Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zablokowane średnie spalanie 6,7


gilbert55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cos mi się zawiesiło i średnie spalanie pokazuje ciągle 6,7, a spadnie w danym momencie jazdy działa .Coś chyba jeszcze jest zablokowane bo jak przełączyłam to w jakimś momecie pokazuje same 9999 .Wiecie co może być przyczyną jak to naprawić ???. Może trzeba tylko wykasować serwis bo chyba mi się pali i musze zmienić klocki bo kontrolka zapaliła sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego serwis oraz klocki nie mają nic do średniego spalania przedstawianego na fisie. Proszę przeczytaj to co napisałeś, bo tego się nie da czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem że serwis nie ma nic z tym wspólnego, i działa wskaźnik paliwa, ale średnie spalanie zawiesiło się pokazuje ciągle 6,7

Zawartość dodana 18 minutes later

a jakbym odłączył akumulator na chwile to cos by pomglo czy by było jeszcze gorzej ? Hmm moze faktycznie sie pływak zaciął lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gilbert55 napisał:

ok rozumiem że serwis nie ma nic z tym wspólnego, i działa wskaźnik paliwa, ale średnie spalanie zawiesiło się pokazuje ciągle 6,7

Zawartość dodana 18 minutes later

a jakbym odłączył akumulator na chwile to cos by pomglo czy by było jeszcze gorzej ? Hmm moze faktycznie sie pływak zaciął lekko

Spalanie chyba nie jest obliczane na podstawie poziomu w zbiorniku, ale przez komputer na podstawie dawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasować wynik przyciskiem (RESET) na manetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki reset pomógł. Ja się słabo znam da tej całej elektronice eh

Zawartość dodana 39 minutes later

Mam jeszcze pytanie. Jak wciskałem ten przycisk reset to w jednym momencie wyskoczył mi napis display time, do czego to służy i jak coś w tym ustawić. Drugie pytanie, ostatnio ja przekroczyłem prędkość 40 albo 50 na godzinę to mi pipało. Nie wiem za bardzo jak to zrobiłem, może włączyłem tempomat i przełączałem tymi przyciskami na manetce od wycieraczek  hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gilbert55 napisał:

Mam jeszcze pytanie. Jak wciskałem ten przycisk reset to w jednym momencie wyskoczył mi napis display time, do czego to służy i jak coś w tym ustawić. Drugie pytanie, ostatnio ja przekroczyłem prędkość 40 albo 50 na godzinę to mi pipało. Nie wiem za bardzo jak to zrobiłem, może włączyłem tempomat i przełączałem tymi przyciskami na manetce od wycieraczek  hmmm

Z tym pierwszym się nie spotkałem a to drugie to ustawiłeś sobie powiadomienie o przekroczeniu prędkości i teraz Ci pipczy jak się mocniej rozpędzisz ( powyżej ustawionej prędkości ) :P

A co do średniego spalania to sama nazwa wskazuje że uśredniany jest wynik spalania od ostatniego skasowania, co w długim czasie przy podobnym stylu jazdy daje właśnie prawie stały wynik :decayed:

Po bardzo długim czasie od ostatniego kasowania to trzeba się naprawdę mocno postarać by go zmienić :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzięki

Zawartość dodana 8 minutes later

Z tym pierwszym się nie spotkałem a to drugie to ustawiłeś sobie powiadomienie o przekroczeniu prędkości i teraz Ci pipczy jak się mocniej rozpędzisz ( powyżej ustawionej prędkości ) :P

jak ustawia się to przekroczenie prędkości możesz mi wytłumaczyć, z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swoją 9 lat temu to się bawiłem manetką od fisa , ustawiałem , kasowałem, zabawa była fajna  :decayed:

Ale nie widziałem dla tego bajeru realnego zastosowania i jak go wtedy wyłączyłem tak do tej pory nawet nie próbowałem w tym temacie nic zmieniać:D

Nie mam tak dobrej pamięci żeby Ci to teraz wytłumaczyć jak to się robi , kombinuj aż się wyłączy ...:P:)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc wciskasz check albo przytrzymujesz i pojawi Ci się na fisie kółko a w środku km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Zawartość dodana 12 minutes later

Macie może instrukcje obsługi radia, u mnie jest zamontowane takie radio z dużym wyświetlaczem (ale wyświetlacz nie jest obracany). W radio ma nawigacje  , bluetooth, telefon , sterowanie z kierownicy. Najbardziej interesuje mnie bluetooth do  komunikacji z telefonem i jak wpisać numer telefonu w to radio hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gilbert55 napisał:

 

dzieki reset pomógł. Ja się słabo znam da tej całej elektronice eh

 

Wystarczyło poczytać instrukcję obsługi auta, jest tam to wszystko wyjaśnione.

Instrukcja za free na necie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...