Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyświetlającą sie podczas jazdy kontrolka oleju..


spectrum89

Rekomendowane odpowiedzi

Przy prawidłowym ciśnieniu ten olej jeszcze jak Cię mogę ale  przy niskim będą problemy...

a kolega pisze że ma 1.5 bara tyle to może mieć co najwyżej na wolnych obrotach

przy dodaniu lekkim gazu ciśnienie powinno być w okolicach 3 barów...

minimum 3 bary przy 2k obr/min

więc albo pompa albo nadal czujnik. Pompy raczej nie siadają w ASNach chyba że coś się wydarzyło..

przy jakich obrotach silnika było te 1.5  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, ze na zimnym i rozgrzaym silniku test byl robiony, zapewne na minimalnych obrotach. Musze dopytac goscia, ktory sie tym zajmowal. Ostatnio to minimum wyskoczylo mi i faktycznie minimum bylo. W większości przypadkow wprowadza mnie to w blad, a czasem pokaze prawde..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/20/2017 at 8:37 PM, spectrum89 said:

Panowie, notorycznie ta lampka mi wyskakuje, po przejechaniu kilkunastu/kilkudziesieciu kilometrow.

Kiedy sie zatrzymam, otworze maske i wyciagne i wloze bagnet, to ikonka znika na kolejne kilometry. Stan oleju jest ok, a nic innego, czy to zgaszenie, samo podniesienie maski czy dolanie oleju nie pomaga w zniknieciu tej kontrolki, musze wyciagnac i wlozyc bagnet... zglupialem, czy to wlasnie wina czujnika oleju, czy cos wiecej??

IMG_3164.JPG

Kolego, jeśli tylko otworzysz maskę i od razu zamkniesz to kontrola oleju zostanie. Maska musi być otwarta ok 20 sekund. Przy sprawdzaniu stanu oleju, masz otwartą maskę dłużej niż 20 sekund dlatego kontrolka gasnie. Jak się jeszcze raz zapali, ppociągnij za dźwignię otwierania maski i czekaj. Możesz nawet odliczać czas :) Wcale nie musisz całkowice twierać maski. Wystarczy, że na FIsie będziesz miał info o otwarciu maski. Poczekasz 20 sekund i kontrolka zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mało oleju to raczej będzie świecić przyczyn może być wiele jak piszą koledzy wyżej ja mam akurat walnięty czujnik oleju i po przejechaniu powyżej 100km mi się zapala min oleju kasuje to otwierając maske musze go wymienić i tyle to jest zazwyczaj przypadłość tych aut aha nie polecam tanich zamienników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, djjary napisał:

Jak masz mało oleju to raczej będzie świecić przyczyn może być wiele jak piszą koledzy wyżej ja mam akurat walnięty czujnik oleju i po przejechaniu powyżej 100km mi się zapala min oleju kasuje to otwierając maske musze go wymienić i tyle to jest zazwyczaj przypadłość tych aut aha nie polecam tanich zamienników

Szczęściarz, Tobie czujnik otwarcia maski działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wymieniłem czujnik poziomu oleju. Sytuacja się opanowała i teraz wskazuje faktycznie wtedy, kiedy go nie ma odpowiednio (raz tak mialem) tak to staram się dolewać w porę. Ale dużo oleju pije. Tez macie z tym problem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś czujnik, za ile ? Daj jakiś namiar. Mój też lubi olej, ale kupuję 10l na wymianę i dolewki i puki to wystarcza to się nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik kupisz w każdym motoryzacyjnym lub na allegro polecam orginał valeo bo taki był montowany na pierwszy montaż wymieniałem go jakiś czas temu nie polecam jakiś zamienników tanich bo mogą długo nie pochodzić koszt takiego czujnika to ok 300pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubi olej lubi. Moja pije od 350ml / 1000km wzwyż w zależności od stylu jazdy. Pomaga trochę wymiana odmy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana odmy? Coś polecasz?

Jeśli chodzi o czujnik, to mam niby oryginał (zeszlifowane jest tylko logo audi) ale nie kojarzę, że to Valeo, wiem, że kosztował koło 200-paru złotych. Tani nie był. A odma może faktycznie pomóc w podbieraniu oleju jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ale nie za wiele.

Wymieniałem odmę po całości razem z zaworem membranowym na ori i przy ostrej jeździe pije dalej przy spokojnej może trochę mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a co myślicie o tych najtańszych czujnikach za 50zł ? Ten czujnik to nie jest jakaś krytyczna rzecz chyba, nie wpływa na pracę silnika chyba, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wplywa. ale bedzie sypal błędami lub nie pokaże kiedy trzeba dolać oleju.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...