Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna praca silnika


daniel181

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, odma do sprawdzenia lub możliwe , że silnik już w nienajlepszej kondycji. U mnie po wyciągnieciu bagnetu chodzi tak jak z włożonym.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tygodnie temu walczyłem z podobnymi objawami, walniętą miałem odmę.

Nie zastanawiałem się nawet i zamiast oryginalnej odmy poleciałem w Oil Catch Tank :)

Polecam

 

 

20170207_140147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian,
jaki koszt takiego oil catch tanka?
Czy po instalacji catch tanka po wyciągnięciu bagnetu silnik pracuje tak samo jak z włożonym?
Czytałem na zagranicznych forach i część mówi, że to normalne (jak się ma odmę), że po wyjęciu bagnetu silnik zaczyna nierówno pracować przez lewe powietrze ale czy to faktycznie prawda to nie wiem...

pozdrawiam

Edytowane przez thawk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę zestawik polecony przeze mnie już zamontowany :). I jak odczucia teraz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki o co kaman z "oil catch tank" bo nie łapie. Jakiś zestaw w zamian odme. Jak to działa?

Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bagnetem to jeszcze sprawdzę to później przed wyjazdem do pracy.

Tak, Arku :) Zestawik podpatrzony u Ciebie śmiga aż miło, z ręką na sercu mogę każdemu polecić.

Firma Properfekt robi gotowe zestawy pod nasze Audi, koszt całości 350zł.

Oil Catch Tank ma za zadanie wyłapać opary i mgłę olejową, gdzie oryginalna odma puszcza je do naszego układu dolotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem u siebie tą opcje z bagnetem, na zapalonym silniku wyciągnąłem bagnet na 5 minut i ani razu nie szarpnęło silnikiem, obroty silnika nawet nie dygnęły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, jak drga tzn, że albo odma albo pierścienie ;) nie ma opcji na drgania po wyciągnięciu bagnetu czy odkręceniu korka wlewu oleju na włączonym silniku, by silnik dławiło czy występowały drgania. Chodzi z tak samo jak bez jeśli wszystko jest ok z motorownią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 14:33, arek_cccp napisał:

Tak jak pisałem, jak drga tzn, że albo odma albo pierścienie ;) nie ma opcji na drgania po wyciągnięciu bagnetu czy odkręceniu korka wlewu oleju na włączonym silniku, by silnik dławiło czy występowały drgania. Chodzi z tak samo jak bez jeśli wszystko jest ok z motorownią.  

 

Arek masz moze jakiegos linka??Widze na stronie jakies chrom a czarny bylby lepszy,no i te krocce gdzie kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonić i się dopytać , ja u nich telefonicznie załatwiałem. Linka nie mam niestety. Czarny maja na pewno bo sam mam czarny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim forum gdzieś czytałem że po odkręceniu  korka zawsze będzie nierówno chodził ,chodzi o  lewe powietrze ,podobnie jak zawor pcv padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2017 o 15:01, daniel181 napisał:

Witam, czy to normalne w silniku 2.0tfsi 200km że po wyjęciu bagnetu oleju, silnik nierówno chodzi ?

Tak, to jest normalne przy silniku z turbo, ze przy odkręceniu korka wlewu oleju silnik chodzi nierówno. Ale podczas pracy silnika  nie odkręcaj korka, bo możesz zaszkodzić silnikowi. Powinno być ciśnienie mocne, które zasysa korek i silnik chodzi nierówno po odkręceniu tego korka. Jeżeli tak jest, to świadczy to o tym, ze twój silnik jest w dobrej kondycji. Czytając fora musisz uważać, bo ludzie wypisują głupoty, albo tak pseudo mechanik komuś mówił, który nadaje się tylko do wymiany klocków czasem i nie. 
 

W niektórych silnikach po odkręceniu korna nie ma objawów nierównej pracy, ale w twoim samochodzie przy 2.0t 200km jest dobrze i tak ma być, ze nierówno pracuje. 

Edytowane przez maseraati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...