Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Nowe turbo ciągnie od 2300, szarpie, syczy


Użytkownik007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, świeżo po kupnie Audi B7 2.0. TDI BPW okazało się że turbosprężarka jest zatarta. Wymieniłem na fabrycznie nową Garett, buczenie, wycie ustało ale auto ciagnie dopiero od około 2300 obrotów, przy około 1800-1900 delikatnie poszarpuje ale nie ma kopa. Na dodatek przy 1800-1900 słychać lekkie syczenie, jest to słyszalne nawet na biegu jałowym.

 

- brak błędów

- ponoć sprężarka nie przeładowuje

- podmienialem czujnik ciśnienia doładowania i nic

- podmienialem zawór n75 i nic

- węże podciśnienia niby ok ( przy odpinaniu n75 słychać było psykniecie jak spadało cisnienie)

Jestem załamany, poszło kupę kasy jak na moje możliwości a auto tarabani prawie jak zwykly ropniak bez turbo w porównaniu do 1.9tdi kuzyna, które ma kopa już od 1800 obr. 

 

Szukałem sporo ale nie mam dalej pomysłu, jeśli ktoś z Kolegów spotkał się z podobnym przypadkiem to bardzo proszę o podpowiedź.

 

 

Edytowane przez Użytkownik007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob logi dynamiczne i statyczne i wrzuc tu.

moze przeplywka zle liczy, albo egr sie nie zamyka do konca, przyczyn moze byc sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po sporych wysiłkach nie udało się zrobić logów, VAG-iem który miałem mogę sprawdzić elektronikę radio itd ale nie połączenia się z silnikiem - brak połączenia. Ponoć obsłuży maksymalnie model b6 do B7 trzeba jakiś nowszy i nie wiem czy kabel też nie inny.

 

Dodam iż zaobserwowałem od czasu do czasu podczas przyspieszania z silnika dźwięk podobny do obcierania, jak by coś się próbowało zamknąć i otwierało... Ciężko to opisać, kolega stwierdził że może EGR się próbuje zamknąć czy coś w tym stylu.

Ogólnie jestem w martwym punkcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Użytkownik007 napisał:

Niestety po sporych wysiłkach nie udało się zrobić logów, VAG-iem który miałem mogę sprawdzić elektronikę radio itd ale nie połączenia się z silnikiem - brak połączenia. Ponoć obsłuży maksymalnie model b6 do B7 trzeba jakiś nowszy i nie wiem czy kabel też nie inny.

 

Dodam iż zaobserwowałem od czasu do czasu podczas przyspieszania z silnika dźwięk podobny do obcierania, jak by coś się próbowało zamknąć i otwierało... Ciężko to opisać, kolega stwierdził że może EGR się próbuje zamknąć czy coś w tym stylu.

Ogólnie jestem w martwym punkcie...

co do kabelka to ori za ok 2k lub jakiegoś klona . co do obcierania to poczytaj sobie na temat surge turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To surge turbo piszą że przy schodzeniu z obrotów a u mnie jest przy wchodzeniu na obroty...

Nie ma kogoś w okolicy Jeleniej Góry kto mógł by zrobić mi te logi? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie poszarpywania mogę Ci polecić do przeczytania temacik, porównasz objawy i jak będą takie same jak tam opisane, to masz tam rozwiązanie problemu :):

Ale co do braku mocy to bez logów ani rusz :decayed:

Dolot szczelny, wszystko dobrze po podłączane ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak zrobić logów ale nagrałem filmik na którym wyraźnie słychać szarpanie przy około 2000obr. przy lekkim obciążeniu najlepiej pod niewielkie wzniesienie.

Dźwięk przypomina obcieranie albo jak by coś cię zamykało i otwierało, razem z dźwiękiem czuć jak silnik utyka.

Najlepiej słychać od 9 sekundy:

 

Edytowane przez Użytkownik007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zbiera jakby wydech miałą zawalony - czyli dpf zapchany

ciekawe czy dobrze jest wyregulowane turbo w sensie aktuator...

odłacz przepływomierz i zobacz jak auto bedzie jechało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SotoM napisał:

tak sie zbiera jakby wydech miałą zawalony - czyli dpf zapchany

ciekawe czy dobrze jest wyregulowane turbo w sensie aktuator...

odłacz przepływomierz i zobacz jak auto bedzie jechało...

- dpf czysty

- turbo nowe fabrycznie Garret, brak możliwości regulacji gwarancja

-przeplywomierz byl podmieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez logow ani rusz, chyba ze zdemontujesz maske i posadzisz kogos na silniku, by sluchal skad ten dzwiek dobiega - zart rzecz jasna.  :decayed:

chodzi o ten dzwiek jakby pukania? jezeli tak, jedyne co mi przychodzi do glowy to egr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na filmie jest to jakby pukanie natomiast w rzeczywistości jest to dźwięk np jakby załóżmy klocek hamulcowy obcieral o krzywą tarczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! nie miałem możliwości swoim urządzeniem zrobić koledze logów, ale pare rzeczy w czasie jazdy odczytałem. Jedna rzecz która rzuciła mi się w oczy to ujemne Bipy. Wszystkie pompki -30 na wolnych obrotach. W grupie 18 w czasie przegazówek i pod obciążeniem wartości wskakiwały z zera na 128.0, czyli:

  128 rozpoznanie BIP (rozpoczęcie momentu wtrysku) było niemożliwe 

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, misiek95 napisał:

Wszystkie pompki -30 na wolnych obrotach. W grupie 18 w czasie przegazówek i pod obciążeniem wartości wskakiwały z zera na 128.0, czyli:

  128 rozpoznanie BIP (rozpoczęcie momentu wtrysku) było niemożliwe 

W BPW takie BIP-y to normalka , a wartości 128 w grupie 18 pojawiają się podczas hamowania silnikiem i podczas schodzenia z obrotów po puszczeniu pedału gazu ( ECU wtedy nie podaje impulsów sterujących na zawory pompek bo paliwo ma nie być wtryskiwane , nie ma impulsów sterujących pompkami - nie można rozpoznać początku wtrysku :decayed: ):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto do wracza, zobaczymy co wyjdzie - o efektach poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BPW takie BIP-y to normalka , a wartości 128 w grupie 18 pojawiają się podczas hamowania silnikiem i podczas schodzenia z obrotów po puszczeniu pedału gazu ( ECU wtedy nie podaje impulsów sterujących na zawory pompek bo paliwo ma nie być wtryskiwane , nie ma impulsów sterujących pompkami - nie można rozpoznać początku wtrysku :decayed: ):hi:

O widzisz nie wiedziałem tego:) zawsze logi dynamiczne kończylem przed puszczeniem gazu to i 128 się nie pojawiało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka trwa ale podziele się tym co zostało ustalone.

Diagnoza padła na przepływomierz, który zawyza i faktycznie po podmianie na inny (uzywany) auto prawie przestało szarpać, prawie ponieważ jeszcze zdarzały się szarpniecia ale bardzo rzadko i delikatniej, nie ma efektu kangura (zrobilem na nim okolo 150km szarpnelo kilka razy). Po włożeniu fabrycznego szarpie znów bardzo czesto...

Teraz zamawiam nowy przepływomierz i zobaczę jakie będą efekty.

Podmienialem tez EGR z innego BPW i żadnych zmian.

 

Turbo ciagnie od 2200obr co by nie bylo robione, diagnosta (facet bardzo ceniony o sporym autorytecie) powiedzial mi abym reklamował turbine, miał juz przypadki nowych Garetta które nie chodzily jak powinny wiec po zamontowaniu nowej przeplywki nie pozostanie mi nic innego jak reklamowac turbo co pewnie nie bedzie proste, bo producent bedzie sie upierał ze wina tkwi w czymś u mnie w silniku... Czeka mnie ciezka przeprawa przy reklamowaniu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem szarpania rozwiązany - nowy przepływomierz załatwił sprawę, przejechałem około 200km i jest bez szarpania.

 

Pozostał problem późnego wstawania turbo, posprawdzałem szczelność dolotu może jeszcze podciśnienie jest za małe, ponieważ lata króciec od pompy podciśnienia ale wydaje mi się, że to nie bedzie przyczyną bo hamulce są ok.  

 

Czy ktoś ewentualnie wie jaka powinna byc wartość podciśnienia w układzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...