Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Turbo - spływ oleju w 1.8T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, ma ktos moze zdjecie albo jakis schemat jak wykonany jest splyw oleju od turbo w 1.8T ?

Opublikowano

kunio dodaj ze splyw z turba a w etce jest pokazane tylko nie bylo czasu zebys zgral sobie

  • 2 lata później...
Opublikowano

No właśnie ,jeżeli ktoś niema czasu albo możliwości żeby sobie zgrać ,to zadaje takie pytanie ,i nie oczekuje odpowiedzi :(żeby sobie zgrał). Kaszana zapodana.

więc muszę sobie zgrać

Opublikowano
beztytuupsq.png
Opublikowano

A czy jest taka możliwość w silnikach benzynowych aby turbina "zassała" olej z miski i zaczęła "wtryskiwać" go do cylindrów? Moje pytanie wynika z zaistnienia takiego przypadku w Renault Megan (ale diesel) - mojemu tacie podczas jazdy turbina zaczęła zasysać olej z miski, silnik (bez dodawania gazu) sam się rozpędził zadymiając całą ulicę. Pomimo przekręcenia kluczyka w pozycję zgaszenia samochód dalej jechał (oczywiście samozapłon). Samochód udało się zgasić wkładając bieg V i starając się "przepchać" muldę śnieżną (zerwanie sprzęgła). Finał jest taki, że turbina jest do wymiany a silnik nie chce zaskoczyć, czyli i silnik jest do remontu.

Dlatego moje pytanie: czy taki przypadek może się zdarzyć w silnikach Audi - AEB?

Opublikowano

A czy jest taka możliwość w silnikach benzynowych aby turbina "zassała" olej z miski i zaczęła "wtryskiwać" go do cylindrów? Moje pytanie wynika z zaistnienia takiego przypadku w Renault Megan (ale diesel) - mojemu tacie podczas jazdy turbina zaczęła zasysać olej z miski, silnik (bez dodawania gazu) sam się rozpędził zadymiając całą ulicę. Pomimo przekręcenia kluczyka w pozycję zgaszenia samochód dalej jechał (oczywiście samozapłon). Samochód udało się zgasić wkładając bieg V i starając się "przepchać" muldę śnieżną (zerwanie sprzęgła). Finał jest taki, że turbina jest do wymiany a silnik nie chce zaskoczyć, czyli i silnik jest do remontu.

Dlatego moje pytanie: czy taki przypadek może się zdarzyć w silnikach Audi - AEB?

pierwsze słyszę o takim przypadku ale ty raczej nie masz się co obawiać takiej sytyłacji

Opublikowano

Renault Megan (ale diesel) - mojemu tacie podczas jazdy turbina zaczęła zasysać olej z miski, silnik (bez dodawania gazu) sam się rozpędził zadymiając całą ulicę. Pomimo przekręcenia kluczyka w pozycję zgaszenia samochód dalej jechał (oczywiście samozapłon). Samochód udało się zgasić wkładając bieg V i starając się "przepchać" muldę śnieżną (zerwanie sprzęgła). Finał jest taki, że turbina jest do wymiany a silnik nie chce zaskoczyć, czyli i silnik jest do remontu.

Eee tam, Renówki ta jakiś wynalazek :decayed:

Opublikowano

A czy jest taka możliwość w silnikach benzynowych aby turbina "zassała" olej z miski i zaczęła "wtryskiwać" go do cylindrów? Moje pytanie wynika z zaistnienia takiego przypadku w Renault Megan (ale diesel) - mojemu tacie podczas jazdy turbina zaczęła zasysać olej z miski, silnik (bez dodawania gazu) sam się rozpędził zadymiając całą ulicę. Pomimo przekręcenia kluczyka w pozycję zgaszenia samochód dalej jechał (oczywiście samozapłon). Samochód udało się zgasić wkładając bieg V i starając się "przepchać" muldę śnieżną (zerwanie sprzęgła). Finał jest taki, że turbina jest do wymiany a silnik nie chce zaskoczyć, czyli i silnik jest do remontu.

Dlatego moje pytanie: czy taki przypadek może się zdarzyć w silnikach Audi - AEB?

Jest. Jak się uszkodzi turbina to w ekstremalnych przypadkach turbo zacznie zasysać co popadnie. Tak się stało w tym 1.9 DCI. Oczywiście silnik benzynowy raczej samozapłonu nie dostanie tak jak diesel.

Opublikowano

To jak "benzynowa" turbina zassie olej i będzie podawał go do cylindrów, czy może spowodować to jakieś konsekwencję inne niż kopcenie z rury wydechowej (np. uszkodzenie silnika - zakładam, że nie dojdzie do zatarcia bo w porę zostanie samochód zgaszony i turbina nie wyssie całego oleju)?

Opublikowano

Raczej nie - świece dostaną oleju i silnik zgaśnie.

  • 2 lata później...
Opublikowano

miałem takie rozszczelnienie w golfie 3 ,1.9tdi .Udało mi się go zadławić od razu ,ale mimo to za pózno. Przetopiło mi jeden tłok na wylot i silnik do wymiany...

Opublikowano

oszzz ale kotlet..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.