hak będzie pasował - za dorobienie haka w innej firmie gdzie montują i demontują haki stwierdzili że hak mozna dorobić jak wyślę hak do wesfalii (czyli demontaż belki i jej wysyłka-paranoja). Później znalazłem gościa jedynego w mieście który dorabia klucze do zamka, który mi powiedział że może postarać się ale jak narazie "nie udało mu się dorobić jeszcze do wesfali". Wspomnę jeszcze że posiadałem tabliczke znamjonową od haka ze wszystkimi numerami. Później wyszło że wkładka jest brudna i wyszła decyzja:

Wiertarka, młotek i ostry śrubokręt okazały sie bardzo pomocne przy "rozmontowywaniu" wkładki zamka.

i tak trzebabyło od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kluczyk do swojego haka, ale niestety nie dało sie pokręcić nim w zamku. WD i inne specyfiki nie pomagały, a musiałem zdjąć hak. Wiertarka, młotek i ostry śrubokręt okazały sie bardzo pomocne przy "rozmontowywaniu" wkładki zamka.

Ja u siebie mam 2 ori kluczyki, jeden to nawet wkładki nie widział... i co z tego jak poprzednik zaślepki(leżała pod kołem zapasowym) nie zakładał na wkładkę i ta zaśniedziała w środku i d...:(

Narazie mi nie przeszkadza ale jak będę chciał zdjąć hak to będę musiał użyć właśnie takich narzędzi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - po "zdemontowaniu" wkładki za pomocą wiertarki itd. da się hak normalnie użytkować (zakładać, zdejmować, podczepiać przyczepkę) tracąc jedynie możliwość zabezpieczenia go przed kradzieżą, czy racze jest do wyrzucenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam dosyć mocna sprężyna, która napina mechanizm blokady i nie powinno się nic stać, ale istnieje ryzyko, że podczas jazdy może się wypiąć hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...