Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lift 1,9 PD w ubraniu S4 Radi8 19x8,5 19x10


kresek

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mój ostatni zakup.

Auto odkupione jak zwykle od prywatnego właściciela w Niemczech.

Kupione prawie zupełnie przypadkowo. Wisiało kiedyś na ebay za 2500e. Jako, że podobno miało uszkodzone wtryski, zaproponowałem mniej niż połowę z ceny z ogłoszenia.

Po 2 miesiącach zapytanie czy dalej jestem zainteresowany, oczywiście tak, więc wyjazd do DE, w nocy w drugi dzień świąt.

Po przebojach i 700km trasy dotarłem. Na miejscu okazuje się, że aku totalnie kaput, więc silnika nawet nie odpalę, bagażnik zamknięty, nie wiadomo ile na liczniku, właściciel nie pamiętał bo auto stało juz ponad rok. Negocjacja ceny i stanęło na 900e. Pora wracać i brać się za robotę.

Co się okazało właściciel celowo wprowadzał w błąd gdyż wiedział od mechanika, że uszkodzony jest silnik a nie wtryski. A skąd się dowiedziałem? Po ściągnięciu pokrywy zaworów niespodzianka.

Rzeczywiście wtrysk 1 i 4 nie pracuje, ale nie dlatego, że uszkodzone tylko włożone z 90km silnika. Telefon do DE i informuje Pana, żeby zmienił mechanika, bo zamontował mu nie takie wtryski jak potrzeba i dlatego auto nie chodzi :D Jego wiązanka na temat mechhanika aż miło było słuchac, wtedy się przyznał, że mechanik powiedział ze to musi być coś z silnikiem bo po wymianie wtrysków dlaej te same 2 cylindry nie pracują :D

Zakupiłem więc komplet wtrysków z polo 1,4tdi po przebiegu 120tys km i silnik pracuje aż miło.

Co do auta. Kolejna niespodzianka podłączenie akumulatora a na blacie niecałe 200tys. km. Szybkie sprawdzenie w ASO i się okazało prawdą bo serwis do 2014r i 169tys km :D

Wszystkie szyby w oryginale, malowane maska i z lewej strony błotnik i drzwi, po zbadaniu miernikiem musiała być wgniota na wysokości klamki, bo tylko tam jest szpachla, a cała reszta oryginał.

Auto wstępnie miało być na handel, ale uznałem, że z takim przebiegiem i stanie szkoda go puścić w świat. A że najmlodszy junior ma już prawie 3 lata, decyzja z żoną, sprzedajemy jej Polo GTI i zostawiamy A4. W końcu 4 drzwi :D

Teraz auto jest kompletnie umyte, wstępnie wyczyszczone w środku. Od kilku dni walczę z korektą lakieru, na którą pójdzie powłoka kwarcowa.

Co do autka:

- silnik 1,9 115KM

- pakiet zewnętrzny z S4, zderzak przedni, listwy progowe, listwy drzwiowe, grill, brakuje tylko esowego zderzaka z tyłu.

- 4x elektryczne szyby

- centralny z pilotem

- duży fis

- duża nawigacja, ale już nie ori

- climatronic

- grzane fotele

- skórzane fotele kubełkowe

- poduszki powietrzne przód, fotele i kurtyny

- parctronic tył

- xenon

W planach doprowadzenie technicznie do ładu, głownie hamulce ze względu na długi czas stania. Rozrząd olej wiadomo. Poprawienie mocowania progów z S4 i zderzaków bo spasowanie totalnie do D. Poza tym w planie gewinde, jakieś fajne koło, zrobienie pod 180KM i myślę, że juz tyle jej wystarczy.

Zdjęcia zaraz po przyjeździe i umyciu przed wjazdem na garaż do korekty.

Więcej foto po korekcie, jak już ladna będzie :)

aud_2.jpg
 
aud.jpg
 
aud3.jpg
 
Edytowane przez kresek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci sie udała prawdziwa okazja z Niemiec :)

To ci sie udała prawdziwa okazja z Niemiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh niezła historia :decayed: powodzenia w modzeniu bo baza naprawdę fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az wierzyc sie nie chce ze Niemiec tyle spuscil.

Bierz flache i jedz do tego mechanika z podziekowaniami:-D

Gratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło ohydne, ale sama baza mega ładna. Udało Ci się ustrzelić niezłą okazję, trochę jak kupowanie kota w worku lecz jak wiadomo kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło ohydne, ale sama baza mega ładna. Udało Ci się ustrzelić niezłą okazję, trochę jak kupowanie kota w worku lecz jak wiadomo kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :P

Tu skusiła mnie cena, bo wiedziałem, ze w razie W to za same zderzaki i progi zwróciło by się auto :)

Dzisiaj już prawie skończyłem korektę, została tylko klapa i zderzak z tyłu i jutro wchodzi kwarc :D

"Delikatnie" zajechany lakier, ale dzięki temu nigdy nie polerowany, piękna grubość, więc można było dojść do 99% ideału.

15857002_958285214308718_1611848943_o.jp
15902886_958285224308717_678236701_o.jpg
Edytowane przez kresek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wdzięczny lakier :) ale chyba nie widziałeś zajechanych lakierów jeśli uważasz, że ten był w kiepskim stanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ten napis quattro zlikwidował jeśli by się dało a reszta to dobra baza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwiduj napis z listw drzwiowych. Trochę nie pasuje. Na lato jakąś felga i będzie lepiej wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jeździ, żadnych niespodzianek :)

Auto po korekcie, lakier zabezpieczony powłoką UNC-R, pierwsze mycie po 1,5 miesiąca, powłoka spisuje się znakomicie i trzeba powoli szykować się do sezonu.

19x8,5 215/35/19 i 19x10 225/35/19.

Ale z przodu brakuje jednak jeszcze cala :(

 

Obraz_001.jpg

Obraz_005.jpg

Obraz_007.jpg

Obraz_011.jpg

Obraz_013.jpg

Obraz_016.jpg

Obraz_020.jpg

Obraz_021.jpg

Obraz_022.jpg

Obraz_023.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że bardzo fajnie ci te korekty wychodzą:) to już twoje 2 A4 które widzę na tym forum i profi robota :) moim zdaniem mógłbyś rozszerzyć działalność o korekty i klientów byś zapewne miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek24 napisał:

Muszę przyznać że bardzo fajnie ci te korekty wychodzą:) to już twoje 2 A4 które widzę na tym forum i profi robota :) moim zdaniem mógłbyś rozszerzyć działalność o korekty i klientów byś zapewne miał :)

1.04 otwieram studio detailingowe, także będzie tego więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kresek napisał:

1.04 otwieram studio detailingowe, także będzie tego więcej :D

kurka wodna jasnowidz ze mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciutke niżej co by nie było takiej japy z tyłu i będzie bardzo spoko. Rolke już widziałem gdzieś i zastanawiałem się jak będzie wyglądała na aucie, bo miałem mieszane uczucia. No i nadal je mam :grin: Koło ciekawe, niby ładne niby brzydkie, na pewno inne niż większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez spasów na tym kole dyliżans :P

rolka sama w sobie bardzo ciekawa ..jaram się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...