Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Właczam rozruch i brak rozruchu


Infermus

Rekomendowane odpowiedzi

1) Aku dobrze podpięty?

2) Stacyjka działa? (Kontrolki zapalają się po przekręceniu)

3) Czy w momencie rozruchu słychać "cyknięcie" z okolic rozrusznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bezpieczniki posprawdzaj.

Rozrusznik chyba jest do aku podpięty na krótko, ale bendiks ma chyba swój osobny bezpiecznik, no ale skoro sprawdziłeś że cyka przy próbie rozruchu.. hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś znalazłem nad skrzynią idą przewody jeden gruby czerwony i jeden cienki niebieski w jednej koszulce. I ten niebieski przez nieuwagę ścisnąłem montując skrzynię. Czy ktoś wie co to za przewód ten niebieski ? I dodam ze znajduje się koło numeru skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś znalazłem nad skrzynią idą przewody jeden gruby czerwony i jeden cienki niebieski w jednej koszulce. I ten niebieski przez nieuwagę ścisnąłem montując skrzynię. Czy ktoś wie co to za przewód ten niebieski ? I dodam ze znajduje się koło numeru skrzynki.

Się nie pytaj tylko go napraw. Pewnie idzie do bendiksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie popuszczam skrzynię jak uwolnię ten przewód to dam znać.[br]Dopisany: 03 Styczeń 2009, 12:52_________________________________________________Naprawiłem przewód o kolorze czerwono-czarnym który idzie do bendiksa . Ten przewód był zwarty z skrzynią i nadal nie mam rozruchu. Pomocy czy tam jest jakiś bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był zwarty ze skrzynią (masa) to na bank poszedł bezpiecznik.

Jaki ma numer - tego niestety nie wiem, ale myślę że jak otworzysz skrzyneczkę z bezpiecznikami to znajdziesz (na 99% tam jest bezpiecznik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci o te bezpieczniki przy lewych drzwiach ? jeśli tak to są w dobre .

Tak, o te. To dziwne. Jak możesz to sprawdź czy na bendiksie pojawia się +12 w momencie rozruchu - będzie wiadomo czy szukać w obwodzie rozrusznika czy bendiksa.

Aha! Kiedyś (ale to nie w audi) zaśniedziała mi wtyczka wchodząca do bendiksa i objaw był taki jak u Ciebie - sprawdź to, może się coś wyrwało i nie łączy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słuchaj, musisz sprawdzić dwie rzeczy.

1) Czy ten przewód to na pewno przewód od bendiksa, jeśli tak to musisz:

2) Sprawdzić ten przewód, jego wtyczki, styki, poszukać bezpiecznika. Sprawdź czy jest napięcie po jego drugiej stronie - jak najbliżej stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad pedałami też są takie duże bezpieczniki więc zdemontuj półkę pod kierownicą zobacz czy są sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego braku prądu to jak wiadomo wyżej zrobiłem zwarcie na przewodzie czerwono-czarnym od bendiksa w tej chwili zdemontowałem półkę pod kierownicą i za jakoś godzinę idę szukać jakiegoś bezpiecznika jeśli ktoś wie o czymś takim niech da znać z góry dzięki :hi:[br]Dopisany: 04 Styczeń 2009, 12:56_________________________________________________Sprawdziłem bezpieczniki pod kierownicą wyglądają na dobre, oprócz tego znajdują się tam cztery przekaźniki takie czarne. Czy ktoś wie który jest od rozruchu ?[br]Dopisany: 04 Styczeń 2009, 16:45_________________________________________________Awaria usunięta dzięki za pomoc nadpalona kostka przy stacyjce auto hula :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...