Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Bogata mieszanka [błąd 17545] - rozwiazanie problemu


skrzyna

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie...po dlugiej walce w koncu pozbylem sie bledu 17545 zbyt bogatej mieszanki....rozwiazaniem problemu byla uszkodzona odma ktora wychodzi z kolektora ssacego i idzie do pokrywy zaworow...pomimo braku widocznego uszkodzenia po wymianie zrobilem 1700km i blad nie pojawil sie wiec uznalem ze jest ok...oczywisncie nie obylo sie bez servisu i kosztow ale i tak jest zadowolony:) byl to jedyny blad jaki mnie dreczyl a raczej moje autko:) chcialem podziekowac wszystkim za wszelka pomoc .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wkońcu się udało, troche to trwało ale najważniejszy jest efekt końcowy - zdrowa niunia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki....wierzcie ze kamien z serca mi spadl...naleze do tych ludzi u ktorych autko musi chodzic ja w zegarku, zadnych bledow stukow szmerow itd. bo inaczej chodze struty jak pies tak dlugo az problem bedzie rozwiazany....no wiec teraz tylko lac paliwko i czerpac przyjemnosc z jazdy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odgrzeje troche kotleta zeby nie robic nowego watku.

Kupilem ALT i jeden dzien po zakupie wywalilo CHECK. Podpialem kompa i jeden jedyny blad to 17545 - zbyt bogata mieszanka. Innych bledow brak. Blad da sie wykasowac, ale po przejechaniu ok.50km powraca - silnik pracuje ok, spadku mocy brak.

Kolega pisal ze po wymianie odmy i pomoglo...Ja mam nowa zamowiona, ale chce sie dopytac czy ten blad jak wyskakuje sam to tylko to czy moze byc na przyklad pierwsza sanda ??

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisal ze po wymianie odmy i pomoglo...Ja mam nowa zamowiona, ale chce sie dopytac czy ten blad jak wyskakuje sam to tylko to czy moze byc na przyklad pierwsza sanda ??

W przypadku sondy, byłby raczej inny błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podpowiedzi, które kiedyś sczytałem z programu serwisowego na temat tego błędu możliwości jest sporo:

17545/P1137/004407 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System zbyt bogaty

Ewentualne objawy

  • Malfunction Indicator Light (MIL) active


Możliwe przyczyny

  • Mass Air Flow (MAF) Czujnik uszkodzony
  • Regulator ciśnienia paliwa uszkodzony
  • Wtryskiwacz(e) paliwa wadliwe
  • Kontrola czujnika tlenu uszkodzony
    • Czujnik(i) tlenu uszkodzony

    [*]Emisji oparów (EVAP) System uszkodzony

Wynika z tego , że sonda( zwłaszcza pierwsza) jak najbardziej może być przyczyną .:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu dzieje sie tak, ze blad idzie wykasowac i powraca po ok 50km?? A co powiecie na odme, czy ona tez moze powodowac ten blad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doslowinie to nie bo jest...

Dodam, ze przebieg 193tys wiec dosc sporo jak na katalizator - oczywiscie moge sie mylic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by byl kat wywalony to druga sonda napewno by cie o tym poinformowala i bald 16804 , zreszta sondy i kata mozna latwo sprawdzic vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem, ale jak czytalem to sondy i kat wywalaja inne bledy. Dzis kupilem nowy wentyl i zobaczymy czy cos pomoze....

---------- Post dopisany 28-11-2012 at 09:03 ---------- Poprzedni post napisany 26-11-2012 at 21:10 ----------

Wentyl wymieniony i check tak wyskoczyl...dodatkowo pojawil sie blad kata (16804)razem z bledem 17545...wykasowalem oba, przejechalem jakies 40KM i znow CHECK na liczniku....podpinam kompa i tylko tradycyjny blad 17545....

Juz nie mam sily na ta kontrolke....kat, adaptacja przepustnicy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja podępnę się pod temat bo miewałem podobny problem. Wywalało check na desce a powodem był brak podrzewania pierwszej sondy. Już numeru nie pamiętam:kwasny: Po podpięciu takiego innego interfejsu CDiF podrzewanie sondy mrugało co chwila jako właczone i wyłączone :mysli:

Co może być tego przyczyną?? Sonde wymieniłem i tak samo zostało:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową lutowałem do kabli i termokurcze więc jest na pewno oki a dalej idzie tylko krótki kabel to tej kosttki na scianie grodziowej tak?? Miałeś taki problem czy teoretyzujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobilem testy sond i kata...wszystko jak nalezy - testy 2 sond Ok kat miescil sie w przedziale, bo wartrosc pokazana to 0,3.

Kolego,

A moze cos blizej jak zrobic te kody gotowosci ?? Bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...