Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie można odpalić auta. Błąd hamulca ręcznego, esp i ciśnienia opon


art1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam objaw dokładnie taki jak na tym filmie : po włożeniu kluczyka do stacyjki wyskakuje błąd hamulca ręcznego następnie kontroli trakcji i ciśnienia opon. Auta w ogóle nie da się uruchomić. Wszystko inne działa (xenony podgrzewane siedzenia nawet czujniki parkowania i deszczu). Po sprawdzeniu VCDS praktycznie w każdej dziale jest błąd ale w większości z nich to błąd "brak komunikacji". Jedynie w sekcji ABS jest błąd "brak połączenia ze sterownikiem". Ktoś wie co to może być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko inne działa: xenony oświetlenie wnętrza grzanie foteli itp więc wydaje mi się że to nie aku.  Jedyne co nie działa to tylne oświetlenie i światła stopu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 błędy które się wyświetlają i da się je odczytać to; 

00473 sterownik elektrycznego hamulca postojowego (j540)

01330 centralny sterownik układu komfortu (j393)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, art1122 napisał:

Włącza się zapłon i mam wspomaganie kierownicy 

może zacznij od sprawdzenia stanu akumulatora, sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Kolega miał podobnie swego czasu.

Otwórz maskę i zajrzyj do sterownika silnika czy aby na pewno jest suchy bo jemu też się cyrki robił z modułami i błędami a wysuszył sterownik i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fox60 napisał:

:hi: Kolega miał podobnie swego czasu.

Otwórz maskę i zajrzyj do sterownika silnika czy aby na pewno jest suchy bo jemu też się cyrki robił z modułami i błędami a wysuszył sterownik i wszystko wróciło do normy.

gdzie dokładnie znajdę taki sterownik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, art1122 napisał:

gdzie dokładnie znajdę taki sterownik ? 

Jak otworzysz maskę i stoisz przed silnikiem to po prawej stronie masz taką obudowę pod podszybiem, musisz to rozkręcić i zajrzeć czy sucho jest w tej obudowie bo tam mieszka sterownik silnika, i czasem po kablach lubi się przelewać nawet do środka podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jest sucho.  Odłączyłem akumulator i po ponownym podłączeniu już mam nawet ciężko połączyć się z VCDS'em . Zmierzyłem akumulator i ma 11.5 V Więc nie wiem czy moze być to wina rozładowanego akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to zdejmij pokrywe sterownika silnika (pod wlewem płynu do spryskiwaczy) i sprawdz wszystkie bezpieczniki. Tam, jest ich kilka które daja taki efekt jak się przepalą.  Jeżeli auto nawet nie kręci to stawiam na to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i żaden sie nie spalił,. Skrzynka w środku również sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałes może jakiś soft w aucie robiony? Sterownik otwierany był? Przekaźniki można sprawdzić w tej skrzynce. Sprawdz jeszcze bezpieczniki w bocznej skrzynce. coś było ostatnio rezane w aucie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego softu,sterownik nie był nigdy otwierany (od Ciebie dziś się dowiedziałem że on tam jest), Bezpieczniki wszystkie już były sprawdzane a w aucie ostatnio nic nie było robione. Pierwszy raz auta nie dało się uruchomić w środę. Po postoju ok 10 minut odpaliło więc wykasowałem błędy i normalnie działało. Następnego dnia po przejechaniu ok 30 km (kilkukrotnie gasząc auto i odpalając) znów nie dało się uruchomić auta i tak zostało już do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowo włącz zapłon i przyłóż do kazdego z bezpieczników (tych pod maską) miernik i sprawdz czy podaje napięcie. Jak krtórys nie podaje to daj znać który . 

Jezlei nie parkujesz w garazu tylko pod chmurką to może kuna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam też że nie działają światła stop. Wszystkie inne działają tylko stopu jako jedyne nie działają (nie wiem czy może mieć to jakiś związek) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiecie 11,5V dla akumulatora, o ile jest prawidłowe oznacza ze jest rozładowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony w bagażniku sprawdz wszystkie bezpieczniki, bo jak czytam to masz problem z oświetleniem z tyłu, a za nie odpowiada moduł komfortu w bagażniku (pionowo przykrecony w bagazniku z prawej strony po zdjęciu boczka) Sprawdz czy wszystkie połączenie przy module są na miejscu., czy kable całe. 

Aku rzeczywiście do ładowania bo powinien mieć 1.5V więcej, ale przy 11.5 powinien zakręcić przynajmniej .  

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...