Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Ikonka otwartych drzwi na FIS


735

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie mam problem zauważyłem ze jak zmykam auto to po 30sek powinien sie uśpić a mój trójkąt od awaryjnych zgaśnie i zapala sie i tak cala noc a rano jest juz po akumulatorze macie podmyły co to moze być albo jak to sprawdzić? :/

 

 

konetarz moderatora - Musashi:

1. zapoznałeś się z regulaminem?

2. czytałeś temat wątku?

3. o co w nim pytasz?

4. tak trudno poszukać podobnego tematu lub założyć nowy wątek?

Edytowane przez Musashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz po VAGa i sprawdź moduły zamków czy nie ma błędów... Możliwe, że któraś krańcówka nie daje informacji o zamkniętych drzwiach... 

Dnia 9.01.2017 o 11:33, pawelosinski83 napisał:

W B6 generalnie chodzi o to, że moduły sterujące przechodzą w tryb uśpienia po iluś tam sekundach po wyłączeniu zapłonu. Jesli awaryjka się świeci oznacza to, że komunikacja po CAN się "nie usypia", moduły pozostają aktywne i ciągną prąd. Powodem może być brak któregoś modułu albo błąd w nim samym lub złe kodowanie. Np ja wyjąłem po południu i na noc licznik - i do rana aku prawie trup. Podobnie może być jak źle zakodujesz np RNS-E - nie uśpi się i całość wyssie szybko aku. Po zamknięciu centralnym chyba jest 10 sekund, bez zamknięcia chyba 30 sekund i awaryjka ma zgasnąć. Jak nie to VCDS i szukanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na vagu wychodzi mi ze dzwi prawe przednie prawe tylnie i lewe przednie zamknięte/otwarte mam uszkodzone chyba mikrostyki no ale miałem tak juz jak ja kupiłem i wcześniej normlanie gasil sie i nie miałem problemu z akumulatorem problem wyszedł jakoś dwa tygodnie temu i nie mam pojęcia jak znaleźć przyczyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręć zapłon i otwieraj drzwi i sprawdź czy pokazuje dobrze na FIS-ie otwarcie, zamknięcie, druga sprawa ściągnij osłonki - harmonijki pomiędzy drzwiami i nadwoziem i zobacz czy nie są spękane/pourywane przewody - to bardzo częsta przypadłość B6 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fisie pokazuje mi tylko otwarcie maski klapy tylnej i lewych tylnych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba posprawdzać czy to mikrostyczniki w drzwiach czy wiązki, mikrostycznik w dzisle zrób to sam jest chyba opis naprawy a wiązki to albo kupić inne albo kabla na metry i nawlec kable nowe bo sztukować sie nieopłaca uleci dalej juz z bagaznikiem przerabiałem to z 3razy zanim kupilem kabel i nawloklem nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...