Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po wymianie świec


kokoswojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pokazał mi się check engine i tam ze jedna świeca nie działa wiec kupiłem wszystkie 4 tez ngk i po 1 dniu wyskoczył znowu błąd ale teraz wszystkich 4 świec.... miał ktoś taki przypadek??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od spalonych świec check na desce się nie zapali,  także szukaj usterki w okablowaniu lub przekaźniku.

To jakim cudem pisało ze błąd to świeca na cylindrze (chyba ) 3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze docisnąłeś kapturki ? Było słychać charakterystyczny klik ? ? ? Jak masz możliwość zmierz te nowe świece omomierzem ? Świece dobrze dobrane ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michcio1985 napisał:

od spalonych świec check na desce się nie zapali,  także szukaj usterki w okablowaniu lub przekaźniku.

Ośmiozaworowe PD-ki od bodajże 2005 roku mają świeczki sterowane PWM przez elektroniczny sterownik , w którym jest zaimplementowana kontrola przepływu prądu przez świeczki i jak najbardziej wykrywają spalone egzemplarze i walą odpowiednim błędem :P

 

12 godzin temu, kokoswojtek napisał:

 

Witam

Pokazał mi się check engine i tam ze jedna świeca nie działa wiec kupiłem wszystkie 4 tez ngk i po 1 dniu wyskoczył znowu błąd ale teraz wszystkich 4 świec.... miał ktoś taki przypadek??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sprawa jest raczej prosta , miałeś spaloną jedną świeczkę, ale wymieniłeś wszystkie, tylko że raczej na nie takie jak być powinny i zdechły po jednym dniu użytkowania :naughty:

Jak starych nie wyrzuciłeś , to porównaj oznaczenia ( z Twojego wpisu wynika że stare i nowe to NGK ) czyli jakby było OK, to powinny mieć takie same oznaczenia :hi:

Kiedyś próbowałem rozgryźć temat zamienników świeczek do BPW, siedziałem nad tym sporo czasu i do końca pewny nie byłem które będą pasić :)

Jak starych jeszcze nie wyrzuciłeś to podaj oznaczenia jednych i drugich, stare raczej były dobre do twojego motoru, ale posprawdzamy jak podasz ich oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michcio1985 napisał:

ja miałem spalone 4 i check sie nie zapalił, komp pokazał. pisze że może byc problem w zasilaniu świec

Jak brak zasilania sterownika świec, lub sterownik jest uszkodzony to logiczne jest to co napisałeś :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokoswojtek, podaj jaki masz kod silnika i VIN to spojrzę w ETKĘ jakie powinny iść świece do Twojej fury.

 

36 minut temu, piotrsob1 napisał:

Kiedyś próbowałem rozgryźć temat zamienników świeczek do BPW, siedziałem nad tym sporo czasu i do końca pewny nie byłem które będą pasić :)

piotrsob1, do BPW 2006r świece N10591608, czyli np BERU CGP002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, michcio1985 napisał:

w BKE są 5V, kupowalem po 64 zł/szt. za Beru, byly identyczne jak te które wykręcilem.

działa jak należy

I pewnie masz rację , z Beru do BKE idą GE 100 z metalowymi końcówkami grzejnymi .

Tylko że kolega ma auto z 2006r.  czyli prawdopodobnie z fabryki wyjechało z DPF-em i miało spełniać EURO5.

Tą normę spełnia silnik BRB z DPF-em, czyli świeczki powinny być ceramiczne na 7 volt ( Beru CGP002 , takie same jak do BPW ) :hi:

Jeżeli kolega zamontował sobie te od BKE , to nie dziwne że poszły z dymem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2017 o 06:21, michcio1985 napisał:

od spalonych świec check na desce się nie zapali,  także szukaj usterki w okablowaniu lub przekaźniku.

A u mnie w wywalił takiego checka i sam nie chciał zniknąć :P 

Przy jednej świecy spalonej nie waliło błędem, jak druga padła to zapalił się silniczek. Po wymianie pojawił mi się raz błąd świecy, ale oczyściłem i docisnąłem kapturek i jest spokój :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2017 o 11:34, MariuszKK napisał:

A u mnie w wywalił takiego checka i sam nie chciał zniknąć :P 

Przy jednej świecy spalonej nie waliło błędem, jak druga padła to zapalił się silniczek. Po wymianie pojawił mi się raz błąd świecy, ale oczyściłem i docisnąłem kapturek i jest spokój :)

 

 

Dnia 26.01.2017 o 12:49, michcio1985 napisał:

a widzisz samej świecy nie wychwyci ale błąd okablowania tak, pisze tylko o CHECK

Spalona świeca = przerwa w obwodzie , nie wiem niby dla czego komp tego ma nie zauważyć :P

Błąd przerwy w obwodzie świecy na pewno się zapisze , co do checka to po jednej spalonej może się i nie pojawia, trzeba by sprawdzić :)

 

Dnia 26.01.2017 o 20:49, cycek800 napisał:

Ja mam podobny problem, i nie wiem jak to rozwiązać 

No z tak szczegółowym opisem problemu na pewno ktoś cię naprowadzi na właściwy trop :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...